Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "Arzu Kaprol"

MBFWI 3. gün

Moda Cadisi

Mutlu bayramlar :)! Nasılsınız bakalım? Bugün benim için MBFWI'un son günü olan 3. günü yazarak konuya noktayı koyacağım. Son günümde alana 16:30 gibi vardığımdan, ilk defilem Serdar Uzuntaş oldu. Vogue Italia tarafından "yeni yetenek" olarak gösterilen Uzuntaş'ın Londra Moda Haftası ve Pitti Uomo'dan sonra ilk defilesini Mercedes Benz Fashion Week Istanbul'da gerçekleştirdi.

Deniz kabuklarıyla süslenen ayakkabılar, dışarısı için pek pratik olmasa da, değişik bir detaydı. :)

Koleksiyonlarındaki İngiliz çizgisi, yeniden yorumlanan Türk motifleriyle birleşince ortaya güzel işler çıkmış. A day at the seaside adlı 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ilhamını Brighton'da çeşitli sportif aktivitelerde bulunan İngiliz kolej öğencilerinden almış.

Ben o gün yine yüksek topukları tercih ettim. Tüm yaz görüşmememizin acısını, 3 günde çıkarttık :) 

Deri ceket /

Leather jacket

: Zara

Üst  (Yeni) /

Sweater( New):

Beymen Club 

Etek /

Skirt:

Silence + Noise

Ayakkabılar /

Shoes:

Dune

Gözlük /

Sunnies:

Forever 21

Küpeler /

Earrings:

Vintage 

Fotolar için teşekkürler Bülent Çitak :)

Günün bir sonraki defilesi Günseli Türkay'a aitti.  Cesur Yeni Dünya isimli koleksiyonun desenleri grafik sanatçısı Berk Gül tarafından hayata geçirilmiş. Bana sanki doğada bir yolculuk gibi gelen parçalar renkleri ve giyilebilirlikleriyle  hoşuma gitti.

Hızla Günseli Türkay'ın defilesinden çıkıp, yolun karşısına geçerek Arzu Kaprol'un showroomuna varıyoruz. Digital Big Bang adlı dijital dünyanın etkilerini sorgulayan koleksiyonun, benim üzerimdeki etkileri de yıkıcı oluyor. Yine en güzel detaylar, en sofistike kıyafetler Arzu Kaprol'un elinden çıkıyor.

Benim için moda haftası burada bitiyor. Maid in Love, Lug Von Siga, Zeynep Tosun defile ve sunumlarını kaçırdığım için üzülsem de, gördüklerim bana yetiyor.

İyi tatiller :)

MBFWI DAY III

Moda Cadisi

Moda haftasının 3. gününde güzel hava, yine bizi yalnız bırakmadı ama o gün defileleri izlemek dışında ajandamızda başka bir madde daha vardı. 

Gideceğimiz ilk defileyi, saat 14:00'deki Nihan Peker olarak belirlemiştik ancak taksicinin farklı bir yola sapması ve cehennem azabı gibi olan Karaköy trafiği birlik olup beni şova yetiştirmedi. Ben de defile kalabalığı dağılmadan, en azından karnımı doyurdum.

Ajandamızdaki diğer detay saat 15:00-17:00 arası Arzu Kaprol ile bulışmaktı. Her şey bir gün önce

Offnegiysem

'e Arzu Kaprol tarafından edilen bir telefonla başladı. Cuma günü yapılacak Studio Kaprol defilesinde moda polisleri rolunu bizim üstlenmemizi istiyorlardı. Detayları almak üzere, Kuruçeşme'deki show room'a gittik. Toplantıya başlamadan önce yaz koleksiyonu ve Paris Moda Haftası'nda tanıtılan AW'13 kış koleksiyonunu inceledik, dokunduk ve hissettik. Ben yaz koleksiyonundan turkuaz sırtı açık mini elbiseye göz süzerken,

Iconjane

'de yılan derisi baskılı altın rengi bir elbise ile aşk yaşıyordu. Kış koleksiyonu ise aynı tip desenin, deri, örgü.. gibi farklı materyallere uygulanışıyla oluşturulmuştu ve özellikle örgü grubu aklımızı başımızdan aldı.

Arzu Kaprol neşeli ses tonuyla bizden istenileni anlatmaya başladı.  Studio Kaprol defilesi Berlin'e yapılan bir seyahatten ilham alıyordu ve genelden farklı interaktif bir defile olarak düşünülmüştü. O defile dekoru içerisinde moda polisi diye bir grupta vardı, 2 ayrı bölümün arasında duruyorlardı. Detaylar kesinleşmemişti ancak biz defile katılımcılarını fotoğraflayıp alandaki instagram duvarında moda polisliği yapmanın konuyla ve bizle uygun olduğuna karar verip, tüm detayların netleştirmek üzere cuma günü saat 09:00'da backstagede olmak üzere sözleştik.

