Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Loopie Love"

Yalancı bahar

Moda Cadisi

Burada biraz üşüsem de, pazar günü ilkbaharın geldiğine inanmıştım, en azından bir sonraki sabaha  kadar.  Pazar takvimimiz yeme-içme ve rahatlama üzerine kurulduğu için, güne Rumeli Hisarı Kale Cafe'de kahvaltıyla başladık. İşimizi 11:30 gibi bitirip oradan ayrılmaya hazırlanırken, akın akın gelen insan ve araba kalabalığından sıyrılabildiğimiz için ayrıca mutlu olduk. Bu mutluluğun sebebini, İstanbul'lu olan çok daha iyi anlar :) Eve dönüp, biraz evle uğraştık, monte edilen bir banyo dolabı ve kutusundan defolu çıkan bir balkon masası keyfimizi kaçırsa da ( Bu ev işlerinin zaten bir kere sorunsuz hallolduğunu göremedim :( ), değişiklik yapmak için Cevahir Koçtaş'ın yolunu tuttuk ki,  bu Pazar günü yapmayı planladığımız bir aktivite, değildi. Neyse, bir şekilde işimizi bitirip, güneş gitmeden Akın Balık'a vardık, güne mutlu noktayı pazar rakısıyla koyduk.

I was kinda cold in these pics but on sunday I believed that spring is here to stay , errmm  'till monday morning. Our sunday schedule was focussed  mostly on eating  and relaxing so we went to Kale Cafe in Rumeli Hisarı for breakfast. By 11:30 we managed to get out there while crowds of Istanbul people attacking the area. We were so happy to dodge that crowd and you would have a better understanding why if you were an Istanbuller :) . We reached home and did some stuff at home but unfortunately our nice outside table was broken in its box. Going to Cevahir Koctaş wasn't our plan on a sunday but we did all we had to do and managed  ending the day with a great early dinner at Akın Balık.

Ceket, gömlek,pantolon/Jacket, shirt, pants:Zara

Ayakkabı/Shoes:Superga

Çanta/Bag:Marc by Marc Jacobs

Gözlük/Sunnies:Kenneth Cole Reaction 

Yüzükler/Rings:Loopie Love, Swatch, H&M

Kolye /Necklace:Roberto Bravo

C79 Agency ziyareti

Moda Cadisi

İşlerden kafamı kaldıramazken, postlar yine seyrekleşmeye başladı, kusura bakmayın. Geçenlerde

C79  Agency

'nin Moda'daki  show roomuna bir ziyarette bulundum. Hazır gelecek sonbahar alımları yapılırken, yeni markalarına göz attım, denedim, fotoğrafladım.

Loopie Love markasının benim de dahil olduğum hatırı sayılır bir hayran kitlesi olduğunu biliyorum. Yaz sezonunda da iddialı olan markanın, yüzüklerini ve sallantılı küpelerini özellikle sevdim.

Won Hundred

marka, yine sonbahar 2012 koleksiyonuna ait bu parça bence yatırımlık,oversized kesimiyle her şeyle giyilebilir. Yeni  "Acne"  olarak tabir edilen bu markaya dikkatinizi çeker, koleksiyonlarına  Beymen Blender'dan ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.

Bu

Department 5

erkek koleksiyonuna ait parkayı, bir parka sever olarak es geçemedim ve duruşunu fazlasıyla beğendim. Erkek arkadaşımın dolabında olsa, kaçarı yok, her fırsatta giyerdim.

Happiness is 10$ Tee, tişörtte farklılık arayanlar için biçilmiş kaftan. Kate Moss'un bu ateşli fotoğrafı olanını giymeden olmazdı, koleksiyonun devamı yine Beymen Blender, Lastik Papuç, enmoda.com ve Harvey Nichols'da görülebilir.

Bu sefer

Department 5

' Fall 2012 kadın koleksiyonundan bir parça üzerimde. Rahat, şık, kullanışlı kısacası tam benlik.

Bu arada bunu da bir kıyafet postu olarak değerlendirirsek:

Kazak(yeni)/Sweater( New):QED London

Jean (Yeni)/Jeans(Yeni):Acne

Gömlek/Shirt:Zara

Botlar(yeni) /Boots (New):Zara TRF

Duvara dönüş

Moda Cadisi


Herkese selam! Bu fotoğraflar beni blogu ilk yazdığım günlere götürdü, her şeyin duvar önünde başladığı günlere :) Bu aralar çalışma takvimim yoğun, haftasonum bile yok, o yüzden postların araları biraz açıldı. Bu kıyafeti Bebek'te yeni açılan Poupon'un açılışında giydim. İçkinin yanında, biraz sohbet, ve güzel müzik severim diyorsanız, siz de bir uğrayın. Versace for H&M koleksiyonu tarzıyla bana çok yakın olmasa da bu renkli taytı aldım, desenleri ve dokusu fazlasıyla hoşuma gitti. Tayt yeterince gösterişli olduğu için de kıyafetin gerisini daha sade tuttum.

