Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

ZENCEFIT

Skinny Jeans Workout

Burcu Henderson

Havaların derecesi yükselmeye başladığında herkesi, özellikle kadınları bir telaş alır. Mart-Nisan aylarında spor salonlarına yazılınır. Tüm kış yan gelip yatmış vücudun, 1-2 ayda mucizevi bir şekilde bikiniye hazır hale gelmesi beklenir ancak öyle bir formül yoktur.  İstediğiniz vücuda ulaşmak kararlılık, devamlılık ve fedakarlık gerektirir.

İşte bu yolda ilerleyen kişilere yardımcı olabilmek için yeni bir dvd çıktı, Skinny Jeans Workout. Cumartesi günü Mac G-mall'a bu dvdnin  demosu için gittik.  Programın yaratıcısı  Mars Athletic Club'ın eğitmenlerinden renkli gözleri fıldır fıldır bakan, eğlenceli eğitmen  Murat Bür.

Yüksek volumlü müzik duyulmaya başladığında biz de ısınmaya  başlıyoruz.Sonra matlerin üzerindeki 2 elastik bandı bacaklarımıza takıp onlarla bir seri yapıyoruz. Özellikle kalça ve bacak kaslarını güçlendirmek  için güzel bir seri ve sizi bayağı zorluyor. Lastikleri açıp yapabiliyorsanız bravo :) Ben Adriana Lima'yı da bu şekilde çalışırken gördüğümü hatırlıyorum.

Sonra olmazsa olmaz squats ve lunges serisinden bazı hareketler yaptık. Grupta spor yapmayanlardan kopmalar başladı ancak biraz spor yapıyorsanız, azıcık yorulur ama devam edebilirsiniz.

Dvd'de bulunan şınav, mekik hareketlerini es geçiyoruz, cardio kısmından bir şeyler yapıyoruz. Murat Hoca'nın ıslığıyla bir hareketten, diğerine geçiyoruz. Bazen mimiklerine gülüyoruz. Biraz daha kalça hareketi yapıp, esnemeyle yaklaşık yarım saati bitiriyoruz.

Dvd 50 dakika tüm bu grupların biraz daha fazla tekrar ve farklı hareketlerini içeriyor. Gittiğiniz bir spor salonu yoksa, evde egzersiz yapıyorsanız, benim gibi stüdyo derslerinden ve ara sıra farklılıktan hoşlanıyorsanız dvdyi  D&R lardan veya D&R'ın online sitesinden edinebilirsiniz. Peki lastikleri nereden alacağız derseniz onlar da Finspor'da bulunuyor.

Son olarak dvdyi alanlara ve yaza hazırlanmak isteyenlere Murat'ın bir önerisi var. 20 dk orta tempo yürüyüş, 2 ve 3. bölüm, şınav-mekik bölümü ve esneme. Bunu 10 antrenman yaptıktan sonra sevdiğiniz 2 bölümü daha ekleyin diyor. Tabi sağlıklı beslenmesiz de olmaz ;) . Bu ve bunun gibi öneriler için kendisine twitterdan @mrtbur adresinden ulaşabilirsiniz.