Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

GREAT START TO 2017

MODA CADISI

GREAT START TO 2017

Burcu Henderson

Hi guys and Happy New Year! I hope this will be a better year for everyone. In fact it's already started getting better for me. This could be the last outfit post with Istanbul backdrop for a long time. The reason is  finally I was granted my settlement visa for UK. We are thrilled with the news and so happy that nightmare is over. 

Merhabalar ve iyi seneler! Umarım 2017 herkes için daha iyi bir yıl olur. Aslında benim için iyi başladı bile. Bu kıyafet postu Istanbul'dan uzun süre boyunca yapacagım son kıyafet postu olabilir. Sebebi ise, sonunda Birleşik Krallık'ta oturma iznimin çıkması. Haber bizi sevince bogdu ve bu kabusun bitmesine çok sevindik.

ist1
Coat /  Palto:  Autograph Marks & Spencer    Dress /  Elbise :  Just Female     Boots / Botlar:  Zara

Coat / Palto: Autograph Marks & Spencer    Dress / Elbise: Just Female    Boots / Botlar: Zara

ist3

It's snowing heavy in Istanbul recently so this outfit was from a bit older days. I've booked a ticket for Thursday. I am hoping there won't be any cancellations and I could go home asap. I've missed my husband so much and can't wait going back to Scotland . Really excited about this chapter of our lives.

Aslında bugunlerde  İstanbul'da yogun bir kar yagısı var, bu kıyafet daha önceki zamanlardan. Persembe günü için uçak biletim var ve bir iptal olmamasını umuyorum, hemen eve gitmek istiyorum. Eşimi çok özledim ve İskoçya'ya dönmek için sabırsızlanıyorum. Hayatımızın bu bölümü için gerçekten heyecanlıyım.

Bag / Çanta: TKMaxx    Earrings /  Küpe :  New Look   Sunnies /  Gözlük:  Quay Australia 

Bag / Çanta: TKMaxx    Earrings / Küpe : New Look   Sunnies / Gözlük: Quay Australia 

That day was windy so I've decided not fighting but moving with it at the end! :)  /  O gün bayagı rüzgar vardı, sonunda rüzgarla savaşmayı bırakıp, onunla hareket  etmeye karar verdim :)

That day was windy so I've decided not fighting but moving with it at the end! :)  / O gün bayagı rüzgar vardı, sonunda rüzgarla savaşmayı bırakıp, onunla hareket  etmeye karar verdim :)

It was such a long and consuming year and I will write a detailed blog post about the visa process. I think it might be helpful to some of you. 

So wish me luck and see you at the other side! 

Uzun ve içimizi tüketen bir yıldı ve vize proseduru hakkında detaylı bir blog postu yazmayı düşünüyorum. Bu postun bazılarınıza yararı dokunacagını düşünüyorum.

Bana şans dileyin!  Öbür tarafta görüşme üzere!