Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Bugün ne giydim?"

Sizlere koca koca haberlerim var

Moda Cadisi

Bu yazıyı bir gün yazacağımı adım gibi biliyordum, bilmediğimse o günün bu kadar yakın olmasıydı. Son bir aydır hayatımızı tümden etkileyecek bir şeyler oluyordu, artık hepsi sonlandı. Bir süre önce sevgili nişanlıma reddedemeyeceği bir iş teklifi geldi. Mailler, yüzyüze görüşmelere döndü, 2 ziyaret sonrasında geçen hafta sonu her şey kesinleşip imza atıldı. İşiyle aşk yaşayan biri olduğunu ve şu anki şartların onu mutlu etmediğini bildiğimden kararını sonuna kadar destekledim, hatta sonunda buraya ilk geldiği günkü hevesiyle yeni bir işe başlayacak olmasına çok sevindim. Buraya kadar her şey normalse de, farklı olan tek şey yeni işinin Bakü'de olmasıydı.

Bu konular ilk konuşulmaya başladığında biraz temkinli davranmıştık. Ortak kararımız sevgilimin önce gidip, biraz havayı koklaması ve  benim sonra yanına gitmemdi. Her şey biraz daha kesinleşince kısa bir süre düşündüm. Türkiye'ye ilk geldiğinde her şeye bir süre yalnız göğüs germesi gerekmişti ancak yanında ben varken, başka bir ülkede yeniden yalnız başına başlaması düşüncesi bana düşündükçe garip geldi, zaten çok uzun süreli ayrılıklara da dayanamayacak kadar bağlıydık birbirimize. Ailemi, arkadaşlarımı, buradaki düzen ve evimizi özleyecektim ama kabul etmeliyim ki bu ülkedeki ve çevremdeki çoğu şey de artık beni huzursuz etmeye başlamıştı ve ferah bir ortama duyduğum ihtiyaç da, kararımı hızlandırmıştı. Hem daha önce kendi ülkemden başka bir yerde yaşamamıştım, bu da çok büyük bir hayat tecrübesi olacaktı. Onunla aynı zamanda gitme düşüncemi  paylaştığımda , o da hevesle kabul edince, benim için de Bakü yolu daha erken gözüktü.  Tolstoy'un dediği gibi "öyle zamanlar olur ki,  nereye gittiğin önemini yitirir çünkü önemli olan yanında kiminle gittiğindir", öyle değil mi? :)

Haberler bununla bitmiyor, biz evleniyoruz da!!! :)) Biliyorsunuz Temmuz ayında nişanlanmıştık ancak evlilik tarihi vs için kesin adımları atamamıştık ve yabancı bir ülkeye gitmeden evli olmanın hayatımızı kolaylaştıracağını düşünerek evlilik işlemlerine başlamaya karar verdik. Bizim için evlilik çok bir şey değiştirmeyeceğinden ve ben 5 yaşından beri düğününü planlayan kadınlardan olmadığımdan bu kararı almak da zor olmadı.  Biraz hızlı mı diyorsunuz? :) Spenny 16 Mayıs'ta Bakü'ye gitmek zorunda olduğundan, işlemlere biran önce başlamamız şart olmuştu. Bu sebeple, çok uzun saatler çalışmak durumunda olduğum ve çok yoğun olan işimden de ayrıldım. Evlilik işlemlerine başladık, hatta bugün testleri yaptırmak için hastanedeydik. 16 Mayıs'tan önce evlenebilir miyiz bilmiyorum ama başvurumuzu yapmak için çok az yolumuzun kaldığını söyleyebilirim.

Bu arada Bakü'de ev ayarlandı bile ve bizim buradaki evi ay sonuna kadar boşaltıp, oraya taşınacak hale gelmemiz gerekiyor. Bu bir ayda işimden ayrıldım, evleniyorum, buradaki evimizi kapatıyoruz ve Bakü'ye taşınıyoruz. Hepsi çok büyük bu değişikliklerden kim sorumlu bilmiyorum ama Susan Miller haklıymış diyorum :) 

Şimdi yeni bir başlangıç yapacağımız için ikimizde çok heyecanlıyız. Neyse ki Bakü dediğin yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta, bizim kültüre çok uzak olmayan bir yer. Bu da benim için biraz yumuşak geçiş olacak.  Bu fotoğraflar da bir süre uzak kalacağım İstanbul'a veda turları gibi ancak maceraya tüm kalbimle hazırım. 

Sonunda sizinle de paylaştım işte, üzerimden bir yük kalktı. Koşuşturmaya kaldığımız yerden devam, şimdilik hoşçakalın :)) 

Parka: H&M

Etek: Asos 

Üst(Yeni) ve ayakkabılar: Topshop

Çanta:TK Maxx

Kolye: Accessorize

Gözlük: Primark

Galata semalarında

Moda Cadisi

Uzun araları bir türlü kapatamıyorum ama biraz sabredin, dediğim gibi bir şeyler değişmek üzere ;) . Geçen Pazar

Duygu

'cuğumun doğum günü sebebiyle hep beraber sakin, güzel bir gün geçirdik.

