Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

Out and about

MODA CADISI

Out and about

Burcu Henderson

css1

We are still exploring Baku but on our very first weeks we took  City Sightseeing bus. We tought it would give more information about our new adopted city and provide more bearings for us. It actually did but we understood Baku is not as big as we tought, at least for people who came from a mega city like Istanbul. Just 4 million people live in here and there's traffic sometimes but it is more bearable, never bad as our old hometown. However driving is a big challenge! 

Baku'yu hala kesfetmekteyiz ama ilk haftalarımızda şehiri biraz daha tanımak için  şehirde ring seferi yapan City Sightseeing otobusune binmiştik. Tur sonucunda Baku'nun düşündügümüz kadar buyuk olmadıgını anladık, en azından bizim gibi Istanbul metropolünden gelenler için değildi Burada yaklaşık 4 milyon insan yasıyor, bazen trafik var ama hiç bir zaman İstanbul kadar kötü değil, araba kullanmak ise baslı başına bir macera.

Baku has beautiful parts as much as not very pretty ones. It's like a bit Istanbul on that sense, contrast is very obscene. One thing I can say, sometimes it feels like  we are living in a huge building site with ongoing constructions around the city. Some of the old buildings are very ugly and short but the new ones always aims higher. They said "they are planning to be new Dubai", I can say they maybe have the oil but it looks like they still have a lot of way to go at this point. 

Baku'nun güzel yanları olduğu gibi çirkin yanları da var,bu bakımdan da biraz İstanbul'a benziyor, kontrastlara şehirin her yanında rastlamak mümkün. Bazen şehrin her yanında devam eden inşaatlar sayesibde, büyük bir şantiyede yaşıyormusuz gibi hissediyoruz :). Bası eski binalar az katlı ve oldukça kötü görünüyorlar, yeniler ise her zaman daha yükseği hedefliyor. Buranın yeni Dubai olacağını söyleyenler var, gereken petrole sahip olabilir ama su andaki durumda Baku'nun gidecek çok yolu var gibi görünüyor.

 Heydar Aliyev Center is one of the trademarks in Baku yes it's so beautiful you can emphatize why  citizens' take  big pride in this building. I'll take you there later to experience more about this amazing architectural wonder..   Heydar Aliyev merkezi şehrin alametifarikalarından. Çok güzel bir yapı ve Azerilerin neden bu bina il bu kadar gururlandıklarını anlayabiliyorsunuz. Daha yakından bakabilmeniz için bu yapıya ait özel bir post yapmayı da planlıyorum.

Heydar Aliyev Center is one of the trademarks in Baku yes it's so beautiful you can emphatize why  citizens' take  big pride in this building. I'll take you there later to experience more about this amazing architectural wonder..

Heydar Aliyev merkezi şehrin alametifarikalarından. Çok güzel bir yapı ve Azerilerin neden bu bina il bu kadar gururlandıklarını anlayabiliyorsunuz. Daha yakından bakabilmeniz için bu yapıya ait özel bir post yapmayı da planlıyorum.

css3
css4
css5
 There are lots of fountains and statues around the city, I like they admire the sculptures and art .   Şehir çevresinde bir sürü çeşme ve heykel mevcut, sanata ve heykele saygıları hoşuma gidiyor.

There are lots of fountains and statues around the city, I like they admire the sculptures and art .

Şehir çevresinde bir sürü çeşme ve heykel mevcut, sanata ve heykele saygıları hoşuma gidiyor.

css7
css8
css9
css10
 The Maiden Tower one of the beauties in the Old City.   Qız Qalası İceri Seher'deki güzelliklerden

The Maiden Tower one of the beauties in the Old City.

Qız Qalası İceri Seher'deki güzelliklerden

css12
css12

Tee / Tişort:  Athmosphere   Skirt / Etek : Topshop    Bag / Canta: Sisley    Slipons / Ayakkabılar: Asos   Necklace / Kolye:Zara    Sunnies / Gozluk: Marni at H&M   Bangle / Bileklik: Heathergems