Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

Yarı maraton denemesi 21,5 km

Burcu Henderson

Su andan itibaren Urfa Yarı Maratonu'na sadece 2,5 gün kalmış bulunuyor!!!. Ben de boş durmuyorum, hazırlıklarım devam ediyor. :)  Cuma akşamı, cumartesi yarı maraton mesafesi koşmak niyetiyle uykuya dalıyorum. Sabah 06:15 gibi ayaktayım, Spenny işe gitmek üzere hazırlanıyor. Ben de onunla biraz laflayıp, kahvemin yanında yer fıstığı sürülmüş, üzerinde yarım muz ezerek hazırladığı ekmeğimi yiyorum.  Parkı'ın mesafesi kısa olduğu için 7 -8 tur dönmek pek akıllıca olmadığından başka bir parkur seçiyorum. Rumelihisarı'na kadar koşar, sonra geri dönebildiğim kadar dönerim. Geri kalanında taksiye biner eve gelirim diyorum. O da bence durdugun yerde bir kahve iç, gerisini de sonra koşmaya çalış diyor. Hmm güzel öneri!  Önceki koşularımıza göre evden Rumelihisarı 13 km falan, neyse ben 07:40 gibi yediklerimi de sindirecek kadar zaman harcayıp yola cıkıyorum.

Yukarıya çok çıkmadan, Beşiktaş'a daha kısa yoldan gidiyorum. Yolun başlarında The Script'ten  

Hall of Fame

çalıyor, "be a champion" diyen şarkı beni bir gaza getiriyor.  :) Hava serince, yollar boş, mis. Sahile varana kadar yol biraz iniş ve çok keyifli değil. 

Sahile varıp, koşmaya devam ediyorum. Belirlediğim hız maksimum 6 dk/km , yalnız bir sorunum var. Telefonum bir haftadan beri bazen ses çıkartmıyor, müzik bile çalmıyor. Ben ipodumdam müzik dinliyerek koşuyorum ama

Nike+

ekranından ara sıra durumu kontrol ediyorum ama tabi her km deki durumumu duyamıyorum. 

Yolda yürüyenler, benim gibi koşanlar. Koşanların yine pek azı gülümsüyor veya selam veriyor.  Gülümseyenlere, selam verenlere bayılıyorum. :) Diğerleri sanırsın dünyayı kurtarıyor, ben de onun önündeki engel. Gülün ya, o da bazı kasları çalıştırıyor. ;) Bu arada koşanlara veya yeni koşacaklara bu etiketi kazanmalarını öneririm, her şey daha da güzelleşiyor. ;)

Neyse, ben hedefimde koşarak Hisar'a geliyorum, geçip, ilerideki evlere kadar gidip dönüyorum. Bakıyorum km sadece 10,39 falan, acaba yolu kısaltmış olabilir miyim diyorum kendi kendime?  Bu demek oluyor ki, 21 km olan yarı maraton mesafesini tamamlamak için eve kadar geri koşmam gerekiyor. Sorun değil, zaten bunu yapabilecek durumda olmalıyım ki, Urfa'da  rahat edeyim. ;)

Dönüşte yine hem kocaman gülüp, hem de el sallayan yabancı kadınla karşılasıyoruz. Ara sıra balıkçılar beni yavaşlatıp, biraz da korkutuyorlar.  Koşmaya devam, yorgunluk durumum idare eder.

Beşiktaş'a gelince bakıyorum hala 18 kusur km deyim, Akaretler'den Maçka Parkı'na gidip, bir tur atayım öyle eve gideyim de, 21k olsun diyorum. Akaretler yokuşu bu kez beni zorluyor, yavaştan koşarak çıkıyorum. Parkta yarım tur, oradan eve yollanıyorum ve en uzun mesafem 21,5 km yi katetmiş bulunuyorum :).

Bir önceki kadar hızlı değildim ( Yaklaşık 2dk) belki ama ilk kez tek başıma bu kadar uzun bir mesafeyi koştum. Daha yavaş olmamı, biraz kendimi ayarlamamı sağlayacak

Nike+

uygulamasını her km de bir duymamama ve yokuşta kaybettiğim zamana bağlıyorum. Bunlar küçük şeyler, mutlu olmamam için hiç bir sebep yok. :).

O günden sonra 3 gün daha düz ve interval koştum. Bugün de son ve en uzun koşumu13,4 km koşarak yaptım. Bundan sonra artık dinleneceğim, pazar günü için şimdiden sabırsızlanıyorum ;) .

Beni desteklemek isterseniz

twitter

ve

instagramda

olacağım.

Bana şans dileyin :)