Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Tom Ford"

Kıyafet arası, film tavsiyeleri ve MJ

Moda Cadisi


Günaydın! Kıyafet postlarına geçen hafta tatil sırasında giydiğim,  yine alt teması "rahatlık" olan bir kıyafetle kaldığımız yerden devam edelim :). O günün ve genel tatilin havası bir önceki cümledeki kelime üzerine kurulmuş olsa da, bir özet geçmek gerekirse sanırım şöyle olurdu. İlk olarak Arnavutköy Ali Baba'da köfte yiyip,bir kaç fotograf çektik ancak gördük ki ki köftelerin eski tadı kalmamış, benim köfte harcıyla yaptığım köftelere denk olmuşlar ve iyi köfte yenebilecek yerler listesinden Ali Baba tarafımızca çıkartılmıştır :). Sonrasında trafik sebebiyle biraz da zorunlu olarak, Akmerkez ziyareti. Akmerkez'e yapılan makyaj sebebiyle bir ferahlık gelmiş olsa da, azalan mağaza sayısının ve tatilin bu ferahlığa başka türlü katkıları olduğu kesin. Günün ve tatilin devamında aldığımız pek çok filmden ikisini seyredebildik, biri yine Quentin Tarantino'nun Dehşet Gezegeni (Grindhouse: Planet Terror), ki en saçma filmler top 10 sıralamasında üst sıralara yarışır ve romantik komedi sevenleri memnun edecek  Cameron Diaz ve Ashton Kutcher'lı "burada olan burada kalır". ( What happens in Vegas)

Morning! We took this photos during last long weekend which is almost reflects all my mood " comfy". We didn't go out much and watched 2 movies. One of them was Tarantino's Grindhouse: Planet Terror and the other was "What happens in Vegas" with Cameron Diaz and Ashton Kutcher. The former one was so absurd even can be at top 10 of the most ridiculous movies ever but the other one was ok and fun for romantic comedy lovers.Ceket/Jacket: Sisley
Üst (Yeni)/  Paris Top(New): River Island
Jean (Yeni)/Jeans( New): Tophop Jamie
Babet/Flats: Sam& Libby
Saç bandı/ Hairband: Accessorize
Gözlük/Sunnies: Marc Jacobs


Benim fiyonklu babetlerim, onun kocaman Vans x Marc Jacobs ayakkabılarına karşı
My bow flats against his hugeVans x Marc Jacobs slip ons

Filmlerden konu açılmışken pazartesi günü seyretme imkanı bulduğum "Tek başına bir adam" ( A single man) filminden bahsetmeden bu postu bitirmem doğru olmaz.. Pek çoğunuzun bildiği üzere film gönüllerimizin sultanı eski tasarımcı ( Halen tasarlamaya devam ediyor ,2011 Sonbaharında bir kadın iç çamaşırı koleksiyonuyla yine akıllarımızı çalacağı kesin :))  yeni yönetmenTom Ford'un yönettiği ilk film. Christopher Isherwood'un aynı adlı romanından uyarlanan film, bir İngiliz profesorun yalnızlığı üzerine kurulmuş bir dram. Film bir dram olmasına rağmen sahnelerin güzelliği insana bir dram ancak bu kadar "güzel" anlatılabilirdi diyor. Filmle ilgili benim duyduğum en akılda kalan eleştiri  "uzun bir parfüm reklamı gibi cümlesiydi "ve bu cümlenin doğruluğu G.'nin " bu ne ya, moda çekimi gibi film "sözüyle de tescillenmiş oldu :).  Gerçekten de her sahne Tom Ford'un estetik anlayışını yansıtan ancak Vogue sayfalarında görebileceğiniz kadar güzel planlarla dolu. Jilet gibi Tom Ford takımları içersinden ince, uzun, güzel erkekler, krepeli saçları ve kusursuz kedi gözü makyajlarıyla Bridget Bardot misali salınan hoş kadınlar, antika arabalar, tasarım harikası mekanlar.. birleşince  unutulmayacak güzellikte kareler ortaya çıkmış. Film konusundan dolayı  biraz yavaş ilerlese de, sırf o güzel sahneler için bile seyretmeye değer, ha bir de kısa bir sahnesi olsa da Jon Kortajarena için. Tom Ford reklamlarından, H&M ilanlarına kadar hepsinde yer alan bu hoşluğu, nasıl görmezden gelmişim diye hayıflandığım bu güzelliği ve filmi şiddetle tavsiye ederim.


