Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Galatamoda"

Taze taze Galatamoda

Moda Cadisi


Günseli Türkay

Merhaba :). Dün sabah İstanbul'a ayak bastım, tatil rehavetini bir Bozcaada postuyla yenmek isterken, önüme bugun başlayan Galatamoda  çıktı, moda tatili yener dedim ve önceliği ona verdim.:)  Galatamoda Festivali bu sene yine Akaretler Sıraevler'e döndü, 7-11 Haziran tarihlerinde ziyaretlerinizi bekler. Zeynep Tosun, Zeynep Erdoğan, Bahar Korçan, Özgür Masur, Gamze Saraçoğlu,Simay Bülbül..  gibi fazlasıyla aşina olduğumuz tasarımcıların yanı sıra Ümit Aybek, Özlem Uygun, Murat Aytulum gibi isimleri de bulmak mümkün. Dolaşırken sıcaklarsanız Limango standına uğrayıp bir yelpaze edinin ve keşfe devam edin. Bu arada ola ki uzaktaysanız, Limango'nun websitesinde, Designers Studio'da Galatamoda'daki tasarımcıların ürünleri bulmak mümkün.

Hi :) . I came back yesterday morning but still feeling lazy to post. I thought my first post will be about Bozcaada( Tenedos) but fashion beats holiday so I've decided to write on Galatamoda Festival that kicked of today. It's aking place in Akaretler and will be on between 7th and 11th of June. You can find some well known local  designers like Zeynep Tosun, Zeynep Erdoğan, Bahar Korçan, Özgür Masur, Gamze Saraçoğlu,Simay Bülbül as well as the new ones like Ümit Aybek, Özlem Uygun, Murat Aytulum. If you feel hot while walking around, just stop by Limango's stall, take a fan and go on with the your fashion adventure. 


Pardon, gölge etmek istemezdim . / Sorry about my unintentional shadow.


Günseli Türkay'dan bu canlı renklerdeki elbiseyi beğendim /  I like this vibrant colour dress from Günseli Turkay.


Özgür Masur standına bayılacaksınız, maksi çiçekli elbiseler çok güzeldi, mezuniyet ve düğünler için düşünülebilirler. / You're gonna love Özgür Masur's stall, I really liked maxi dresses with flowers, they can be considered for proms and weddings.


Zeynep Tosun standında bu çiçekli botların yanı sıra ve düz siyah olanları da bulabilirsiniz, fiyatları uygun. / These booties and their black versions can be found at Zeynep Tosun, the prices are reasonable.


Zeynep Tosun'dan beğendiğim meşhur sarı pelerini bulmak hala mümkün / My infamous mustard yellow cape is still available from Zeynep Tosun.O çatık kaşlar ne? / Hey what's up with the sour face?

Elbise / Dress: Zara
Çanta /Bag: H&M
Gözlük / Sunnies: Vintage

Arzu Kaprol tasarımlarını Galatamoda öncesi kim giydi?

Moda Cadisi


Ben!!! :)) Geçen hafta, Galatamoda öncesi "ilk ben giydim" projesi çerçevesinde Arzu Kaprol'un Nişantaşı'ndaki mağazasına küçük bir ziyaret yaptım ve birbirinden güzel tasarımlarını deneyip, modellerden rol çaldım :) Galatamoda'da Kaprol tasarımları 3 grup halinde olacak; 2010 ilkbahar -yaz sezonundan parçalar, kış sezonundan % 50 indirimli, daha çok koton ağırlıklı  parçalar ve eski sezonlardan ürünler sizleri bekliyor olacak. Fiyatlar 75-750 tl arasında seyredecekken, ipek, şifon, deri gibi materyallerden yapılan elbiseler, bluzlar, ceketler arasında benim gibi kendinizi kaybedebilir, Arzu Kaprol'un sade kesimlerindeki detay zenginliğine aşık olabilirsiniz. Galatamoda'da sadece Arzu Kaprol olmayacak tabi ki, Özgür Masur, Zeynep Erdoğan, Günseli Türkay, Özlem Süer, İdil Tarzi, Bahar Korçan.. ve nicelerinin ( Tam 30 tasarımcı) koleksiyonlarına göz atıp, dolabınızı zenginleştirebilirsiniz. Unutmadan bu sene Galatamoda 26-30 Mayıs tarihlerinde, 10:00 -22:00 saatleri arasında, Tepebaşı'ndaki TRT binası önünde başladı bile, hadi çabuk! :)

Last week I had a chance to try Arzu Kaprol's designs at her flagship store. Clothes were amazing with simple cuts but gorgeous details, all will be at Galatamoda which is open air fashion festival that will be held 26th -30th of May at Tepebaşı, infront of TRT building.

