Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

Direnç bandıyla ( Resistance band) 10 dk

Burcu Henderson

Merhaba :) Kusura bakmayın bir süredir yazamadım ama bazılarınızın bildiği gibi ben artık tam zamanlı iş hayatına, yeni bir işle dönüş yaptım. Bugün 4. günüm olacak ve tabi yeni düzene alışmak biraz zaman gerektiriyor ancak adaptasyon zamanımı mümkün olduğu kadar kısa tutmakta kararlıyım :) Bu yazıyı da, ofise gitmeden önce yazıyorum ancak blogların devamı için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırım ;).

Temiz beslenme geçen haftalarda Spenny'nin eve dönüş kutlaması, 3 doğum günü kutlamasıyla birleşince biraz darbe alsa da, yemek ve spor düzenimi devam ettirmeye çalışıyorum. Dün işten önce sabah erken kalkıp koşmayı denedim, bundan sonra buna devam eeceğimi sanıyorum.

Bana daha önce mail atan bir okuyucumun isteğiyle bu post biraz şekilleniyor, kendisi elastik bantlarla yapılabilecek egzersiz videosu sormuştu. Önce biraz direnç bantlarından bahsedelim derim. Güç antrenmanı deyince pek çoğumuzun aklına ağırlıklar ve çeşitli makineler gelse de, direnç bantları da aslında bize bu ikisinin sağladığı faydaları sağlayabilir. Direnç bandı kas gücü ve dayanıklılığı arttırmak için kullanılan araçlardan bir diğeri.  Genelde 2 çeşidi oluyor, ya kauçuktan bir lastik veya  iki ucunda tutacak yeri olan elastik bir ip şekilinde oluyorlar. Bu iki formunda farklı direnç seviyeleri var, kendi performansınıza veya ne kadar çok çalışmak istediğinizle doğru orantılı olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir spor salonuna üye değilseniz, seyahat edip yine de formunuzu korumak istiyorsanız, egzersiz yapacak fazla zamanınız yoksa, farklı egzersizler peşindeyseniz direnç bantlarıyla çalışmayı düşünebilirsiniz.  Bantları güç egzersizi için kullanmanın yanı sıra ısınma ve esnemede de kullanabilirsiniz.

Bugün bu 10 dakikalık video ile başlayalım, daha sonra farklı hareketler ve videolarla bu konuya devam edebiliriz. Bantı kapının üstüne asabilirsiniz.

Benim şimdi hazırlanmam gerekiyor, akşama çıkış saatinde bir gecikme olmazsa Kanyon Mac'de NTC ( Nike Training Club) çalışmasına gitmeyi düşünüyorum. Buralarda olmazsam, i

nstagramdan

ve

twitter'

dan paylaşmaya devam ediyorum, oralarda görüşürüz :)