Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

ZenceFit ne yedi?

Burcu Henderson

Merhaba :) . Bugün blogda devamlı olacak bir bölüme daha giriş yapacağım. Yine sizlerden gelen istekler doğrultusunda, bazen tüm gün ne yediğimi belgeleyip, örnek olması açısından paylaşacağım.

Gün içerisinde ne yediğimi genelde, o gün yapacağım aktivite belirliyor. Mesela bunları yediğim gün 11:00'den sonra ağırlık antrenmanı yaptığım gibi. Normalde bu kadar geç kalkmıyorum ama belli ki, o gün biraz uyumayı tercih etmişim :).

Saat 08:45 -  

1 bardak soğuk su : Kalkar kalkmaz mutlaka içiyorum, bazen içine limon da attığım oluyor.

Saat 09:00

-   1 dilim tam buğday kepek ekmeği üzerine yerfıstığı yağı ve yarım muz, yağsız sütlü kahve ile: Bazıları içerdiği yağ oranı sebebiyle en yer fıstığı yağını ideal spor öncesi besini olarak değerlendirmese de, protein de içerdiği için ben ara sıra yiyorum ve bu ikiliyi seviyorum. Egzersiz yaparken karbonhidratlar en iyi arkadaşınızdır, basit ve kompleks karbonhidratlar size egzersiz sırasında gerekli enerjiyi sağlarlar. Terlediğinizde düşen potasyum seviyesi için muz idealdir, ayrıca iyi bir karbonhidrat kaynağıdır. Bu üçlü size egzersiz için gerekli protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağ üçlüsünü sağlayacaktır. Kahveyi de metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olması sebebiyle terch ediyorum.

Saat 12:15

-  Yarım Unique : Son zamanlarda çok sevdiğim bir ara öğün seçeneği de, Unique protein barlar. Protein miktarının yüksek, şekersiz, tatlandırıcısız, doğal, düşük kalorili ve  tadı güzel olan bu ürün spor öncesi ve  sonrası için ideal atıştırmalık. Öğlen yemeği yiyeceğimiz ve light olana göre biraz daha çok kalori barındırdığı için, barın yarısı sevgiliyle paylaşılıyor.  Ben genelde Caffe Nero'lardan alıyorum.

Saat 13:00

- Et, yoğurt ve piyaz : Yine protein kaynağı olan yiyeceklere yöneliyoruz, yoğurt tam yağlı olduğu için onu az tüketiyorum, ekmek yemiyorum.

Saat 16:15

-  Doğadan 7 otlu çay ve 3 kuru erik : Demir eksikliğim olduğunda doktor kuru eriği günlük beslenmeme eklememi söylemişti, ara sıra yiyorum, bazen tarafımdan tatlı muamelesi de görüyor :).

Saat 20:30

-  Fırında pişmiş  et suyu soslu ( Gravy) tavuk göğsü ve ızgara kabak : Normalde akşam yemeğini bu kadar geç yememeye çalışıyoruz ancak o gün dışarıda işimiz olduğu  için biraz gecikmiştik.  Akşam yemeğinde yine protein başrolde, kabağın tarifini bir önceki postta bulabilirsiniz.

Tüm gün boyunca sadece 1 bardak su içmedim tabi ki :)) Yaklaşık 2 litre suyu da bunların yanısıra tükettim.