Cairo isimli bu ceketin, önündeki ipek katlama detaylarına bayıldıım.
This jacket is called Cairo, I loved the silk origami details in front.Detaylarla zenginleştirilmiş, incecik deri ceketler giydiklerim arasında en fazla hoşuma gidenlerdi.

The detailed paperthin leather jackets  were my favorites.

Not1: Fotograflar için, Zeynep Sungur'a, D.'ye, mağazadaki yardımları için Fatoş Hanım'a teşekkürler.

Not 2: Diğer blog yazarlarının seçimlerini görmek için / To see other bloggers, please click  Offnegiysem, iconjane , Nilerturk, Letsgetitstyled, Styleboom ziyaret edile :) /

Arzu Kaprol, hafta sonu ve daha fazlası

Moda Cadisi

Merhaba, merhaba :) Bu yazı her telden çalacak, ortaya karışık olacak. Öncelikle dünden başlayalım, twitter'dan beni izleyenler dün Arzu Kaprol'un mağazasında bir şeyler çevirdiğimi tahmin etmişlerdir. 26-30 Mayıs'ta gerçekleşecek Galata Moda öncesi orada sunulacak koleksiyondan parçaları deneme şansını buldum, detaylar önümüzdeki günlerde burada olcak. Mağaza içinde, görüntü kaliesi tartışmalı olsa da bir kaç tane kıyafet fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmedim:

Hello, hello :) This post will talk about many things, will be a mixed one. Starting from yesterday, I've been to Arzu Kaprol's store as I twittered yesterday, I  had a chance to look at the collection before Galata Moda, details will be here soon. I took some shots of my outfit which is not very clear:


Çiçek baskılı tişört, Trençkot ve ayakkabı / Flower print tee, trench and shoes : Zara
Jean gömlek / Jean shirt: New Look
Etek/Skirt: H&M
Çorap/Tights: Penti


Bitirmeden önce, Pazar günü iki ayrı yakada yapılacak, iki güzel etkinlikten de sizleri haberdar etmek isterim.  Bu yıl ikincisi düzenlenen Red Bull Flugtag " Uçmak için Güzel bir Gün" sloganıyla sizi Caddebostan sahiline çağırıyor. Ücretsiz olan etkinliklerde, 42 takım kahraman pilot olma hayallerini kovalarken, size de eğlence, müzik ve sürprizlerle dolu bir güzel bir gün vaad ediyorlar.

Before I go, I'd like to talk about 2 different events that will be held on both sides of Istanbul. Second of Red Bull Flugtag will be at Caddebostan shore, including 42 teams pursuing their dreams of "flying" with music, fun and surprises.

Daha ayrıntılı bilgi için /For more information: http://www.redbullflugtag.com.tr/Pazar günü müzik isteyenlere, o da var. Chill Out Festival'i bu sene 5. yaşında, yine Kemer Golf Kulübü'nde olacak, hem de Bonobo Orchestra, Alex Cuba  Band, Tunng ve fazlasıyla.

For the ones who ask for more music, Chill Out Festival Istanbul, will be at Kemer Golf & Country Club featuring Bonobo Orchestra, Alex Cuba Band, Tunng and more.

Bu etkinliklere katılacak, giyinmeyi seven, festival modası benden sorulur diyenler de Stylish You! yarışmasına katılabilir ve Beymen Blender'dan hediye çeki kazanabilirler.

Bu yoğun hafta sonundan önce herkese güzel bir cuma ve muhteşem bir hafta sonu dilerim !

I wish you a great Friday and spectacular weekend!

