Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

Haziran Hedefleri

Burcu Henderson

Günaydın!  Hedef koyup gerçekleştirdiğim, 1 ay geride kaldı. Gecikmeli olsa da, sonuçları sizinle paylaşma zamanı geldi. Önce Mayıs ayı hedeflerini değerlendirme, sonra sırada Haziran:

Kutucuklardaki işaretlerden gördüğünüz üzere, hedeflerime ulaşmış bulunuyorum, yiiihuu!!!  Şunu söylemem gerekir ki, Ocaktan beri spor ve beslenme yönünden en konsantre olduğum ve gayret gösterdiğim ay Mayıs oldu, sonuçlarını da aldım.  Kısaca sonuçlara göz atalım:

1. Mayıs ayında tam 22 gün egzersiz yapmayı başararak, kendi rekorumu kırdım. Bu bir önceki ayın tam 2 katı :)) .

2. 50,9 kg olarak başladığım ayı 1 Haziran'da 48,8 kg olarak tamamlayarak 2,1 kg verdim. Bozcaada tatilinin araya girmesine rağmen, sonuç beni şaşırttı dersem yalan olmaz. Zayıfsın dediğinizi duyar gibi oluyorum ancak bu konu ile ilgili hedefimi açıklarsam her şeyin daha iyi anlaşılacağını sanıyorum. Amacım yağ oranımı düşürüp, kaslarımın belirginleşmesini sağlamak ve devamında tüm vucudumda kas kütlesini arttırmak. Yağlar azalmadan, altındaki  o kaslar meydana çıkmıyor maalesef :(.

3. Haftada 1 kere salona gidip, ağırlık çalışmayı  başardım.

4. Tariflerimde de gözle görülür bir artış olduğunu düşünüyorum, devamı gelecek.

Bir önceki postumda  yazdığım üzere içinde bulunduğumuz durumlar sebebiyle, spor yapmaya devam etmeme rağmen diğer konularda konsantrasyonumu kaybettim ve şu an 1 Haziran'daki kilomdan biraz daha fazlayım. Bu hafta toparlanma haftası ve Haziran hedeflerimi şöyle belirledim:

1.  Egzersiz yapma konusunda bu kararlılığımı devam ettireceğimi sanıyorum, harekete devam.

2. Geçen haftadan itibaren daha zorlu bi ağırlık antrenmanına başladım. Haftada 2 kere gitmek hem hedefime ulaşmamı ve  güçlenmemi sağlayacak.

3. Yine aklım başka yerde olduğundan su içme konusunu biraz sallamış bulunuyorum. Günlük tüketimimi yükseltmek için çaba göstereceğim ve sizlerle de su tüketimini arttırmak için neler yapılabilir paylaşacağım.

Ay sonunda görüşmek üzere! ;)