Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

UPDATES, 2014 TO 2015

ZENCEFIT

UPDATES, 2014 TO 2015

Burcu Henderson

Hello and happy new year! I hope everyone had a great time. This post supposed to be my last  before we left for the holidays but I couldn't make it. I wrote some stuff,  around Christmas time but I had to change it before posting. I had tech issues in our holiday  but not really keen on to spend hours in front of the laptop as well. 

Merhaba ve mutlu yıllar! Umarım herkes iyi zaman gecirmistir. Bu aslında benim tatile gitmeden son postum olacaktı ancak gerçeklestiremedim. Tatilde biraz yazmıştım ama buraya post etmeden degiştirmek zorunda kaldım. Tatilde teknik sorunlarım vardı ama zaten saatlerimi de laptop karsısında harcayasım yoktu.

Let's start with my last update about my goal, reaching 52 kgs, before the holidays. November was a good month as fitness and running wise. Below you can see, I had more active days than the month before. It was 5 days more than the last one so I've improved on that and I also felt I got my running mojo back.

Haydi oncelikle tatil oncesi 52 kg'ye ulaşma hedefimle baslayalım. Kasım spor yonunden verimli bir aydı, asağıdaki tablo da goreceginiz uzere bir onceki aydan 5 gun daha fazla spor yaparak ilerleme kaydetmiş oldum. Kosu motivasyonumun da, geri gelmesi sevindiriciydi.

n1

I was good at on my diet as well. Spenny said I am getting obsessed with calories.. ( I think it's felt like it because I was using my fitness pal and had to follow 1200 cals daily) etc but since I am doing well with nutrition and fitness, I would like to see the results. Actually, I got a flatter tummy and you can see a bit of definition coming on my core. I only indulged a bit on sundays and that's all. However last 2 kgs were tenacious, I wasn't loosing fast as before. It made me sulky a little bit but I know your body can adopt itself to the changing conditions very fast. One day before the trip was my lowest as 53,4 kgs, 1,4 kgs over my target. I have started 57,2 and lost 3,8 kgs in 7 weeks in a healthy way, not bad!.  I couldn't reach the goal of 52 kgs before our holiday (11th of December) but it is fine. I have done it because I know I will gain weight on our 22 days of UK holiday with constant dirty eating, drinking and less exercise. I am back with more fat than ever 58,3 kgs, ouch! So you can tell my first goal of the year 2015 reaching 52 kgs again let's say until the end of February and I've started on monday hehe. It's also great to know it will help my running pace.

Beslenme konusunda da basarılıydım. Esim kalorilerle kafayı bozdugumu soylemeye basladıysa da bunun biraz myfitnesspal aplikasyonunu kullanmakla alakalı oldugunu dusunuyorum. 1200 kalorilik bir hedefi takip edip, yediklerinizi kaydedince ortaya biraz oyle bir tablo cıkabiliyor. Biraz obsesif gorunmemin diger sebebi de, cok caba gosterdigim icin, sonucları gormek istememden kaynaklandı. Aslında karnım duzlesmeye baslamıs hatta biraz cizgiler belirmeye baslamıştı. Sadece pazarları yeme konusunda biraz daha esnek davranıyordum. Oyle olmasına ragmen son iki kilo bayagı inatcı cıktı ve daha onceki kadar hızlı kilo kaybetmiyordum. Bu benim biraz canımı cıksa da vucudun kendini kolayca yeni sartlara adapte edebilecegini biliyordum. Tatil oncesi son gunumuzde (11 Aralık) 53,4 kg ile, hedefin 1,4 kg uzerindeydim. 57,2 kg ile baslayıp 7 haftada 3,8 kgden saglıklı bir sekilde kurtulmak da fena bir sonuc degildi. 52 ye ulasamasam da bunu sorun etmedim. Bu kilo kaybı uzerine yogunlaşmamın sebebi, her yılbası tatilinde kilo alarak donmemizin bir gerçek olduguydu. 22 gunluk tatilde de kirli beslenme, içme ve az egzersizin faturası benim için 4,9 kg fazla olarak çıktı.Dolayısı ile 2015 in ilk hedefi yine 52 kgye ulaşmak, bunun için de Şubat sonuna kadar kendime zaman veriyorum. Pazartesi surec basladı bile, haha! Ustelik verilen kiloların kosu suremi de iyileştirecegini bilmek surecın artısı.

n2.jpg

I also would like to talk about the year of 2014 on health and fitness wise. Last year I started to a new job in February, I ran my second half marathon in March but after April everything changed so quickly. In May I quit my job, got married and move to Baku from Istanbul. Those major changes distract me from my fitness, running and clean eating thus I can't say I was all good in 2014. My running not improved 'cos we run occasionally without any goals. I know I am better with goals like training for a half marathon. Running a marathon was one of my goals towards the end of 2014 but not happened due to big changes. Now it's 2015 and I am so excited I have a new goal on running which I would like to tell you later.

2014 yılı için saglıklı beslenme ve spor konusunda da kucuk bir degerlendirme yapmadan gitmek istemem. Gecen sene Subat'ta yeni bir işe baslayıp, Mart'ın ilk haftası 2. yarı maratonumu kosmustum. Nisan'dan sonra her sey cok cabuk degişti. Mayıs'ta işten ayrıldım, evlendik ve Baku'ye tasındık. Tum bu buyuk degişiklikler benim diğer alanlara konsantre olmamı biraz zorlastırdı ve 2014'te spor, saglıklı beslenme ve kosu yonunden cok iyi bir yıl gecirdigimi soyleyemeyecegim. Kosu konusunda gelisemedim cunku sadece amac olmadan oylesine kosuyorduk,oysaki amacım oldugunda cok daha iyi oldugum yarı maraton hazırlıklıklarım sırasında kanıtlanmıstı. Yılın basında, 2014 sonuna dogru bir maraton kosmayı hedeflemiştim ancak buyuk degişiklikler sebebiyle gerceklestiremedim. Şimdi 2015'teyiz ve kosu ile ilgili beni cok heyecanlandıran yeni bir hedefim var. Bunu da ayrı bir yazı ile sizinle paylaşacagım.

n3

 

I know it may be sound like  another new year, new me crap but it's  good time to take a grip and set some goals.

How was your 2014 ? Do you have goals for 2015? 

Let me know! 

Belki yeni bir yıl, yeni bir ben size saçmalık gibi gelebilir ancak zaman kendine ceki duzen verip, bazı hedefler belirleme zamanı.

Sizin 2014 yılınız nasıl gecti? 2015 hedefleriniz var mı?

Hadi benle paylasın.

xx