Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Ayakkabı"

Smile big

Moda Cadisi

#ilovesale  hazırlıkları devam ediyor, belki

twitter

ve

instagramımda

da görmüşsünüzdür, cumartesi günü hepimizin çok eğlendiği bir video çektik. Videoyu sabırsızlıkla bekliyorum, sahne arkası da blog da emin olun ki yerini alacak. :)

Bu yaz gene sınırlı sayıda giydiğim yüksek topuklu kıyafetlerimden biri. Siyahlı, grili tipik cadı diyebilir miyiz? :)

We are still getting prepared for #ilovesale4 which you've  most probably seen it on my

twitter

and

instagram

, that we shot a fun video on saturday. I can't wait to see the final cut and I'll assure you the backstage photos will be here as well. :)

This is one of the limited numbered outfits of mine from this summer with it's grays and blacks, look like a typical me outfit, isn't it? :)

Üst/

Top:

3.1 Phillip Lim 

Şort /

Shorts:

Zara

Ayakkabılar (Yeni) /

Shoes (New):

Stradivarius

Çanta /

Bag:

Longchamp

Bilezikler /

Bracelets:

İskoçya'dan

(From Scotland)

Kolye /

Necklace:

Be Goddess 

Gözlük /

Sunnies:

Forever 21

Fotoğraflar / Photos:

Iconjane 

Yeni sezon ayakkabıları

Moda Cadisi

Geçen gün biraz hastaydım ve salondaki koltukta bayağı vakit geçirdim. Sümüklü mendillerimden kule yapıp, Downton Abbey seyrederken iki bölüm arasında biraz farklı bir şey yapmak istedi canım. Hasta bir kadının keyfini yerine ne getirebilir derken, ayakkabılar geldi aklıma. Şöyle bir göz gezdirdim yeni sezona. Metalikler, kısa ökçeler, şerbet renkliler, vurucu desenlerle keyfim yerine geldi, ha bir de sizinle paylaşayım dedim.

İyi haftasonları :)

I was sick lately and spent some time on the sofa in living room. In between building towers with dirty tissues and watching Downton Abbey, I wanted to do something different to cheer me up. As a woman first I thought about shoes. I looked through the new season. Metallics, short heels, sorbet colors, striking patterns made me feel better and decided to share with you.

Have a great weekend :)

Miu Miu ve Prada İlkbahar-Yaz 2013

Moda Cadisi

Moda haftaları gerçekleşirken moda dışında şeylerle meşgul olduğum ve koleksiyonları inceleme fırsatı bulamadığım için Miu Miu ve Prada'nın ilkbahar-yaz 2013  koleksiyonunu görmek için İstinyepark'a gitmekte teredddüt etmedim.

Miu Miu gelecek sezonda bilinen zariflik kurallarını yeniden yorumlamış ve adına "yeni zerafet "demiş. Koleksiyon Miu Miu'dan beklediğiniz saten gibi zengin kumaşların yanı sıra koton ve denime gibi daha günlük materyallere de yer verilmiş. Kumaşların daha güçsüz kaldığı yerde değişik, boyama ve yıkama efektleri devreye girmiş, kesimleri daha yalın ama detaylarda zengin parçalar ortaya çıkmış.

Since I was very busy at work whilst the fashion weeks were taking place, I had no hesitation gettıng myself to İstinyepark to have a preview of Miu Miu and Prada's SS '13 collections.

Miu Miu developed a new approach which they called "new elegance". It was a mixture of rich and poor fabrics, different tie dye technics and prints,  combined to make them more couture.

,

Değişik renkte baskılar, ayakkabı ve çantalarda kullanılan kristaller de koleksiyonu hareketlendiren unsurlar ancak itiraf etmeliyim ki parçalar kolay giyilebilir gibi görünse de, neredeyse standart bir Türk kadının boyundaki maksi kalem etekler herkesin harcı değil.

The pieces were simple and create an illusion of being wearable, however, the maxi pencil skirts are not something that everybody could pull off.

 Aramızda yapılan oylama ile bu ceket koleksiyonda en beğendiğimiz parça oldu.

We voted this jacket as our favorite piece.

Fotoğrafını çekmemişim ancak bol ve kısa üstlerle giyilen uzun kalem etekler en sevdiğim görünüm oldu, dolayısı ile spora devam arkadaşlar :)

I didn't take the pics, but this was my favorite look where loose crop tops are combined with maxi pencil skirts. That means more fitness gals! :) 

Prada ilkbahar-yaz koleksiyonu ise, çiçek aplikeleriyle süslü, origami detaylı parçalarıyla sizi Japonya'da bir bahçeye davet ediyor gibiydi. Sırtları açık pastel saten üstler favorim olurken,

ayakkabılar

dahil pek çoğu giyilmesi zor parçalardan oluşan koleksiyon yine daha avangart beğenilerin ve moda dergilerinin gözdesi olacak gibi duruyor. Yetkililerin fotoğrafa sınır getirdiği tanıtımda, erkek koleksiyonu ise bana göre daha göz alıcı ve  kayda değerdi.