Hi everyone! These pics took me to the early days of my blog, where everything started in front of a wall :) . I've been working like a slave lately, even I don't have weekends that's why I can't post much. This outfit I wore to the opening of Poupon a new lounge in Bebek. If you like a little talking and good music with your drink, I suggest you to visit Poupon. Versace for H&M collection wasn't really my style but I really like these leggings with bright colours and nice texture. Since these leggings are loud, I kept the rest simple.
Ceket /Jacket: Zara
Tayt (Yeni)/Leggings(New): Versace for H&M
Gömlek /Shirt: H&M
Botlar(Yeni) /Boots (New): Beymen Studio
Çanta/ Bag: Anya Hindmarch for Target
Kolye/Necklace: Alberta Ferretti
Bileklikler/ Bracelets: Alaçatı, Fendi, Loopie Love, H&M, Marc by Marc Jacobs,Bozcaada

Chasing the blue

Moda Cadisi


Kara göründü!!!  / I can see the land!!!

Mutlu bayramlar! :) Tatilden geçen perşembe döndüğüm için, bayramda boş İstanbul sokaklarının tadını çıkartanlardan biriyim, dolayısı ile post yazacak vakti bulmuşken, hemen o sevdiğiniz tatil postlarından birini bir araya getirdim.

Hello everyone! My country is having a long religious holiday right now and I was away to Cesme and Bozcaada (Tenedos) for a vacation last week. While I have a lot of time at my hands for wandering empty streets of Istanbul, wanted to gather a post for my latest holiday.Hiç muz ağacı gördünüz mü? / Have you ever seen a banana tree? 

Tatilde rotamız yaklaşık 4 günlüğüne Çeşme olarak belirlendi. Uzun karayolu yolculukları bana pek cazip gelmese de, kızlar (Iconjane ve D.) beni ikna etmeyi başardılar,ben de fazla nazlanmadım hani :)  Düşündüğümden kolay ve keyifli bir yolculuk sonrası, tatil sırasındaki ana üssümüz Ilıca'daki Ceshme Plus'a vardık. Burası çok itinalı servis ve yemekler peşindeyseniz sizi fazla tatmin etmeyebilir ama plajı ve genel durumuyla kalınabilir bir yer.

I'm not very keen on having long car rides but girls were succesful convincing me. We stayed at Chesme Plus in Ilıca  for 4 nights, it was ok if you are not looking for more.Odadan manzara kayda değerdi. / This the view from our room, not bad eh? İki günümüzü otelin plajında gecirdikten sonra, kalan iki günümüzü Okan's Place ve Babylon'da degerlendirmeye karar verdik. Yemekleri çok başarılı olmasa da, Okan's Place atmosferi, huzurlu ortamı, muhteşem denizi ile gidilesi, Babylon ise bildiğiniz beach clublardan çok farklı değil, dolayısı ile bizde de farklı bir etkisi olmadı. Yeme-içme faslına gelince, en çok aklımızda kalan yerlerden biri, Çiftlikköy'deki Canbaba oldu. Ilgi alaka süper, yemekler güzel, fiyatlar çok ucuz değil ama balık, böcek pazarlığa tabi, yeteneğinize güveniyorsanız meydan sizin :)).

We spent two days at hotel's nice beach but been to other 2 beach clubs called Okan's Place and Babylon. We liked Okan's Place more because of its serene athmosphere, beautiful beach and sea. Canbaba in Çiftlikköy would be another recommendation from me as a fish restaurant. We loved the staff, food and possibility to bargain for fish &lobsters. :) .Tatilde maalesef çalışmak zorunda olduğum zamanlar da oldu, bu zor zamanlarda aradığım desteği Haribo ayısında buldum.  / Unfortunately, I sometimes  have to work during my holiday but the support I was looking for came from the Haribo bear.Okan's Place'de güneş böyle batarmış / This is  the sunset from Okan's Place.Babylon'un serçelerinin karnı biraz açtı. / Babylon's sparrows were a bit hungry.

