Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Streetstyle"

MBFWI 3. gün

Moda Cadisi

Mutlu bayramlar :)! Nasılsınız bakalım? Bugün benim için MBFWI'un son günü olan 3. günü yazarak konuya noktayı koyacağım. Son günümde alana 16:30 gibi vardığımdan, ilk defilem Serdar Uzuntaş oldu. Vogue Italia tarafından "yeni yetenek" olarak gösterilen Uzuntaş'ın Londra Moda Haftası ve Pitti Uomo'dan sonra ilk defilesini Mercedes Benz Fashion Week Istanbul'da gerçekleştirdi.

Deniz kabuklarıyla süslenen ayakkabılar, dışarısı için pek pratik olmasa da, değişik bir detaydı. :)

Koleksiyonlarındaki İngiliz çizgisi, yeniden yorumlanan Türk motifleriyle birleşince ortaya güzel işler çıkmış. A day at the seaside adlı 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ilhamını Brighton'da çeşitli sportif aktivitelerde bulunan İngiliz kolej öğencilerinden almış.

Ben o gün yine yüksek topukları tercih ettim. Tüm yaz görüşmememizin acısını, 3 günde çıkarttık :) 

Deri ceket /

Leather jacket

: Zara

Üst  (Yeni) /

Sweater( New):

Beymen Club 

Etek /

Skirt:

Silence + Noise

Ayakkabılar /

Shoes:

Dune

Gözlük /

Sunnies:

Forever 21

Küpeler /

Earrings:

Vintage 

Fotolar için teşekkürler Bülent Çitak :)

Günün bir sonraki defilesi Günseli Türkay'a aitti.  Cesur Yeni Dünya isimli koleksiyonun desenleri grafik sanatçısı Berk Gül tarafından hayata geçirilmiş. Bana sanki doğada bir yolculuk gibi gelen parçalar renkleri ve giyilebilirlikleriyle  hoşuma gitti.

Hızla Günseli Türkay'ın defilesinden çıkıp, yolun karşısına geçerek Arzu Kaprol'un showroomuna varıyoruz. Digital Big Bang adlı dijital dünyanın etkilerini sorgulayan koleksiyonun, benim üzerimdeki etkileri de yıkıcı oluyor. Yine en güzel detaylar, en sofistike kıyafetler Arzu Kaprol'un elinden çıkıyor.

Benim için moda haftası burada bitiyor. Maid in Love, Lug Von Siga, Zeynep Tosun defile ve sunumlarını kaçırdığım için üzülsem de, gördüklerim bana yetiyor.

İyi tatiller :)

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'13 Day II

Moda Cadisi

2. günde az mesai yapıp, mesainin çoğunu erkek modası ve partilere ayırdığımı söylersem yalan olmaz.

Günün tek izlediğim defilesi Niyazi Erdoğan'a aitti. Koleksiyon ,yine sokakta görmeyi hayal ettiğimiz erkek tipini barındırıyordu.

Niyazi Erdoğan'da pelerini içinde seyirciyi selamladı.

Defileden sonra Unter'e Tuvanam after partisine uğradık. Akşamımız ise GQ ve Beymen Blender tarafından ortaklaşa düzenlenen yine erkek modasının ön planda olduğu parti ile şenlendi. Benim için gece burada biterken, diğerleri W Lounge'daki Simay Bülbül'ün after partysinin yolunu tuttular.

Şansımıza havalar fazlasıyla güzel gidiyor, ben de rahatlıktan pek ödün vermiyorum.

Ceket /Jacket:Iro

Pantolon ve gömlek /Pants and shirt:Zara

Çanta/Bag:Marc Jacobs

Botlar/Boots:Deena and Ozzy

Kolye/Necklace:Valerie's rainbow

Gözlük/Sunnies:Marni at H&M

Şu an saat 23:00'u geçiyor ve 3. günü bitirip yorgun bir şekilde eve varmış bulunyorum. Yarın sizlere Studyo Kaprol'le bir sürprizimiz olacak, bu gece uykumu alsam iyi olur.

İyi geceler x

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul'13 Day I

Moda Cadisi

Gitmemiştim son 2 moda haftasına, burada olsam da hevesim pek yoktu, orada yaşanan gariplikleri düşünerek. Bu sefer durum farklıydı, en azından öyle hissediliyordu. Tüm bunları yerinde hissetmek için  dün bendeniz ve

Offnegiysem

 saat 12:00'deki açılış defilesi olan Mehtap Elaidi'ye varmak için yola koyulduk. Normalde 15 dk sürmesi gereken yol, yaklaşık 40 dakika sürünce  başladık acaba yetişemeyecek miyiz demeye. Neyseki, moda dünyasında hiç bir şey zamanında başlamıyor da, biz de rahat rahat yerimizi alıp defileyi izlemeye hazır hale geldik. 