Galata'da bir pazar

Moda Cadisi

Twitter'dan yazdığım üzere, Pazar günü son yıllardaki değişimiyle bana azcık Barselona'nın  El Born bölgesini hatırlatan  Galata'ya gittik, Galatamoda'yı da hastalık ve hava muhalefeti sebebiyle ziyaret edemeyince, aklımda bir süredir olan Galata mağazaları turunu hayata geçirdik. Karnımız aç, kahvaltıyı daha önce arkadaşımın gittiği Mavra adlı yerde etmeye karar verdik. Mavra yurtdışında benzerlerini görebileceğiniz, cafe, workshop, butik birleşiminden oluşan bir yer, dekorasyonuna ve içeriğine belli ki özenilmiş. Mönusü ve fiyatları ortalama ama tatlılarda iddialı oldukları kesin. Sergilenen oyuncaklar, broşlar, saç aksesuarları alınabiliyor, bu farklı havası insanın hoşuna gidiyor ancak Mavra'da garip bir durum var. Fonda pazar günü neşeli veya dingin bir müzik duymak istiyorsunuz, yok, içerisi de kalabalık olmayınca tek duyabildiğiniz telefonda annesine yorgunluktan dert yanan veya yaptırdığı göğüs ameliyatından bahseden servis elemanları oluyor. Onlar zaten siz ordaymışsınız, duyuyormuşsunuz,, gibi şeylere aldırmıyorlar, aldırmadıkları için  de izin günlerine kızıp, kapıları çarpıp, ardından bağıra çağıra kavga edebiliyorlar. Ben D.'ye "sakın kahve içmeye kalkma diyorum", hesabı ödeyip koşarak uzaklaşıyoruz, zira pazar kahvaltımın yanında bu kadar zırvalık yeter :).


Buraya asıl gelme sebebimiz olan mağazalara gelelim, ilk durak "La Mariquita", Müge Ersin, Elaidi, Rana&Berna Canok, Zeynep Erdoğan, Aida Pekin.. gibi daha pek çok tasarımcının koleksiyonlarını burada görmek mümkün. Ürün seçeneği ve fiyatlar çeşitli, aksesuarlar başarılı, sanırım gördüklerim arasında en sevdiğim mağaza bu oldu.Biraz ilerleyip Paristexas'a giriyoruz, resimlerde göründüğünden küçük, Stella McCartney'den Marc by Marc Jacobs'a kadar uzanan bir yelpazesi var, kendi markaları ayakkabıları dikkate değer ancak içeride 4 kişiden fazla olunca ortamda kalmak zorlaştığından, kendimizi vintage ve 2. el kıyafetler satan Second Chance'e atıyoruz.
Vitrinde vintage bir Burberry trençkot karşılıyor bizi, içerisi sıcak ve hoş, en çok gece elbisesi arayanlar için seçenek var. Bunların dışında, ceketler, kazaklar, çantalar, maskeler( 1-2 tane beğeniyoruz ama 90tllik fiyat biraz tuzlu geliyor), saç aksesuarları, kürkler .. gibi pek çok başlık altında ürün bulmak mümkün. Elbiseler benim tarzıma göre fazla dönemsel ancak gözlük koleksiyonu oldukça geniş, fiyatlar 180-200 tl civarında.
Bu Sonia Rykiel militer ceketin fiyatı 200TL.Hava bozmaya başlıyor, ben de şapka olduğu için çok etkilenmiyorum, iyi ki evden çıkarken suni kürkümü giymişim, üşümeye başlıyoruz , Bahar Korçan'ın mağazasına uzaktan merhaba diyoruz ve Tabe Kıyamet adlı vintage mağazasına yöneliyoruz ancak kapalı, üzülerek oradan ayrılıp, Cuppa'da bir mola verip kendimize geliyoruz.

Ne demişler, bir fotoğraf çok şey anlatır, gerisini çektiğimiz fotoğraflardan dinleyin, Tabe Kıyamet, Lastik Papuç, Laundromat ve es geçtiğimiz diğerleri, sizlere de bir daha ki sefere uğrayacağız, söz :)

As I twitterred on sunday we paid a visit to Galata area of Istanbul which really reminds me El Born in Barcelona. We visited some vintage shops, little boutiquies but because of the bad weather we couldn't see more so we took some photos, hope you can complete the story from them.

D'nin çok severek aldığımız mavi ojesi de görülmeye değer, Sephora'dan.
This blue nail polish is from Sephora.