Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MAXI LATTE

MODA CADISI

MAXI LATTE

Burcu Henderson

mm1

Hello from Baku! We were back on very early Tuesday morning. Both my husband and I had great times  ( He was in Scotland for work ) but we've missed each other so it's great to be back. 

Baku'den merhaba!  Salı günü çok erken saatlerde eve vardık. Ben ve eşim ayrı ayrı  (O iş sebebiyle İskoçya'da idi ) güzel zamanlar geçirsek de, birbirimizi özledigimiz için geri dönmek güzel.

mm2

Istanbul days were busy. I had governmental stuff to do  ( Changed my last name in my id and passport), closed some accounts,cancel some cards.. etc . When I had time available I tried to meet my family and every friend of mine but it was't possible so I have a reason to go back and to see rest of my friends.  

Fall has come to Baku, we only had 1 day sun since we got back. Hopefully, it will not be the case for all fall and winter. 

 

Istanbul günleri yogundu. Kimlik ve pasaportlardaki soyadımı değiştirmek, bazı hesapları kapatmak ve kredi kartlarını iptal etirmek gibi işlerim de vardı bu sebeple geri kalan zamanlarımda ailemi ve arkadaşlarımı görebildim. Göremediklerimi de bir dahaki İstanbul seyahatimin sebebi olarak tutuyorum.

Baku'ye sonbahar gelmiş, döndügümüzden beri günesi sadece 1 kere görebildik. Umarım tum sonbahar ve kıs bu sekilde gecmez.

MM3
MM4
mm5

Shirt / Gömlek : No Name ( Markasız)     Tee / Tişört : Asos     Skirt / Etek : No Name ( Markasız)   Boots / Botlar : Mango (Similar here )     Bag / Çanta : Beymen      Sunnies / Gözlük : Tabe Kıyamet     Necklaces:  Urban Outfitters, Lemariz      Rings / Yüzükler: Kurt Geiger, Casette 

mm6
mm7
mm8

Next blog post will be about Istanbul! See you soon...

Gelecek blog postu Istanbul gunleriyle ilgili olacak, görüşmek üzere!

ps: Thanks to Nina for the pics / Fotolar için  Nina'ya tesekkürler ;)