Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

GOODBYE 2015

MODA CADISI

GOODBYE 2015

Burcu Henderson

2015! When I think about this year on it's last day, I am not filled with great feelings. It wasn't the worst but it had ups and downs, maybe a bit more downs.  We started the year in UK and Scotland, had a few good holidays through the year and had some nice memories. Our life was in Baku and it was ok.  I was surrounded by good friends and had a great social life.  My husband on the contrary started to feel unhappy about his job. He is very passionate about what he does and you can see how miserable he is when he loose his spark so we had to do something. We had to change something that make us unhappy. 

While we are struggling with this condition, world wasn' t a happy place either. In my country and all around the world lots of horrible and sad things took place and it wasn't easy to continue life like nothing happened.

When September arrived, we had an opportunity  and made a big life change. We moved to Scotland. It was something we were dreaming for a long time and we were happy about the decision. The new beginnings are always excited and challenging but we were up for it. We started  adjusting our new home and I tought it would be much better if I have my settlement/spouse visa asap to feel more settled down. I came to Istanbul for handling that and today is my 65th day away from home and my husband. It was ok in the beginning but by the time passes without any information it becomes one of the toughest times in my life. I am  missing and delaying my life in Scotland that makes me unhappy. Due to this bad strategic planning and heavy snow conditions in Istanbul, I am having an alone NYE for the first time in my life. The only consolation is my husband whom I haven't seen for 65 days is coming to Istanbul  tomorrow for visiting me.

In short 2015 is not ending as how it started. I am thankful that we are healthy and nothing that bad happened to me, my family and friends. I am having high hopes about 2016 tough. I have lots of things to do, like started to build our new lives in Scotland. Finding a new house and turning it to a home, decorating it, learn how to drive in Scotland, adopting pets, finding a new job, creating a new social circle, running a marathon, travelling to new places and maybe expanding our family.. etc .So much to do but so much exciting things to look forward to. Everything will be much better when I'll get my visa. I know in our life time it's not that long however it has to happen soon. 2016 I am coming for you. Hoping all the best for all of you, for my country and for the world. Happy new year!! 

xx

by5

2015! Bu yılın son gununde, geriye dönup baktıgımda guzel duygularla doluyorum diyemem. Belki en kotusu degildi ama inişleri ve çıkışları vardı hatta belki inişleri biraz daha fazlaydı. Yıla Birleşik Krallık ve İskocya'da basladık, yıl boyunca bir kac guzel tatilimiz ve anılarımız oldu. Hayatımız Baku'deydi ve fena sayılmazdı. Cevrem bir suru iyi arkadasla doluydu ve hızlı bir sosyal hayatım vardı. Diger bir taraftan eşim isinde mutsuz olmaya başlamıstı. İşiyle ilgili cok tutkulu bir insandır ve o kıvılcımı kaybettiginde gercekten üzücü bir durum olur. Bu sartlar altında bir şeyler yapmamız, hayatımızı mutsuzlastıran sartları degiştirmemiz gerekiyordu.

Biz bununla mucadele ederken, dunya ve ulkemizde en mutlu zamanlarını yasamıyordu. Yıl boyunca korkunc ve uzucu olaylar oldu ve bu olaylar karsısında kayıtsız kalıp, normal hayatımıza devam etmek fazlasıyla zorlaştı.

Takvimler Eylul'u gösterdiginde karsımıza bir fırsat cıktı ve hayatımızı degiştirecek buyuk bir karar alıp, İskoçya'ya tasındık. Aslında yapmayı uzun zamandır istedigimiz bir seydi ve kararımızdan mutluyduk. Yeni baslangıçlar her zaman heyecanlı ve zorlayıcı olurdu ama biz buna hazırdık. Buraya yerleşirken ben aile ziyaret vizem yerine, almam gereken es vizesini bir an once alıp bu durumu hızlandırmak istedim. Vizemi almak icin İstanbul'a geldim, bugun esimden ve evimden uzak 65. gun. Baslarda durum fena degildi ancak hic bir bilgi olmadan gecen zaman bu süreyi hayatımın en zor zamanlarından birisi haline dönusturdu. İskoçya'daki hayatımı kacırıyor ve erteliyor olmak dusuncesi beni mutsuz ediyor. Kotu planlama ve İstanbul'daki karlı hava kosulları sayesinde bu gece hayatımda ilk defa, yeni yıla yalnız basıma giriyorum. Tek tesellim eşimin 65 gun sonra, yarın beni ziyarete gelmesi.

Kısacası 2015 basladıgı gibi iyi bitmiyor. Saglıklı oldugumuz,benim, ailemin ve arkadaşlarımın basına kötü seyler gelmedigi icin minnettarım. 2016 icin ise cok buyuk umutlarım var. İskoçya'daki yeni hayatımızı yapılandırmak icin yapmamız gereken bir sürü sey var. Yeni bir ev bulmak onu evimiz haline getirmek, İskocya'da araba kullanmayı ögrenmek, barınaktan kedi/köpek sahiplenmek, yeni bir iş bulmak, yeni bir arkadas cevresi edinmek, yeni yerlere seyahat etmek, maraton koşmak, belki de ailemizi genişletmek.. yapılacak çok sey var ama hepsi için cok heyecanlıyım. Her sey oturma iznimi aldıgımda daha iyi olacak. Belki hayatımızın suresi icerisinde küçük bir zaman dilimi ama yakında olması gerekiyor. Bekle beni 2016! Ayrıca ailem,sizler, ülkem ve dünya icin de en iyisini diliyorum. Mutlu yıllar!

xx

by54
by543
by544
Pants and tee / Pantolon ve tişört: Zara    Jacket/Ceket: Mango    Boots / Botlar: Carvela 

Pants and tee / Pantolon ve tişört: Zara    Jacket/Ceket: Mango    Boots / Botlar: Carvela 

JHT
hsgs