Since I've started talking about the movies, I have to mention that I had a chance to see Tom Ford's " A single man"  on Monday. Most of you are aware of this is his first movie based on the same named novel of Christopher Isherwood. It was a dramatic story of an English professor on his loneliness. The film was a great parade of beautiful scenes with sleek,beautiful men in Tom Ford suits, nice Bardot-esque women, accompaniyng with antic cars and great locations, it was all like a Vogue editorial with all Tom Ford's aesthetic. It was all worth to see even for this great scenes and Jon Kortajarena, I really regret how I missed that great creature while he was all over Tom Ford to H&M adds.

Son olarakta dün keşfettiğim, benim gibi Michael Jackson hayranlarını mutlu edecek http://fuckyeah-michaeljackson.tumblr.com/  dan bahsetmek istiyorum. Onun hayatından kesitleri, unutulmayan sözleri ile bize sunan bu siteyi geç keşfetmiş olsam da, keyfini doya doya çıkartacağım kesin.


Lasty I've just explored a wonderful site for those who are  Michael Jackson fans like me, which is http://fuckyeah-michaeljackson.tumblr.com/ , it has all the nice moments  and quotes of his life, enjoy!

Bu uzun ve karışık yazıdan sonra, şimdilik bana eyvallah :)

I gotta go for now after my long and complicated post, see you later :)

Zimbio, Amoeba,

Tom and my pre-holiday blurbs

Moda Cadisi


Tom Ford'un Mario Testino'nun kitabı "Let me in" için çekilen bu fotoğrafını beğendim :).

Nasılsınız bakalım? Ben erken girdiğim tatil modundan ve 1 saat sonra ofisten çıkmanın verdiği rahatlıktan dolayı verimsiz geçecek bir günü yaşamaktayım, eminim çoğunuz da aynı duygular içersindesinizdir. Ben bayramda buralarda olacağım, sizleri de beklerim.

Şimdiden iyi bayramlar, iyi tatiller  :)

I like Tom Ford photo for Mario Testino's book "Let me in".

Happy thanksgiving! It's also a national holiday in my country so I'm having a relaxed day since I'll be out of the office in an hour. We'll be off until tuesday but I'll be around and it would be nice to see you here.

Talk to you later :)

Cocosteaparty

The Bianca

Moda Cadisi
Bu yaz pek az gözlük beğendim; birisi alışveriş kotamı doldurduğum için almanın kıyısından döndüğüm Prada marka, Sasha'nın kedi yüzünde gördüğümüz değişik kişiler tarafından kelebek, peri kanadı ve maske gibi şeylere benzetilen meşhur gözlük, diğeri de Tom Ford'un Bianca modeli. Adını Bianca Jagger'dan mı almıştır bilmiyorum ama kare/oval şekli, siyah parlak büyük çerçevesi ve koyu camları ile bir klasik olma potansiyeli var. Tom Ford bu gözlük işini çok iyi kıvırdı, şaşırdım dersem yalan olur gerçi, kendisinin Gucci'deyken de hastasıydım, ama sanırım artık kadınlar için aksesuar dışında bir şeyler tasarlamayı ebediyen bıraktı :( . Fırsatını bulursam denemeyi düşünüyorum umarım sinekvari durmaz, fiyatı net-a-porter'de 420 USD ama ben burada daha ucuza bulabileceğimi tahmin ediyorum.