Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

TESTED : MY BURBERRY FRAGNANCE REVIEW

MODA CADISI

TESTED : MY BURBERRY FRAGNANCE REVIEW

Burcu Henderson

It has been so long that I haven't reviewed a perfume so today, I'll tell you about my experience with Burberry's newest "My Burberry".

Blogda parfum degerlendirmesi yapmayalı cok uzun zaman oldu, dolayısı ile bugun Burberry'nin en yeni parfumu My Burberry ile ilgili konusalım istiyorum. 

bu1

I have finished my signature fragrance "Chanel Chance" a while ago and didn't take any of the perfumes that I am using in my suitcase for Istanbul. I was craving to buy a new perfume and really wondering about Burberry's new fragrance My Burberry.  I wanted it since I have seen my two favourites  Cara Delevigne and Kate Moss in the video and I even admitted it on my post. My plane landed Istanbul around 5:30 am and the next thing is I was at duty free smelling My Burberry . First notes are sweet pea and bergamot followed by rose and freesia and end with patchouli.  It was totally fresher than I tought but it's not surprising since the fragrance called as London Garden after the rain. I tried it on my wrist and checked out  other new fragrances. The scent didn't wow me but it was sweet. I hesitated a bit when I was buying it because it seems a bit light. The girl in duty free shop said Burberry fragrances normally tend to stay long. The prices were a bit higher than the others I've tried ( 100 Euros for 100 ml, 71 Euros for 50 ml) but with the power of the ad I choose "My Burberry" over others. I sprayed it on the way to my friend's home and when she opened the door she said I smelled lovely and later she said the scent suits me.

İmza kokum olan Chanel Chance'i bir süre once bitirmiştim ve Istanbul bavuluma kullandıgım diger parfumleri de koymadım. Yeni bir parfum almayı gercekten çok istiyordum ve My Burberry'i çok merak ediyordum. Bu parfumu Cara Delevigne  ve Kate Moss'u beraber o videoda ilk gördügüm andan beri istiyordum ve postumda da zaten bunu itiraf etmistim. Uçagım sabah 5:30da Istanbul'a inmişti ve ben solugu hemen duty free de aldım ve My Burberry'i test etmeye başladım. Acılısı tatlı bezelye cicegi ve bergamotla yapılan koku, frezya ve gulle devam edip paçuli ile son buluyordu. Düsündügümden daha taze bir koku idi ancak kokunun yagmur sonrası bir Londra bahcesini anımsatması hedeflendiginden bu tazelik o kadar da sasırtıcı olmamalıydı.Biraz bilegime sıkıp, diger yeni çıkan kokulara baktım. Koku beni acaip etkilememişti ama tatlıydı. Almadan önce biraz tereddüt ettim cunku kalıcılıgı konusunda suphelerim vardı, bu noktada satıcı kız Burberry parfumlerinin kalıcılıgı ovunce ve aklımda kalan baska bir parfum de olmayınca aldım. Parfumun fiyatı da diğerlerine göre biraz yuksekti ( 100 Euro - 100 ml, 71 Euro- 50 ml) ancak reklam farkıyla beni alt ettigi gerçegi de su götürmezdi. Yolda parfumu sıktım ve arkadasım kapıyı actıgında guzel koktugumu soyledi, sonra da parfumun bana uymuş oldugunu ekledi.

bur2

If we talk about the packaging and the bottle I can say it's a trench coat in a bottle. It's so chic and classic. Inspired by Burberry's iconic trench coat, the big box is honey beige and has a texture like trench coat.I had to get rid of it because I had an excess luggage problem. :) The bottle is heavy and has a gold hardware tied with a English gabardine ribbon. The most interesting part of the bottle is the cap in my opinion. The honey beige horn cap is very chunky and inspired by the buttons of a Burberry Trench. 

Paket ve şişe tasarımı hakkında konusacak olursak kendisini trençkotun siselenmis hali olarak tanımlayabiliriz. Bastan asagı sık ve klasik. Burberry'nin ikonik trenckotundan ilham alan kutusu bej renkte, buyuk ve dokusu da bir trenckota benziyor. Burada kutuyu göremiyorsunuz cunku donuste fazla bagaj problemim oldugu için, kendisinden kurtulmak zorunda kaldım :) . Sisesi agır ve altın rengi bogaz kısmı, İngiliz gabardininden bir kurdele ile baglanmıs. Bana gore sisenin en ilginc yeri bal ve bej reklerinde boynuzdan yapılma kocaman kapagı ve kapak da trenckotun dugmelerinden almış ilhamını.

bur3

I only worn this perfume in Istanbul and waited people to ask what my fragrance is. However after a quite some time, the scent is so light it disappears, maybe it's because of my skin. I like stronger scents which I can still smell in my sweater from the day before. From the beginning deep down, I was feeling like it's a blonde women's fragrance like J'Adore Dior.  It is nice but in conclusion this fragrance is just not for me, it's not My Burberry! 

Istanbul'da bir tek bu parfumu kullandım ve insanların parfumumu sormalarını bekledim. Maalesef ki , koku o kadar hafif ki bir sure sonra kayboluyor, belki de benim tenimle alakalı. Ben daha kalıcı ve guclu parfumleri seviyorum, hani ertesi sabah kazagınızı kokladıgınızda hala burnunuza gelen tarzda kokuları. Basından beri içten içe bu parfumun ,belki de Dior J'adore gibi, sarısınlar için yaratılmış bir parfum oldugunu da hissediyorum. Kısacası, parfum hoş ancak bu parfum benim için uygun degil, maalesef kinci bir sise daha alacagımı sanmıyorum.

bur4