Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

modacadisi.jpg

MODA CADISI

Filtering by Category: "İs-ti-yo-rummm"

Iconjane ve Offnegiysem'den süper bir koleksiyon

Moda Cadisi

Bizim kızlar

Iconjane

ve

Offnegiysem

'in sonunda neyin peşinde olduğu ortaya çıktı. Meğerse

Mymija

için renkli mi renkli, şık mı şık, kendileri gibi tatlı  26 parçalık bir koleksiyon hazırlamışlar. Ben en beğendiğim parça olan mavi-yeşil elbiseyi dolabıma kattım bile!  Koleksiyonun devamını görmek ve dolabınızı şenlendirmek için daha fazlası

burada

. Emeklerinize sağlık kızlar!

My girls

Iconjane

and

Offnegiysem 

designed  26 pieces for Mymija which is very colourful, chic and totally cute like themselves. I've already ordered the blue and green floaty dress and if you wanna see the rest of the collection and order please click

here

. Well done girls! 

Leopard Love

Moda CadisiYSL leopard print ankle boots
YSL leopar desenli botlar

Ben pek leopar deseni sevmem ama benim  dışımda herkes seviyor :)   Kullanacaksanız aşırıya kaçmamaya ve tek parçada kullanmaya çalışın, en güzeli aksesuarlarda kullanmak.

I'm not into the leopar prints but everyone else is :) If you wanna use it don't overdose, try to have one piece in your outfit, the best is leopard accessories.Kate'nin meşhur ceketi
Kate's infamous coat
Sartorialist,TFS,Stealthstyle,shopbop,www

PS1

Moda Cadisi

Ne zamandır bu çantayı yazmak istiyorum, aklımdan çıkmış. Evrak çantası, kurye çantası artık ne derseniz o tipte, saplı ve uzun askılı çantalar pek bir in bu aralar, duymayan kalmasın. Mulberry, YSL.. gibi koleksiyonlarında bu tarz çantalara yer veren markalara en son Proenza Schouler katıldı ki, hepsinden daha büyük sükse yaptı. Bugune kadar sadece giyim alanında faaliyet gosteren markanın arkasındaki ikili Jack McCollough ve Lazaro Hernandez, adını New York devlet okulu sisteminden aldıkları PS1 adlı ilk çanta serilerini Aralık'ta çıkarttılar. Daha önce Balenciaga'nın Lariat bag ile, açtığı yoldan ilerleyerek ilk örneklerinin Mary Kate -Ashley Olsen, Vanessa Traina .. gibi tarzına hayran oldukları arkadaşlarına vererek büyük bir akıllılık yapıp, merak edilip, patlamasını sağladılar.


Deri, süet, piton gibi malzemelerden yapılan PS1 serisi, büyük boy, orta boy ve clutchlardan oluşmakta. Ben en çok large deri veya süet olanları beğendim. Siyah, gri, hardal.. gibi benim favorim olan 3 renk dışında koleksiyonda kahve, beyaz, lacivert.. gibi renkler de mevcut.


Büyüklüğü, hem saplı hem de uzun askısıyla kolay kullanımı ve unisex bir havası olması bu çantayı en çok aranılanlar listesine soktu bile, ne diyebilirim ki, ben de bayıldım !

Jak&Jil
bagcraze

Gucci Women's Cruise 09

Moda Cadisi

Cruise koleksiyonları aslında canımı sıkar çünkü kuzey yarım kürede kış hüküm sürerken güney yarım küreye tatile gidebilecek kadar tuzu kuru insanlar için çıkartılan ara koleksiyonlardır ve genellikle de esas koleksiyonlara kıyasla zorlama olurlar . Mail kutuma gelen Gucci Cruise 2009 koleksiyonuna göz attığımda, kış koleksiyonuna benzeyen bohem ve folklorik havanın hala devam ettiğini gördüm. Uzun ve kısa uçusan elbiselerin, pantolon ve ceketlerin yer aldığı koleksiyon krem, kahve tonları ve beyazı da içeriyor. Ben en çok, kendi dolabımda da bolca yer verdiğim kısa elbiseleri beğendim ve onları ucu bucağı olmayan istiyorum listeme ekliyorum :) .


Kate Lanphear bileziklerini bana versin

Moda Cadisi


Platin rengi saçları, keskin hatlı ceketleri, iyi kesimli dar pantolonları, siyah, gri gibi naturel tonlardan saşmayan kıyafetleri, muhteşem ayakkabı seçimleri ile trendlere boyun eğmeyen America Elle'in stil direktörü Kate Lanphear, tüm moda dünyasının ilgisini farklığı ve kendine özgülüğü ile her zaman çekmeyi başarmıştır. Benim için biraz maskülen olan tarzında, son zamanlarda ilgimi çeken o rock chic tarzını tamamlayan ve imzası gibi olan bilezikleri. Deri, zımba ve zincirlerden olusan bu bilezikleri sıra sıra koluna takması, sade kıyafetlerini hareketlendirirken, beni de ben bu görüntüyü nasıl yakalayabilirim sorusunun cevabının peşinden koşmaya itiyor.


Benzer bir uygulama da Teen Vogue'un Taylor Tomasi'sinden geliyor, Kate kadar olmasa da o da fena görünmüyor.


Şimdi nerde ne kadar deri bileklik, zincir ..vs varsa arayıp, bulup koluma takmaya , beni ararsanız, Beyoğlu'nun arka sokaklarında, bu bileziklerden arıyor olacağım :))


jak&jil

Garance dore