Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Vivienne Westwood"

Be mine

Moda Cadisi


Selam okuyucularım :) Bugün teknolojik anlamda bir sürü sinir bozan olay sonrası, Kokoon günlüğüm biraz sekteye uğradı, neyse ki gün bitmeden bu postu yapabiliyorum, buna da şükür!. İnanılmaz ama yılın bitmesine  sadece iki gün kaldı, yılbaşı demek hediye demek, siz hediye alışverişinizi yaptınız mı ? Yoksa benim gibi son dakikaya mı kaldınız? Hala hediye almamış olanlar, Archie Grand defterleri de bir seçenek olarak akıllarında bulundursunlar derim. Bugünkü kıyafetim gelirsek, giydiğim kimono ceket, Kokoon'da gördüğüm tüm parçalar içinde benim gönlümün yıldızı dersek yalan olmaz, siz ne dersiniz?

Hi dear readers :). Today, I've faced many annoying technological difficulties and couldn't post Kokoon diary earlier but I'm glad that  I can write this post before the day ends. Wow, the new year's eve  is 2 days away and it makes me to think about nice gifts. Have you gone to the gift shopping yet or you are just a last minute person like me? If you are still thinking about buying gifts Archie Grand notebooks may be a great option. Anyways, today' s outfit from Kokoon includes a star piece that won my heart at the very first time I've seen it "black kimono jacket", don't you think the same ?

Üst ve ceket  ( Yaz '11)  / Top and jacket (Summer '11) : Kokoon
Jean şort / Denim shorts: H&M
Şapka / Hat: American Apparel
Kolye / Necklace: Vivienne Westwood

Sakla ceketi, gelir zamanı

Moda Cadisi

Dolabınızda önceden aldığınız, giyip bir köşeye attığınız, sonra kendini tekrarlayan moda sebebiyle, bugün yine "oh iyi ki almışım diyerek" giydiğiniz bir şeyler mutlaka vardır, bu cekette benim için öyle. Heralde bir 7-8 yıl önce alınmış, 1-2 kere giyilmiş, bu senenin modası askeri çizgiler birer birer çekimlerde gözükürken  benim dolabın diplerinde bu trendi ucundan yakalayan bir ceketim olduğu aklıma gelip, son günlerdeki favorim olmuştur. Bu kıyafet Anadolu yakasına geçtiğimiz, sıcakların tam bastırmadığı o pazar gününe ait, fotoğraflara bakarken bu ceket gibi "yaşasın iyi ki almışım" diye aklınıza gelen  parçalar varsa onları da yazın, bakalım ortaya neler çıkacak?

There are some pieces that you bought years ago, worn couple of times and dumped into the darkest places of your wardrobe until when a trend make a comeback, just like this army inpired jacket I bought 7-8 years ago. I totally forgot about this jacket 'till I saw most of the editorials dedicated to army inspired pieces, lately it's my favorite piece that I've worn continuesly. My outfit was from the sunday that we went to Asian side when the weather is not that hot. While you're looking through the photos, think about your comeback piece like this jacket and write it to me.
Jean ve üst /Jean and top: Banana Republic
Ceket/Jacket : Zara
Çanta ve botlar / Bag and boots: Topshop
Kolye /Necklace : Vivienne Westwood

Zeckié Nişantaşı'nda

Moda Cadisi

Çarşamba günü Koton'da hızımızı alamayıp, Iconjane'le akşama doğru Galata'dan sonra ikinci şubesini Topağacı'nda açan Zeckié'ye  bir uğradık, aksesuar seçimleriniz için farklı fiyat kategorileriyle, bir alternatif olabilir.

We've been to opening of new accessories shop in Nişantası called Zeckié with Iconjane on the same day with Koton's launch. This shop could be an alternative for your accessory choices with a different price ranges.

Tasarımcı Zekiye Koçarslan'nın elinde tuttuğu renkli dikdörtgen form nedir derseniz, cevap benim kartım olacaktır :)

The designer Zekiye Koçarslan was holding something colourful in rectangular which is my business card :)

Mariachi'nin hediyesi  siyah panjur gözlüklerle Kanye West'in yolunda ilerleyip, bu komik fotoğrafı çektim :)

Channelling Kanye West with black shutter sunnies which was given by Mariachi :)Ceket/Jacket: Zara
Tişört/Tee: River Island
Çanta/Bag: Marc Jacobs
Toka/Headpiece: Stradivarius
Pantalon ve kolye /Pants and necklace: Topshop

Bu kıyafeti göremeseniz de Vivienne Westwood x Melissa babetlerle tamamladım.

I was wearing Vivienne Westwood x Melissa flats with this outfit.

Zippin' up my boots, goin' back to my roots

Moda Cadisi

Bir şeyler iyi gitmiyor, size onu söyleyeyim, ben buraya fazla post yapamazsam lütfen bana kızmayın, bir süre sadece kıyafet postları ile yetinmek zorunda kalırsanız, benden sıkılmayın :)

Tabi ki uniforma renklerim siyah ve griye dönmem fazla uzun sürmedi, kusura bakmayın ben bu iki rengi oldukça seviyorum  :)

Not: Üstü beğenenler varsa  doğru cadıpazarına :)

I gotta tell you that some things are not going well in my life so please don't get mad if I couldn't post here much, you may have settled only with my outfits for quiet sometime so I hope you don't get bored of me :)

Ofcourse it didn't take me much to return my uniform colours, black and gray but I totally love those, too :)


Parka: H&M
Üst (Yeni) /Top(New): Bershka
Pantalon/Pants: MNG
Botlar/Boots: Minnetonka
Kolye/Necklace: Vivienne Westwood