Prada's collection was like an invitation to a Japanese garden with its flower  and origami detailed pieces.  I like the tops with low cut backs in pastels, but to me again it's not easily wearable, especially when I consider those

shoes

. We weren't allowed to take photos as the way we wanted but I can assure you men's collection was more appealing and greater to me.

Tüm koleksiyon için işte 

Miu Miu

 , işte

Prada 

For full collection here is

Miu Miu

and here is

Prada

Rebellious soul

Moda Cadisi

Sosyalleşmeye fazla daldım da, burayı ihmal mi ettim yine? Merak etmeyin, alışıyorum dengeyi bulacağım.  Her şey fazlasıyla güzel gidiyor, laf aramızda yeni hayatımı çok sevdim. 

Maybe I'm very much into socializing and neglect the blog? Don't worry I'm getting used to it and I'll find the balance. Everything is so good, I really like my new life.

Sosyallik, aktiviteler demişken geçenlerde galada seyrettiğim Coldplay Live 2012'den bahsetmek istiyorum.  Bu film grubun son albümü Mylo Xyloto'nun (İtiraf etmeliyim ki albüm, diğerleriyle karşılaştırıldığında bendeki etkisi biraz zayıftır) dünya turnesinden görüntüler ve grup üyelerinin söylemlerine yer veren film bir Coldplay hayranı olarak beni büyüledi. Fix you, Yellow, Clocks, In my place..  gibi hitleri Stad de France, La Sigalle veya Glastonbury Festivali gibi her müzik severin hayalindeki konser mekanlarında, muhteşem şovlarla izlerken, benim gibi şarkılara eşlik etmekten kendinizi alamayacaksınız.  İyisi mi, If Istanbul Film Festivali'ne gelirse mi izlersiniz, dvd sini mi alırsınız, ne yapıp edin izleyin.

While, talking about socializing and activities, I want to say a few words about Coldplay Live 2012 , band's documentary movie I've seen lately at the premier. It's front and behind the scenes movie from their last album tour called Mylo Xyloto (Ok, I can confess that album has a weaker effect on me than all their past albums). It was a great experience to hear their hits like Fix you, Yellow, Clocks and In my place... from the best venues every music lover dream of like Stad de France, La Sigalle or Glastonbury so see it you won't regret it.

Colplay'in filmindeki renklerden biraz da, İstanbul'dakilere geçiş yapalım ve ne giydiğime bir göz atalım:

From Coldplay's colours to Istanbul ones let's see what I wore lately:

Ceket/Jacket:Zara

Gömlek /Shirt:Elizabeth & James

Pantolon /Jeans:Pull&Bear

Ayakkabı/Shoes:Mango

Kolye/Necklace:H&M

Bilezik (Yeni) /Bracelet (New):Urban Outfitters

Çanta/Bag:Longchamp

Gözlük/Sunnies:Celiné

Bir kamuflaj parka, 2 graffiti sonra

Moda Cadisi

Ekim ayı, bütçenizin sorun olmadığı durumlar dışında, Londra'da alışveriş yapmak için çok iyi bir seçenek değil ve ne yazık ki Londra pahalı bir şehir.Bazı markalarda yarı sezon indirimleri olsa da, bu çok yeterli değil. Ben çok uçmadan yine hatırı sayılır bir alışveriş yaptığımı düşünüyorum, sanırım en çok aksesuar alıp, vintage mağazalarında vakit geçirdim. Seyahatimiz sırasında, yine bir öğleden sonramızı Shoreditch ve Brick Lane'de geçirdik. Bu sefer son ziyaretimizin aksine  Liverpool Street durağında inip, Oldspitalfields Market civarında dolanıp,

Blondie

 Vintage''a bir göz atıp,

Junky Styling'

den  bir tişörtü saflarıma katarak graffittiler arasında Brick Lane'e yöneldik.

O gün biraz yağmur yağmıştı, hava gri ve karanlıktı. Güneşten sağlayamadığımız enerjiyi, kafeinden almak için

Kahalia

'ya da kendimize bir yer bulduk. Bir sandviç ve kırmızı kadife kekimizi kahvelerimiz eşliğinde yedik. Ben biraz yorgun olduğum için, ziyaretimizi kısa tutup,

Absolute Vintage

,

Laden Showroom

ve Rokit'e baktık ve bir dahaki sefere, Londra'nın curry başkenti sayılabilecek bu bölgede bir yemek yemeyi kendimize not olarak düştük.

Metro beklerken zamanımızı birkaç fotoğraf çekerek değerlendirdik, bu da envanteri:

Parka (Yeni) /Parka(New):Topshop

Gömlek/Shirt:Zara

Şort/Shorts:H&M

Hırka/Cardi:Zara

Ayakkabılar(Yeni)/Shoes (New):London Rebel

Kolye/Necklace:Mng

Gözlük/Sunnies:Marni at H&M

Çanta/Bag:Longchamp