Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

Dün nasıl 24 km koşamadım? :)

Burcu Henderson

Dün aklımda 24 km koşmak isteğiyle çıktım evden ancak hesaba katmadığım bazı etkenler sebebiyle düşündüğümü gerçekleştiremedim. Belgrad Ormanı'na araçsız ulaşmak zor, dolayısı ile sevgili arkadaşım

Kıvanç

' ın da beni dürtüklemesiyle, cumartesi günü ormanda koşuları olan ve destekçisi olduğum

Adım Adım

grubuyla ormana gitmeye karar verdim.  Sistem benim düşündüğümden farklıydı, bir noktada buluşuluyor ve arabası olanlar olmayanları ormana ulaştırıyordu, ben de sağolsun

AKUT

destekçisi Nihat Bey'in aracıyla ormana vardım, buradan da kendilerine teşekkür ediyorum :) .

Adım Adım'ın belirli zamanlarda takvimde yayınladığım 6k koşuları oluyor ama ben tabi  koşuya katılmak için her hangi bir başvuruda bulunmamıştım, göğüs numaram da yoktu. Yarışları saat 09:30'da başlayacakmış, daha yaklaşık 20 dk vardı, ben de 6 kmden daha fazla koşmak istiyordum, Kıvanç'la beraber önceden koşmaya başladım. Hava 5 derece ama orman her zaman daha düşük, kısacası hava buz. Kıvanç 2 km sonra falan yavaşladı, ben tek başıma devam ettim.  O zaten Adım Adım'la koşmak istiyordu, onları gördüğü yerde onlarla devam edecekti.

İlk turu bitirmeme yaklaşık 2 km kala Adım Adım'ın koşusunun başladığını gördüm, 1. turu tamamlayıp, geldiğim yolu geri dönüp ters yönde koşmaya devam ettim. Ancak kendimi o kadar uzun koşacak kadar da iyi hissetmemeye başladım, ayrıca eğer uzun kalırsam nasıl geri dönerim ki nin cevabını düşünmeye başladım. Havanın soğukluğunu da, iliklerimde daha fazla hissediliyordu. 2. turun bitmesine 1 km falan kala Kıvanç arayıp, arabadayız diyince kararımı verdim, onlarla geri dönüp, 24km hayalimi daha sonraya bırakacaktım.  Sonuçta ben ormanda 2 tur, 11,4 km koşmuş oldum.

Metro ile eve dönene kadar, üzerimde soğuyan terle nasıl üşüdüğümü size anlatamam ancak uzun süreden sonra ormanda koşabilmek her şeye rağmen güzeldi.

Yaşasın, iyi ki son dakikada, ekstra kat sağlayan o tişörtü de üzerime geçirmişim ;)

Tayt : Nike Running

Boyunluk, eldiven ( Clima warm) ve bere: Adidas

Mont/ Top: Nike Shield Flash

Ayakkabı: Nike Air Pegasus 30 + Shield