Instagram

'dan çıtlatmıştım ama yakında onunla da ilgili heyecanlı bir  projeyi burada paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Pazar günü güneşin sıcaklığıyla daha da güzelleşen bu manzarada geçirdik biraz vakit. Hiç bir kıyafetin bu manzarayı yenebileceğini düşünmesem de, gözümü karartıp postu yapmayı göze aldım.  :)

Hep bu anda kalmak mümkün olabilir mi? Hiç ayrılmasak? 

 Üst /Sweatshirt :T by Alexander Wang

Etek /Skirt:Markasız (No name)

Ayakkabılar (Yeni) /Shoes (New):Topshop

Çanta/Bag :TK Maxx

Kolye /Necklace:Zara

Gözlük/Sunnies :Forever21

Yine bir pazar günü

Moda Cadisi

Hayat  yine hızlı hızlı akıp gidiyor ve ben bir yerinden yakalamaya çalışıyorum. Daha bir süre önce bazı önemli değişiklikler yaşamışken, şimdi yenileri kapıda, o yüzden beklemedeyiz. Gelecek günler ne getirecek merak ediyorum, her şey sonuçlanınca eminim sizinle de paylaşırım. Blog için fotoğraf çekmeye çok vakit yok, iki haftadır fotoğraf çekimi pazar gününe denk geliyor, o da benim en spor halim oluyor. ;) Siyaha siyah yeni ayakkabılarım, uzun süredir istediğim siyah spor ayakkabı arayışının sonunu getiriyor ve Nike'larımla  daha bir sürü post sizi bekliyor :) .

Palto: Maison Scotch

Denim ceket: Levi's

Tişört ( Yeni): T by Alexander Wang

Tayt: BDG 

Ayakkabı (Yeni): Nike Airmax 90

Çanta: Tk Maxx

Kolye: Urban Outfitters

Gözlük: Michael Kors

Pink laces

Moda Cadisi

IMG_8835+_Snapseed.jpg

Yeni başlayan haftayı ucundan da olsa, yakaladım bugün :) Güzel geçen haftasonundan bahsedeyim istiyorum biraz çünkü böyle dolu dolu geçen haftasonları beni mutlu ediyor. Cumartesi gündüzü kendime ayırdım, spora gittim, kuaföre gittim. Akşam ise mekan gezmeli bir program yaptık. Önce bir süredir denemek istediğim, Kuruçeşme'deki

İncirli Şaraphane

'ye gittik. 

Şarap menüsünün zenginliği bizi afallatsa da, bu kadar çok sarap seçeneğini ve yerli markayı  uygun fiyata, aynı çatı altında bulmak çok güzeldi.  Sonra rotamızı Taksim tarafına çevirdik. İstiklal Caddesi'inde ilk durak House Cafe oldu, house müziğin yanında, birer kokteylle biraz zaman geçirdikten sonra Garaj Istanbul'a John Dahlback'i dinlemeye gittik. Setin ilk 15 dakikasında anladık ki, bu müzik bizim tarzımız değil, yarım saat sonra Asmalımescit'e doğru gidip, Küçük Otto'da takıldık. Müzik ve ortam iyiydi, orada kalmaya karar verdik. Cumartesi gecesinin son mekanı orası olurken, pazar öğleden sonramızı sevgili arkadaşımız

Iconjane

'in doğum gününü kutlayarak geçirdik. İyi ki doğmuş!  Yorucu bir  haftadan sonra sosyalleşmek ve yaşadığını hissetmek güzel!

Cumartesi gecesinin İstanbul'un sokaklarını arşınlayan topukluları, pazar gününün ayakkabı seçimini etkiledi ve  güneşli pazar gününde çorapları atıp, yine oyumu rahatlıktan yana kullandım.

Sweatshirt (Yeni): McQ 

Etek /

Skirt:

Zara

Parka:H&M

Çanta /

Bag:

Sisley

Gözlük /

Sunnies:

Michael Kors

Kolye /

Necklace:

Valerie's Rainbow

Ayakkabılar /

Shoes:

Nike Flyknit 1

Yüzük(Yeni)/

Ring (New)  

:Cassette

İşte Susam Sokağı

Moda Cadisi

Merhaba blog dünyası! :) Yeni işimle beraber girdiğim yeni dönem, tahmin edeceğiniz gibi blogumu biraz geri plana atmama sebep oldu. İşim de  9-6 mesai saatlerinde olmadığı için, çoğunlukla haftasonları da çalışmak gerektiğinden blog  için fotoğraf çekmek ve yazı yazmak daha da zorlaşıyor. Bunlar şikayet veya mazeret değil belki de ama sizin de bilmeniz gereken, sürekliliği etkileyen unsurlar.  Cumartesi günü başarıyla atlattığımız büyük düğünden sonra, biraz daha düzlüğe çıkmış gibiyiz dolayısı ile daha sık görüşebiliriz. :)

Fotoğraflar ay başında gittiğimiz Runtalya koşusundan, otelin tam karşısındaki Konyaltı Plajı'ında çekildi. Arkadaki Toros dağları, nedense her seferinde bana biraz Rio fotograflarını anımsatıyor. Kıyafet aslında biraz uçak yolculuğu ve şehirde koşturmak için seçilmiş, rahatlık anahtar kelime ;) .

Mont : Zara

Tişörtve bere: Primark

Sweatshirt:Yessica 

Tayt: Miss Selfridge

Çanta: Longchamp

Ayakkabılar: Nike