Mehtap Elaidi "Az" isimli koleksiyonuyla katıldı Mercedes Benz Fashion Week Istanbul AW 2013'e. Gerçekten de adına yaraşır bir şekilde, yalın bir koleksiyon gördük. Renkler siyah, beyaz, yanık turuncu ve antrasitle sınırlanırken, kesimler de minimaldi.  Koleksiyonda en fazla hoşuma gidenler, pijama pantolonlar, paçalardaki detaylar ve 2 renk sivri burun ayakkabılar oldu.  Defileden sonra tasarımcı Mehtap Elaidi'yi gördüğümde koleksiyonun yalın güzelliğini beğendiğimi söylemeyi ihmal etmedim ve açılış defilesiyle güzel bir başlangıç yaptık.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul AW2013 has kicked off yesterday. Here's my are my first day diary . 

Mehtap Elaidi Show was the first show of the week. 

 Organizasyonda önceye göre daha bir medenileşme olduğunu söyleyebilirim ancak bu MBFWI'un ilk saatlerindeki kalabalığın azlığından da kaynaklanıyor olabilir. Karaköy'ü Taşkışla kadar olmasa da, kompaktlığı ve kolaylığı açısından moda haftasına uygun bir mekan olduğunu düşünüyorum. Modeller de belli ki IMG'nin etkisiyle, eski zamanlara oranla daha özenli seçilmişti, bu da podyuma en iyi şekilde yansıdı.

Defile aralarında moda haftasının ilginç veya stil sahibi karakterlerinin peşine düştüm. Frida Kahlo benzerini farketmemek imkansızdı.

Frida Kahlo was there, too. :)

Marie Clare Türkiye ekibi de ilk günün en çalışkanları listesinde yer aldı :).

Günün ikinci tasarımcısı yenilerden Ece Gözen'di. Defile yerine sunum yapmayı tercih eden Gözen siyah, gri ve neon renklerin birleşimiyle futuristik ve sportif bir koleksiyonla karşımıza çıktı.

Ece Gözen's presentation.

Ece Gözen'in sunumundan ufak bir video denemesi de yaptım.

Nian by Nihan Buruk ön sıra

Nihan Buruk defilesindeki bomber ceketleri beğendim.

İlk günün katılımcı ve koleksiyon bakımından en şenlikli defilesi şüphesiz Red Beard by Tanju Babacan'a aitti. Defilede bol bol renk ve yumurtaların kullanıldığı kostümvari kıyafetler vardı. Bülent Ersoy teşrif ettiğinde, defile start aldı. Nil Karaibrahimgil sahanda yumurta kulaklarıyla podyumda şarkısı Buraya Çıplak Geldim'le salındı. Tanju Babacan'la el ele yürüyüp, defileyi kapattı.

İlk günde, stil sahibi kadınların yanısıra, erkekler de, biz de varız dedi.

Metalik fırtına /

Metallic Storm

Saat 18:30 gibi Bej'deki Vogue Fashion Lounge'un yolunu tuttuk. 

Vogue Turkey's Happy Hour was in at Bej at Karaköy so we went there around 18:30.

Yeni yeteneklerden küçük bir doku sunan bölüm happy hourun odak noktasıydı.

Çalışkan blog yazarı arkadaşlarım  

Iconjane

ve

Offnegiysem

Vine'a video, twitter ve bloga fotoğraf yetiştirmek için yine görev başındaydılar . ;) 

Emel Kurhan'ın Vogue Türkiye için tasarladığı pinlere Givenchy, Louis Vuitton ve Prada ilham kaynağı olmuştu.

Emel Kurhan of Yazbukey designed those  pins for Vogue Turkey, inspired by LV, Givenchy and Prada.

Herkesi anlattıktan sonra sıra bana geldi. Biraz doku, biraz desen karıştırdığım ilk günün kıyafet envanteri:

After talking about everyone, it's my turn. I mixed patterns and textures a bit: 

Gömlek/Shirt:Massimo Dutti

Etek ve Parka /Skirt and Parka:Zara

Üst/Top: Oysho

Botlar/Boots:Mango

Çanta/Bag:Longchamp

Kolye/Necklace:Topshop

Gözlük/Sunnies:Gianfranco Ferre

Desenler, renkler, dokular ve fotolar  benden ve

Offnegiysem

'den. 

2. günde görüşmek üzere!

See you on the second day!

Flare July 2012

Moda Cadisi

Desenleri karıştırmaktan hoşlanır mısınız? Ya da sabah 08:00'de bile payetli kıyafetler içinde olabilirsiniz? Tarzınız korkusuz mudur? Yoksa bir jean,bir ceket bana yeter mi dersiniz? Flare dergisi Temmuz sayısında farklı tarzlarda kadınların sokak tarzlarını işlemiş, fotoğraflar  Chris Nicholls'a ait.

Do you like mixing prints? Or you can be seen in sequins even in 08:00 a.m.? Are you fearless in your style? Or 1 pair of jeans and a jacket is all you need? In July issue of Flare, different mix of street styles photographed by Chris Nicholls.

Fashiongonerouge