Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

Pre-wedding

MODA CADISI

Pre-wedding

Burcu Henderson

Finally it's time to talk about our marriage now. When I think about our marriage first words come up to my mind are sudden, quick, unplanned, cozy and similar to those ones. However at the end, it felt right and real in every way. We decided to get married that quickly because Spenny accepted a job he has been waiting for quiet some time and it was in Baku -Azerbaijan. We agreed that as already  been engaged couple, marriage will make our lives easier in a foreign country. We always tought about getting married in Scotland like the way we wanted  but sometimes life doesn't follow your plans.

 

Sonunda evliligimizle ilgili konuşma vakti geldi. Evliligimizi düşününce aklıma ilk gelenler ani,hızlı, planlanmamış,samimi gibi kelimeler ve benzerleri oluyor. Tüm bunların yanı sıra her yönüyle doğru ve gerçek hissettirdigini söyleyebilirim. Bu kadar cabuk evlenmeye karar vermemizin sebebi çogunuzun da bildiği gibi Spencer'ın uzun zamandır beklediği tarzda bir iş için Baku'den teklif gelmesiydi. Halihazırda bir süredir nisanlı olduğumuz için de, evliligin yabancı bir ülkede yasantımızı kolaylaştıracagını düşündük. Aslında hep düsündügümüz İskoçya'da istediğimiz gibi bir düğün yapmaktı ama hayat bazen sizin planlarınıza uymuyor .

Anyways, we started the marriage process at the first week of May. We wanted to be marry before 19th of May , which was the start day of the job on the agreement. After visit to British Embassy and governorship of Istanbul and having several blood tests, waiting in the long  hospital queues and fulfilling notary duties, running between the floors, gathering some more governmental paper work at different branches  we finally managed to apply like 2-3 days before the leaving time but of course bureaucracy don't work like that. There were people who really planned their wedding months before so the earliest day we can get was 29th of May at 15:00 . 

Neyse, evlilik islemlerine Mayıs'ın ilk haftası basladık. Spenny'nin sözlesmesinin basladıgı 19 Mayıs'tan once evlenmis olmayı planlıyorduk.İngiliz Konsoloslugu, İstanbul Valiligi'ni ziyaretler, çeşitli kan testleri, hastane kuyruklarında uzun bekleyişler, noter islemleri, katlar arası kosturma, farklı yerlerden farklı resmi belgeleri bir araya getirme calısmalarımızın sonucunda  Spenny'nin ayrılıs tarihinden 2-3 gun once Sisli Evlendirme Dairesi'ne  basvurumuzu yapabildik ancak burokrasi bizim istedigimiz sekilde çalışmıyordu tabi. Evliligini onceden planlayan normal insanların tum erken tarih ve saatleri onceden almıs olması sebebiyle, biz ancak 29 Mayıs saat 15:00'i nikah tarihi olarak alabildik.

In the beginning, since we still want to have a Scotland wedding, we tought we could get married only with my family and close friends' presence at the municipality hall. Since we have like 10 days on our hands that gave enough time to my in laws plan their travel from Scotland to Istanbul.  It was also so sudden for them since they made plans , a romantic trip to the country side for my mother in law's 60th birthday. Sorry guys that you had to cancel

Baslangıçta İskoçya'da tekrar evlenme planımız oldugu icin, dusunduk ki sadece benim ailem ve İstanbul'daki yakın arkadaslarımızın katıldıgı bir nikah yeterli olur ancak basvurudan sonra 10 gun gibi bir zaman olması Spenny'nin ailesinin de İstanbul  seyahatlerini planlayabilmek icin yeterli zamanı veriyordu. Onları da dahil etmemiz oyle ani oldu ki, onlar kayınvaldemin 60. doğum günü sebebiyle yapmayı planladıkları romantik tatili iptal edip, rotayı İstanbul'a cevirdiler. İptal için üzgünüm canlarım!.  

In that short period, we even squeezed a farewell party before we left because we had to get rid of good stuff in our freezer and ofcouse would like to say goodbye to our friends :)   O kısacık zamanda arada evde güle güle partisi bile yaptık çünkü buzluktaki yiyeceklerden bir şekilde kurtulmamız gerekiyordu, ha tabi bir de arkadaslarımıza duzgun veda etnek istiyorduk :)    Skirt / Etek : Zara  Top/ Ust : Topshop  Necklace/ Kolye: Kurt Geiger

In that short period, we even squeezed a farewell party before we left because we had to get rid of good stuff in our freezer and ofcouse would like to say goodbye to our friends :)

O kısacık zamanda arada evde güle güle partisi bile yaptık çünkü buzluktaki yiyeceklerden bir şekilde kurtulmamız gerekiyordu, ha tabi bir de arkadaslarımıza duzgun veda etnek istiyorduk :) 

Skirt / Etek : Zara  Top/ Ust : Topshop  Necklace/ Kolye: Kurt Geiger

My in laws came to Istanbul on Tuesday evening at the same time with the groom to be ;). Spenny was in Baku for like 10 days at that time because we couldn't get married before his post started. In the mean time I was busy on selling out our furniture from my blog, finding a storage space and arrangements, looking for a cheaper way to send our stuff to Baku, seperating what to left in storage and send to Baku..etc.  Not very wedding related isn't it? Exactly! :) Anyways, on Wednesday morning we took  in laws to Kale Cafe for a good Turkish breakfast place by the Bosphorus. Literally all my clothes were on the floor and pick something which doesn't need to be ironed and also  comfortable.

Spenny'nin ailesi, damat adayıyla aynı zamanda Salı akşamı İstanbul'a vardı, Spenny'de 10 gündür Baku'de bulunuyordu. O zaman cercevesinde ben de İstanbul'daki isleri toparlıyordum. Ev esyalarımızdan kurtulmamız gerektiginden blogtan satmaya başladım.Bu arada kalan esyalarımız için uygun bir depo bulmak, götürmek istediklerimizi uygun bir fiyata Baku'ye gönderecek yollar aramak, kalan ve giden esyaları ayırmak ve paketlemek de görevlerim arasındaydı. Evlenmekle pek alakası yok degil mi? Aynen!  :) Aileyi Çarşamba sabahı bizim de çok sevdiğimiz Rumelihisarı'ndaki Kale Kafe'ye kahvaltı için götürdük.  Ben kıyafetimi tam anlamıyla "yerde ne bulduysam" ordan sectim diyebilirim cunku tum kıyafetler bir odada yere istiflenmisti. Rahat ve utuye ihtiyac olmayan bir seyler giymek esastı :)

In the evening, two families met for the first time over a dinner at Eleos Beyoglu. It was good with little help of Turkish traditional drink "rakı" ;) We had to cut it a bit short since the next day was the "big day"! :) 

Akşam ise iki aile ilk kez yemekte bir araya geldi, secilen yer Eleos Beyoğlu'ydu. Rakının da  yardımıyla yemek iyi geçti ancak ertesi gun "buyuk gun! " olduğundan, biraz kısa kesmek durumunda kaldık. 

 

pre1
pre2

Jumpsuit / Tulum: H&M     Bag / Çanta: Sisley    Shoes / Ayakkabı: Superga   Belt / Kemer  :Miss Selfridge   Sunnies / Gözlük: Primark   Necklace / Kolye : Lemarizpre3