 Dönüş zamanı yaklaştıkça, hayıflanmaya başlayan ekipten çıkan ortak karar, dönüş yolunda  2 günde olsa çok sevdiğimiz Bozcaada'ya uğramak oldu.

On the way back home, the committee decided to spend 2 days in Bozcaada where we are in love with.


Ada'da Bakkal'a uğradıktan sonra Paris'i de alıp Mitos Beach/ Habbele'ye yöneldik. Adanın "en pahalı" plajı olarak adı geçen yer, fiyat olarak Çeşme plajlarının yanına yaklaşamıyordu tabiki. Yemekleri, denizi güzel, eh daha ne isteriz ki derken kredi kartı ile ödeme almamaları biraz sürpriz olsa da artılardan çok götürmedi.

Our first stop was Bakkal, we got Paris, the lovely mascot of Bakkal, and went to the Mitos Beach/ Habbele. This is so called the most expensive beach,which is not even close Cesme's beaches on price range, everything was fine except they don't accept credit card payment, which didn't cause much problem for us.Maya'da kahvaltıyı bu sefer de atlamadık. / We also didn't skip breakfast at Maya  again this time.Son  gün aktivitesi olarak sevgili Deniz Barlas'ın karakteri gibi renkli mekanı Deniz Art Cafe'ye uğradık. Geçen geldiğimizde tadilatta olduğundan gidemediğimiz mekan 2 ay içerisinde çok güzel bir yere dönüşmüş. Dekorasyon çok zevkli, sergilenen parçaların çoğunu  alabildiğiniz çok amaçlı, özel bir yer burası. İster sakin ve renkli bahçesinde dalından koparılıp hazırlanan Melissa çayınızı için, lavantalı bisküvilerden tadın, ister birbirinden güzel aksesuarlardan seçiminizi yapın, ister arayın kahvaltıya veya şarap-peynir eşliğinde aperitivoya gidin, hepsinden farklı keyifler alacağınız garanti.

As a last day activity, we went to Deniz Art Cafe which is a special place like the owner Deniz Barlas. On our last time in island , this place was still under construction, now it turned  a really nice place to be. You can either have a Melissa tea which  freshly gathered from the garden or taste delicious lavender cookies or   buy accessories  you've seen  ( well mostly) or call and go for  a breakfast and aperitivo experience. 


Daha fazla bilgi isterim ben, derseniz buyrun facebook sayfası:/ For more info here's the facebookpage: http://www.facebook.com/pages/Deniz-Art-Cafe/181050188621734Gözüm yukarıdaki rengarenk ve fonksiyonel mücevher kutuları ve mekanın simgesi kertenkele yüzüklerde kalsa da, bir alışveriş cadısına dönüşmedim.

I really liked to buy those colorful and functional jewelery boxes or lizard rings but I was sensible enough and didn't turned to a shopping witch.


İşte ada ruhu! / This is the island spirit!  :) Bitirmeden bir de kıyafet postu yapalım ki, adet yerini bulsun. Bu tatilde yine rahatlık vardı, yüksek topuklara geçit yoktu.

I want to post some outfit photos since this is still "a style blog". Comfort is in, heels are out was again my motto on this holiday.Gömlek/Shirt: New Look
Tulum/ Playsuit: River Island
Sandaletler /Shoes: Topshop
Canta/ Bag: Zara
Bileklikler /Bracelets: H&M, Loopie Love, Topman


Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ama bitirmeden  önce teşekkürler yine bazı fotoğraflar ve başarılı eşliklerinden dolayı  tatil şekerlerim Iconjane ve D.'ye gidiyor. :))

Herkese iyi tatiller! 

I hope you've enjoyed this post. Before I leave, I'd like to send big thanks to my friends Iconjane and D. for some of the photos and their great companion on our holiday. :)

Bye! 


Ben hardal severim

Moda Cadisi


Geçen Perşembe Closh Butik'in W Hotel ile ortaklaşa gerçekleştirdiği yeni sezon tanıtımına bir göz attık. Siyah, zümrüt yeşili, bej gibi renklerden oluşan koleksiyonda dantel, işlemeler, püsküller sıkça kullanılmıştı.

Last thursday I attended new season launch of Closh Boutique with W Hotel. Black, jade green and beige were the top colours in collection with a lot of lace, embroidery and tassels.

Üst/ Top: ??
Pantolon /Pants: Vintage Emporio Armani
Ayakkabılar/ Shoes: Aldo
Çanta/ Bag: Longchamp
Gözlük/Sunnies: Marc Jacobs
Aksesuarlar /Accessories: Vintage, H&M, Loopie Love