Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Tween'den uğruna savaşmaya değer bir koleksiyon

Moda Cadisi


Ah o gemide ben de olsaydım / I wish I was in that boat, too.

Cadı neden erkek modası yazmıyorsun, daha çok erkek modası istiyoruz nidalarına daha fazla kulaklarımı  tıkamamalı, bu konuda ufkumu genişletmeli düşünceleriyle nemli bir Istanbul akşamı Suada'ya vardık.Ortam karmaşık, moda yazarları, dergi editörleri, pr kraliçeleri, Tween'in yurtiçi ve yurtdışı alıcıları..vs den  oluşan bir kitle defile öncesinde boğaza karşı içeceklerini yudumluyorlar. Defilenin 20:45'te başlanacağı söylense de, geleneksel kurallar değişmiyor ve şov biraz geç başlıyor. Boş podyuma bakıyorum, ortada tellerle çevrilmiş ring gibi bir şey var. Bir süre sonra bir anonsla defile başlıyor, pembe ve mavi şortlarıyla iki kickboksçu şimdi ringte dövüşüyorlar, ilgi çekici bir başlangıç. Sırayla Tween'in Yaz 2011 koleksiyonundan parçaları izliyoruz. İlhamını 30 ve 40 lı yıllardaki asi ve tutkulu boksör yaşamından alan bu koleksiyon daha oryantal parçalar bekleyen beni şaşırtıyor. Lacivert, bej tonları,beyazlar, maviler, tam yazlık, şortlar, trençkotlar, gömlekler, pantolonlar, dinamik, şık ve oldukça modern, oldukça şehirli. Erkeklerin çoğu bayılmasa da dar kesimli pantolonlarda  paçalar yine kıvrık, ellerde daha çok Sartorialist gibi sokak modası fotoğraflarında görülen çantalar. Araya serpiştirilen kadın kıyafetleri maksi ve mini elbiseler, sırt dekolteli bluzlardan oluşuyor, açık renklerin yanı sıra fuşyalar, lacivertler de koleksiyonda yer buluyor. Defile sonunda tüm bu dövüş görüntülerinin tersine modeller ellerinde şiddete hayır veya benzeri pankartlarla çıkıp şovu bitiriyorlar. Kreatif direktör Güneş Güner Işık'ın da kalabalığı selamlamasıyla bir defile biterken, ben aklımda Tween'e ait farklı bir perspektifle, after partye doğru yol alıyorum.


Ben o posta, benim postum demem böyle ayakkabı fotografları olmayınca :) / I can't consider a post as my post without this kind of shoe pics :) .


Zeynep Tunuslu görev başında / Zeynep Tunuslu is on mission.


Last night I've been to Tween's  S/S 2011 show  at Suada. The collection was chic, simple and very urban which I wasn't expected. There was a ring in the middle of the runway which was interesting. They also prepared a mini collection for women including mini and maxi dresses, tops in bright or neutral colours.


Erkekler! Bu sizin için./ Guys! This one's for you.


Ve final / And the finalSıcaktan birbirine giren makyajımızı düzeltmek için Iconjane'le  ufak bir mola verdik. /Iconjane and I needed a break to fix our ruined make-up because of the humidity.


Petr and Raul defilenin iki modeliydiler /  Petr and Raul were two models from the show.


     Tişört / Tee: Tru.project (http://www.truproject.net/)
Pantolon/ Trousers: Topshop
Çanta /Bag: Marc Jacobs
Ayakkabılar / Shoes: Jimmy Choo
Kolye /Necklace: Kenneth Jay Lane for Avon