Banu Koryurek'in elbisesinin fotoğrafı çekerken ne olduğunu anlamasam da, ertesi gün Aslı Filinta'nın AW'13 koleksiyonunu görünce elbisenin The Great Sinan koleksiyonundan olduğunu anladım.

Özlem Kaya'nın ön sırasında, bana göre moda dünyasının en cool karakterlerinden Jefferson Hack'de vardı.  (Bilmeyenler için, kendisi çok önemli bir moda yazarı ve editörü olmasının yanısıra, magazinel olarak belirtmek gerekirse Kate Moss'un biricik kızı Lila Grace'in de babasıdır)

Özlem Kaya 'dan feminen bir  yaklaşım beklerken, daha koleksiyonla karşımıza çıktı. Kapitone pofuduk kumaştan yapılan etekler ve pantolonlar maalesef kadın düşmanı olup, modelleri bile 150 beden gösteriyordu.

Özlem Kaya'dan sonra Gamze Saraçoğlu defilesine kadar bayağı bir vaktimiz vardı ve karnımız da acıkmaya başlamıştı. Akşam yemeğimizi, yakınlardaki Fasuli'de yemeğe karar verdik. Kavram karmaşası bu olsa gerekti :) . Özlem Kaya'da defileden sonra soluğu orada almıştı :).

Gamze Saraçoğlu defilesinden önce günün yorgunluğu

Offnegiysem

'e çökerken,

Iconjane

'nin futuristik bolerosu günün en ilgi çekenlerindendi.

Yukardaki kişilik moda haftasının en farklılarındandı, 4. gün dışında kostümlerinden hiç taviz vermedi. 

Defilelerde podyumu tam olarak görüp, anlaşılır fotolar çekmediysem burada paylaşmamayı tercih ettim ancak Vine'ımda şovlara ait pek çok videoyu bulabilirsiniz.

Şimdi benim ne giydiğime bakalım:

  Pantolon ve ayakkabı/Pants and shoes :Zara

Tişört /Top:Viva Vena by Vena Cava

Parka ve kolye /Parka and necklace :H&M

Bere /Beanie:Topshop

Gözlük /Sunnies:Celiné

Çanta /Bag:Marc by Marc Jacobs

Aslında konuyu çok uzatmayıp , 3 ve 4. günü beraber anlatacaktım ancak 4. gün diğerlerine göre daha farklı bir deneyim içerdiğinden ayrı bir postu hakettiğini düşünüyorum.

Şimdilik hoşçakalın!

A&Y Marka yaza hazır

Moda Cadisi

Network, Fabrika, Divarese, Que, T-Box.. gibi markaları bünyesinde barındıran  

A&Y marka

, yeni koleksiyonlarını geçen hafta, tasarımcılarıyla da buluşulan bir organizasyonda tanıttı.

A&Y Marka is a multi brand company consist of brands like Network, Fabrika,Divarese,Que, T-Box.. . They had a fun organization last week for their Spring 2012 collections.

Network yine sade kesimleri, keskin hatlarıyla zamansız bir tarz sunuyor.

Newtwork is again well known for its clean, sharp lines which offers timeless pieces.

Tanıtımın yapıldığı Ersa Office mağazası, her zaman önünden geçip, içeri girmek istediğim bir yerdi. Böyle renkli ve zevkle döşenmiş ofislerde çalışmak bir başka olmalı.

The launch took place at Ersa Office store, where I always wanted to see inside, that must be a great feeling to work in that kind of colourful and tasteful offices like that.

Duvarda izimi bırakmadan olmazdı!

Ofcourse I made my mark on the board.

Tüm markaların içinde bana en fazla hitap edeni modern tasarımlarıyla Que idi.Yukarıda gördüğünüz ceket  optimum motorcu ceketi olarak pek çok kişi ve benim tarafımdan sevildi.

Que was my favorite brand among all of those, everyone loved this biker jacket for the upcıoming spring.

Twittergiller: Soldan sağa

iconjane

,

Arzu Kaprol

,

niceboys

:)

Twitterpeople:  

iconjane

, Arzu Kaprol, niceboys :)

Fabrika'daki Elif Cığızoğlu farkınnı hissetmemek için kör olmak lazım.

Iconjane

bizzat Elif Cığızoğlu tarafından giydiriliyor.

