Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

10 DAYS IN ISTANBUL

MODA CADISI

10 DAYS IN ISTANBUL

Burcu Henderson

Before my trip to Istanbul 10 days seemed a lot and after the trip I've decided it wasn't enough. Here is why?

Istanbul seyahatimden once 10 gun cok gibi gelmişti ancak bittiginde çok olmadıgını anladım, iste nedeni:

İ1

Don't get me wrong but I am a food lover and really miss the food in Istanbul. Big sunday breakfasts are also my favourite so I've tried to end the craving at one of my fav breakfasts spots in the city Van Kahvaltı Evi

Beni yanlış anlamayın ama bir yemek sever olarak, Istanbul'daki yemekleri arıyorum.. Ozellikle buyuk pazar kahvaltılarını cok ozledigimden, bu ozlemimi favori kahvaltı noktalarımdan Van Kahvaltı Evi'nde gidermeye çalıştım.

Fresh fruit and fish at the market

Fresh fruit and fish at the market

i3

Back in Istanbul, I used to run at Macka Park at least 3 times a week. I stayed close to the park so managed to run twice about 10 ks each. (I know twice is not much) Both runs were lovely on a warm autumn day. I sadly see park needed maintenance because last heavy rains washed away some parts of the running track.

Istanbul'da yasarken Macka Parkı'ında en az haftanın 3 gunu koşardım. Ziyaretimde de bolgede kaldıgımdan, 2 kere , her biri 10 km uzunlugunda koşu yapma fırsatım oldu. (Biliyorum 2 cok bir sayı değil) . Kosular ılık sonbahar havasında, pek guzel geçti. Parkın tamire ihtiyacı oldugunu görmek uzucuydu, belli ki son ağır yagmurlar parkura zarar vermişti.

i4
i5

We had another breakfast at Aheste in Galata. We also went there for  a Sunday dinner . The food there is so good, it never disappointed us.

Bir diğer kahvaltımızı da Galata'daki Aheste'de yaptık, bir kere de pazar rakısı için gittik. Yemekleri cok iyi oldugundan, hiç bir gidisimizde bizi hayal kırıklıgına ugratmadı.

i6

I haven't been to Zorlu Shopping Mall after they fully opened so paid a little visit there for some shopping. Our coffee spot was Eately and I must admit that I loved the whole experience a lot.

Zorlu Alışveriş Merkezi tamamen açışdıgından beri, hiç gitme fırsatım olmamıştı, dolayısı ile kucuk bir alışveriş kacamagı için orayı seçtim. Kahve noktamız olarak Eately'i uygun görduk ve itiraf etmeliyim ki tüm deneyimden çok memnun kaldım. 

i7

While I was stuffing my face in Istanbul, my dear friends' indie brand Custom Rebels was conquering Paris. They created a capsule collection for cool French brand American Retro and the collection was represented on their fashion show.

Ben Istanbul'da midemi doldudurken, canım arkadaslarımın asi markası Custom Rebels Paris'i fethediyordu. Havalı Fransız markası American Retro ile yaptıkları işbirliği, markanın defilesinde sunuldu.

i8
i9

I can't tell you enough how much this picture makes me proud!

Sizlere bu fotonun beni ne kadar gururlandırdıgını anlatamam!

i10
i11

Although my hubby is Scottish, I can not say I am very familiar with Scotch. He doesnt like to drink Scotch. On my trip I had a unique experience and been to a tasting night. I'm not sure if I become a regular Scotch drinker but I now know some fascinating information. After this night I must say my respect for the process and the drink  was multiplied.

Eşim İskoç olmasına ragmen unlu Scotch'la ( Viski) cok yakın oldugum söylenemez cunku kendisi Scotch içmeyi sevmiyor. Seyahatim sırasında essiz bir deneyim yasadım ve bir tadım gecesine davet edildim.Düzenli bir içici olur muyum emin degilim ama bazı etkileyici bilgilere sahip oldugumu söyleyebilirim. Gece sonrasında bu içki ve yapım aşaması ile ilgili saygım katlandı diyebilirim.

i12

Being back to Istanbul reminded me that I am still a blogger. I have been to launches, new season presentations and it was fun again. One of them was Banana Republic's trunk show on the Swiss Hotel Living's terrace and besides the clothes the view was tremendous. 

