Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

Bir postta İskoçya tatili

Burcu Henderson

Inanılmaz bir 10 gün geçirdim, bir sürü güzel anı biriktirdim, çok eğlendim ve sürpriz evlenme teklifiyle, parmağımda yüzükle geri döndüm. :)) 10 günde ilk başlarda, 3 gün koşabildim, 

T in The Park

 zamanı zaten mümkün olmadı. ;)) Beslenme derseniz yediğim çilek ve frambuazların miktarı belki beni kurtarabilir diye hayal etsem de, yeterli gelmedi. :)) Tatil zaten biraz da yemek içmekten ibaret değil miydi? Tüm o yaptıklarımızı, biraz da böyle zamanlar için yapmıyor muyduk? :)) Hava koşmaya çok uygundu, koştuğum yerlerin güzelliği beni benden aldı, keşke daha fazla koşabilseydim dedirtti.  Temiz havayı içime çekip, görüntüleri beynime kazıdım. Şimdi fotolarla daha çok bu blogla ilgili kısmı geliyor. Geri kalan müzik, moda.. vs kısmı ise bölüm bölüm, tüm detaylarıyla 

Moda Cadı'

sında olacak. 

Sevgilimin ailesinin yaşadığı Tarves yeşil bir cennet. Yollar boş, alabildiğine yeşil, hava ne serin, ne sıcak, tertemiz.  İlk gün 9,36 k koşuyoruz. İkinci gün ise sevgilimin beni koşturmak istediği Haddo House parkına gidiyoruz, bol bol foto ve video çekiyoruz. Bu güzel parkurda koştukça koşasımız geliyor, 13.7km yi buluyoruz. Ağaçlar, papatyalar, inekler, kuş sesleri, ördekler, hatta tavşan.. ne isterseniz var. Böyle bi yerde yaşasam, koşmak için can atarım diye düşünüyorum, yürüyenler var ama koşan az. Hava da yaklaşık 23:00'de kararıyor, koşmak için zaman geniş.

Aslında Haddo House önünde bir kaç egzersiz videosu çektik ama instagrama yükleyemeden uçtu, yakında  o tarz videoları

instagramımda

daha çok göreceksiniz.

İlk kez hindistan cevizi suyunu deniyorum, tadı fındıklı su gibi, çok sevmiyorum. Daha sonra adını hatırlamadığım başka bir markanınkini alıyoruz, çok daha güzel. Konunun özü yukarıdaki markayı almayın ama sudan 3 kat fazla nemlendirme etkisi bulunan hindistan cevizi suyunu alın :).

Koşunun son bölümündeki yokuş beni biraz zorluyor ama mini patika koşusu tadındaki parkuru seviyorum. Her dakikası ayrı bir keyifti!

Bol bol deniz ürünü yine yemeklerimi ele geçirdi. Protein ve omega 3 takviyesi yapıldı :).

Glasgow'da ki River Clyde kıyısı koşmak için mükemmel bir yer.

T in the Park'a varır varmaz, direniş pankartımızı açıyoruz. #occupygezi

İskoçya'da yaz demek, berry mevsimi demek. Çilek, frambuaz gırla ve çok lezzetli. Yeni bir çeşit de, denenenler arasına giriyor. Gooseberry denilen bu yukarıdaki meyve adını, üzerindeki belirgin tüylerden alıyor olmalı :). Tadı koruk ile kivi arası ama çok ekşi değil ama ben yine de frambuaz derim.

Gezdiğimiz yerlerden biri de William Wallace anıtı. Anıta çıkan yokuş ve içindeki 246 basamak sayesinde biraz spor yapıyoruz.  Yukarıdan manzara müthiş.

Doğum günüm de oraya denk geliyor. Daha iyisini geçirdiğimi hatırlamıyorum! :))

Festivalde izlediğimiz ilk performans cuma günü Emeli Sandé oluyor ve beklediğimize fazlasıyla değiyor.

Enerjik ve keyifli performansı, formda vücuduyla Rita Ora'da bu postta yerini fazlasıyla hakediyor. (Kaynak: Capitalfm.com)

Yağmur beklediğimiz İskoçya'dan güneşlenip, bronzlaşarak dönüyoruz. Güneş korumasına burada  olduğu gibi, orada da dikkat ediyorum.

Iconjane

'in bir süre önce hediye aldığı yara bandı, ferahlatıcı mendiller..vs bulunan festival kiti de layığıyla kullanılıyor.

Doğum günü kızı şımarıklığı 

Gelsin barbeküler, gitsin tatlılar derken geri dönüşümde 53,3 kg yi buluyorum. Karnım daha yeni yeni şekle girerken, biraz gerilemeye girse de, her şeye değer :))

T in the Park'ta sağlıklı seçimler için de bir bölüm vardı, zaten her şey o kadar iyi düşünülmüştü ki! 

Edinburgh Kalesi'nde evet anı! :))

Son gün sağlıklı olmayı hatırlayıp, otelimize yaklaşık 10 dk. uzaklıktaki

Real Foods'

u buluyoruz. Denemek istediğim goji berry, chia seeds, badem yağı, cottage cheese.. gibi ürünlerden ağırlık sebebiyle azar azar alabiliyoruz. 

Yeni fitness cicileri almadan olmaz.

Hiç bitmesin dediğim bir tatil de, kalbimizde güzel esintiler bırakarak sona eriyor. Şimdi tekrar forma girme zamanı! 

Görüşürüz :)