Turkish designer Elif Cığızoğlu now designing for brand Fabrika which you can feel the dramatic difference. Here she's helping

Iconjane

to wear a cropped jacket from new collection.

T-Box her zamanki gibi en yerinde duramayanı, en renklisi.

T-Box as always the most cheerful and colourful one.

Orijinalinde benimle başlayan langırt maçı, arka arkaya sebep olduğum goller yüzünden jübilemi yapmama neden oldu.Neyse fotoğraf çekmek daha güvenli :)

Iconjane,

Alışverişcini

ve

Offnegiysem

 in büyük karşılaşması :)

A big fussball game between

Iconjane

,

Alışverişcini

and

Offnegiysem

.

IFW Day 2 by night

Moda Cadisi


Vip Lounge gece / Vip Lounge by night

2. günün gecesini de ilk fırsatta post edip, 3. günü hazırlamam lazım, çok iş var :) 2. günün akşamı benim favorilerimden Arzu Kaprol'un  Re-Fine adlı koleksiyonunu izledik. Başlangıcı oldukça sorunlu olan defile, kıyafetlerdeki detay güzellikleriyle bence beklememize değdi.

I 'm posting second day's night photos in the first chance that I got so much to do :)  O nSecond day's night we've seen Arzu Kaprol's Re-Fine collection whic was one of my favorites. The start was very stressfull but it all worth to wait with all great details.Patricia Field'ın her zaman rahat bir havası var. / Patricia Field always looks relaxed.Elle Amerika dergisinin stil direktörü Kate Lanphear'da oradaydı, mütevaziliği ve cool tarzıyla beni kendine hayran bıraktı. / Elle Us style director Kate Lanphear was also at the show, she was so modest and cool so I adored.


Elbise/Dress: Marc by Marc Jacobs
Ayakkabılar /Shoes: Zara
Çanta /Bag: Longchamp
Tac/ Headpiece: Atlas PasajıD. ne giymiş? / What was D. wearing?

Elbise /Dress: Asos
Ayakkabılar /Shoes: Marni
Canta /Clutch: Vintage

Arzu Kaprol tasarımlarını Galatamoda öncesi kim giydi?

Moda Cadisi


Ben!!! :)) Geçen hafta, Galatamoda öncesi "ilk ben giydim" projesi çerçevesinde Arzu Kaprol'un Nişantaşı'ndaki mağazasına küçük bir ziyaret yaptım ve birbirinden güzel tasarımlarını deneyip, modellerden rol çaldım :) Galatamoda'da Kaprol tasarımları 3 grup halinde olacak; 2010 ilkbahar -yaz sezonundan parçalar, kış sezonundan % 50 indirimli, daha çok koton ağırlıklı  parçalar ve eski sezonlardan ürünler sizleri bekliyor olacak. Fiyatlar 75-750 tl arasında seyredecekken, ipek, şifon, deri gibi materyallerden yapılan elbiseler, bluzlar, ceketler arasında benim gibi kendinizi kaybedebilir, Arzu Kaprol'un sade kesimlerindeki detay zenginliğine aşık olabilirsiniz. Galatamoda'da sadece Arzu Kaprol olmayacak tabi ki, Özgür Masur, Zeynep Erdoğan, Günseli Türkay, Özlem Süer, İdil Tarzi, Bahar Korçan.. ve nicelerinin ( Tam 30 tasarımcı) koleksiyonlarına göz atıp, dolabınızı zenginleştirebilirsiniz. Unutmadan bu sene Galatamoda 26-30 Mayıs tarihlerinde, 10:00 -22:00 saatleri arasında, Tepebaşı'ndaki TRT binası önünde başladı bile, hadi çabuk! :)

Last week I had a chance to try Arzu Kaprol's designs at her flagship store. Clothes were amazing with simple cuts but gorgeous details, all will be at Galatamoda which is open air fashion festival that will be held 26th -30th of May at Tepebaşı, infront of TRT building.

Cairo isimli bu ceketin, önündeki ipek katlama detaylarına bayıldıım.
This jacket is called Cairo, I loved the silk origami details in front.Detaylarla zenginleştirilmiş, incecik deri ceketler giydiklerim arasında en fazla hoşuma gidenlerdi.

The detailed paperthin leather jackets  were my favorites.

Not1: Fotograflar için, Zeynep Sungur'a, D.'ye, mağazadaki yardımları için Fatoş Hanım'a teşekkürler.

Not 2: Diğer blog yazarlarının seçimlerini görmek için / To see other bloggers, please click  Offnegiysem, iconjane , Nilerturk, Letsgetitstyled, Styleboom ziyaret edile :) /