Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

From Scotland with love

Moda Cadisi

Kısa İskoçya seyahatimizde tarihi bir ev olan Meldrum House'da kaldık. Ana binada düğün grubu olması sebebiyle yer olmamasına rağmen, ahırlardan restore edilen bölümdeki 401 numaralı odamız fazlasıyla hoş ve konforlu idi.

In our short Scotland trip we stayed at an old house called Meldrum House. The main building was full because of a wedding group, our  room 401, converted from stables, was extremely nice and comfortable.

Ben bu Highland cinsi ineklere kahkulleri sebebiyle bayılıyorum, bir de bana doğru dönselerdi :).

I'm really in love with these Highland cows with their bangs. I wish they turned to me while shooting them.

Kahvaltıdaki ekose giymiş reçeller tam fotoğraflıktı.

These cute wee jams in tartan deserved a picture taken.

Sevgilimin kızkardeşinin veda partisinde fosforik ve fantastik ben, Junky Styling'den aldığım London Fashion Freak tişörtümle pek mutlu görünüyorum, değil mi?

My boyfriend's sister held a home party as their farewell to Australia. Don't I look so happy in my London Fashion Freak tee (From Junky Styling) in this very neon and psychedelic environment? 

Bu güzel mekandan bir de ne giydim postu çıkarttık. London Vintage Fuarı'ndan aldığım bu palto yaklaşık 9 derecelerde seyreden hava için biçilmiş kaftandı.

Ofcourse we took some outfit pics in this spectacular place. I had an early chance to wear my vintage coat which I bought from London Vintage Fair because of the weather was about 9-10 degrees.

Palto/Coat:Vintage

Kazak (Yeni) /Sweater (New) :Ecoté

Etek/Skirt:Miss Selfridge

Kolye/Necklace:Yargıcı

Gözlük/Sunnies:Marni at H&M

Botlar /Boots:Deena & Ozzy

Yarın size bir sürpriz yapabilirim, görüşmek üzere!

See you later!