Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Şanlıurfa notları

Moda Cadisi

Geçen sene arkadaşlarım ilk kez gitmişti Şanlıurfa'ya. Bu sene

3. Şanlıurfa 10k koşusu ve yarı maratonu

kayıtları açılınca konuya ben de dahil oldum ve hem ilk yarı maratonumu koşmak, hem de yıllardır uzaktan süzdüğüm bu şehri biraz olsun görmek için onların peşine takıldım.

We had a different trip to Sanliurfa couple of weeks ago, here are the photo diary of that weekend. 

El Ruha otelde kaldık, oldukça merkezi. Kahvaltı ve dekorasyonu dışında eksi puanı yoktu. Avlusundaki güvercinleri ve kale manzarasıyla kalınabilir bir yer. Hava Kasım olmasına rağmen gündüzleri 25 derece civarında, güneş gitti mi kalın kıyafetlerinizi hazırlayın çünkü gece ve gündüz arasındaki ısı farkı oldukça fazla.

Otele 5 dk lık mesafede Ayn Zeliha manzarasıyla  ilk kahveler içildi. Yanımıza yaklaşan bir baba - oğuldan kurtulması zor olsa da, kızlar şalları yarasa stilinde bağlatıp, alışveriş yapmayı ihmal etmediler.

Yıllardır denemek istediğim menengiç kahvesinin tadına bakmak da, burada nasip oldu. O kadar beğendim ki, bir sonrakini büyük fincanda istedim :) .

Balıklı Göl, gölden çok bir havuz gibi. Belli ki gelenler bir parça huzur ve maneviyat peşinde. 

Kazak /

Sweater:

Zara

Tayt/

Leggings:

Topshop

Ayakkabılar/

Shoes:

Nike Flyknit

Şehrin biraz arkalarına eski Urfa'ya doğru  yol alınca, her şey biraz daha farklı ve sarı. Uzaktan bildiğiniz, belki filmlerde, dizilerde izlediğiniz hayatlar burada  tüm gerçekliğiyle önünüzde.

Sokaklar çocuk dolu, bazıları bilmediğiniz dilleri konusuyor. Bizi görünce hello, money ve photo söyledikleri 3 kelime :) 

Halfeti Şanlıurfa'ya 1,5 saat uzaklıkta. Görülmesi gereken ender ilginç ve güzel yerlerden biri. 

Akşamüstü Halfeti'de Başkan'ın yerinde yemek. Mezeler güzel ama kebabın tadı görüntüsü kadar iyi değil. Balık tavsiye etmişlerdi, biz denemedik ama giderseniz siz mutlaka deneyin. Halfeti'yi gezecekseniz çok geçe kalmayın derim, hele kışın gece çabuk iniyor, yollar karanlık .

Fırat Nehri'nde tekne turu huzurlu. Hava kararmaya başlayınca o led, renkli ışıkların yansıması düşüyor suya. Lanet ediyoruz bunu icat edene :) Yemek yediğimiz yer de dahil olmak üzere, maalesef pek çok şey çevreyle uyumsuz ve kalitesiz duruyor. O güzelliklerin daha iyi sunulamadığını ve değerlendirilemediği görmek insanı üzüyor.

Pazar yarış günü. Hayatımın ilk yarı maratonu ve ben kendi en iyi derecemi yapıyorum. 21 km yi 1:54:28 de koşuyorum. Başarmanın verdiği haz, anlatılamaz :) . Seyahatin en güzel saatleri benim için koşu ve ödül töreni sırasında yaşanıyor :) 

İyi zamanımın sonucu ayrıca yaş kategorim de 2.ciliği getirip, hayatımda ilk kez kürsüye çıkıp, madalya almama imkan veriyor. Şu gün hala suratımda o avanak sırıtısı ve kalbimi kaplayan sevinci hissedebiliyorum. Koşu ile ilgili detayları ve farklı fotoğrafları da

ZenceFit

'te paylaştım. 

Şanlıurfa futbol takımı forması ve isot yarışmadan kazandığım iki sıra dışı ödül  :) 

Koşudan sonra karınlar zil çalıyor ve biz Şıh'ın yeri' ne yollanıyoruz. Lahmacunlar en çıtırından ancak benim için çok acı, kebapsa yumuşacık ve lezzetli. Şanlıurfa'da yiyeceklerimizle ve lezzetleriyle ilgili doğrusu daha fazlasını hayal etmiştim, bu kısmı benim için  biraz hayal kırıklığı. 

Mönüde "şıllık" diye bir şey görürseniz mutlaka tadın. İsmi gibi çok hafif ama damaktaki tadı oldukça güzel, bu tatlıyı kaçırmak istemezsiniz ;) 

Günü Göbeklitepe'de batırmak, seyahatimizin de sonu oluyor ve Urfa maceramız da burada bitiyor.

Daha fazla fotoyu

Moda Cadısı

 sayfasında bulabilirsiniz.