Istanbul'a donus, bana hala bir blog yazarı oldugumu hatırlattı. Açılışlara, yeni sezon tanıtımlarına gitmek yine cok eglenceliydi. Bunlardan biri de Banana Republic'in Swiss Hotel Living'in terasında yapılan yeni sezon tanıtımıydı, kıyafetler bir yana manzara superdi.

Dress /   Elbise  : Forever21

Dress / Elbise: Forever21

As you can tell from the photo stripes are still in .

Fotodan da anlaşılacagı uzere, çizgiler hala moda.

i13
i14

I also had a chance to go to the Kickoff party for the upcoming Istanbul Fashion week. It's was nice to see most of the fashion crowd there and catch up. Mercedes Benz Istanbul Fashion Week'15 will be held between 13th - 18th of October in Antrepo 3 in Karakoy, unfortunately I won't be there.

Tatilim sırasında yakında yapılacak Istanbul Moda Haftası'nın habercisi partiye de katılmam mumkun oldu. Moda dunyasından tanıdıklarımı orada gormek ve biraz arayı kapatmak için iyi bir fırsat oldu. Mercedes Benz Istanbul Moda Haftası'15 13-18 Ekim tarihleri arasında Karakoy Antrepo 3 de olacak ancak ben o tarihte Istanbul'da olamayacagım.

aki
i15

The next morning we have been to Les Ottoman's Hotel for a meeting introduction of L'aquitaine region and Bordeaux in France. What we saw was good enough to put this destination on our wish list. The lunch over the Bosphorus with a nice crowd along with Bordeaux wines were also good times.

Bir sonraki sabah Fransa'daki Akitanya  bolgesi ve Bordo sehrinin tanıtımı için duzenlenen toplantıdaydık. Gorduklerimiz, hiç aklımızda olmayan bu destinasyonların gitmek istediklerimiz listesine eklenmesi için yeterli oldu. Bogaz'ı seyrederek,  tatlı insanlarla Bordo şarapları eşliginde yenilen ögle yemegi de güzel zamanlardandı.

i16

Aldo's AW'14 season introduced us by street style famous Ece Sukan. The event took place in hot spot in Karakoy called Colonie.

Aldo ayakkabılarının yeni sezonu Ece Sukan tarafından tanıtıldı. Organizasyon Karakoy'un tercih edilen mekanlarından Colonie'deydi.

Photo by Iconjane

Photo by Iconjane

I stayed at Iconjane's at most of the time and I had a chance to spend time with her dog Boom Boom. She has a big, soft heart full of love and I loved her very much. Sometimes we shared a bed and did pillow talk. I kept on saying to my friend what a great job she's done saving and adopting her from the shelter. She made me want to adopt a dog (and a cat ) more for our next home.

Çogunlukla Iconjane'de kaldıgımdan kızı Boom Boom'la da bolca vakit geçirdim. Boom Boom'un kocaman, yumusak sevgi dolu bir kalbi var ve onu gercekten cok sevdim. Bazen aynı yatagı paylaştık, bazen dedikodu yaptık. Ferhan'a defalarca soyledigim sey, onu barınaktan kurtarmakla ne kadar iyi bir iş yaptıgı oldu. Boom Boom bir sonraki evimiz için barınaktan bir kopek  (ve bir kedi) evlat edinmemiz isteğimi daha da güclendirdi.

i18

On my last day Monday my bff Duygu and me went to gym. There's nothing like a good workout with your buddy and being silly afterwards.

When I'm back to Baku, there wasn't any dates for my next trip to Istanbul but now there is, it would be like last week of this month. Can't wait!

Son gunum olan pazartesi Duygucumla egzersiz yaptık. Arkadaşla yapılan iyi bir spor seansı ve sonrasında saçmalamak gibisi yok. Bu arada instagramda herkesin spordaki mutlu anlarını paylaşabilecegi bir hesap var @dahaaktifdahamutlu . Bundan sonra bu anlarınıza #dahaaktifdahamutlu etiketini eklerseniz, secilenler hesapta paylaşılacak ve mutlulugunuz yayılacak. Hadi  sporun mutlulugun anahtarı olduguna inananlar, hepinizi bekliyorum! 

Baku'ye dondugumde bir sonraki Istanbul seyahati için bir tarih yoktu ancak şimdi var ve ben bu ayın son haftasından tekrar geleceğim, şimdiden sabırsızlanıyorum.