Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Misafir ol gel bana, kokteyller yaparım sana

Moda Cadisi


Hola! Uzun bir süreden sonra, tatilimin son gününde artık kendimi toparlamaya karar verdim. Aslında son iki günü havuz- güneş ikilisine ayırmanın hayallerini kurarken, sağanak yağmur ve Absolut Votka Turkiye'den gelen kokteyl workshop daveti planlarımı değiştirdi.

Hola! After a break, I've decided to get together. In fact, I had a pool and sun combination on my mind for on my last days of vacation, however pouring rain and a cocktail workshop invitation from Absolut Turkey changed my plans.


Dün belirtilenden ne yazık ki daha geç bir saatte Maslak'taki Mutfak Sanatları Akademisi'ne gittim, neyse ki geç başlamış, bir şey kaçırmamışım. Workshopu veren Joe McCanta, genel bilgilerle olaya giriş yapmışken, ben de bana ayrılan tüm malzemelerin hazır bulunduğu ve muhteşem renkler, kokular barındıran mini barımın önunde yerimi aldım. İlk kokteyl  " a night in Tunisia" zencefil, passion fruit ve taze portakal, limon suyunun birleşimi oldukça baştan çıkarıcı, iyi bir başlangıç. Sırada daha 5 adet daha kokteyl var bakalım başka ne sürprizler olacak? Bu kokteyller alışılmışın dışında malzemelerle yaratılan, içinde farklı tatları barındıran, bizlere değişik koku, tat ve dokuda malzemelerin birleşimlerinin nasıl süprizlerle dolu olabileceğinin kanıtları. Sırayla farklı tekniklerle bir bir, çeşitli taze malzemelerle ( Adaçayı, lavanta şurubu,nane, yaban mersini, çilek,beyaz biber..) bu muhteşem içecekleri hazırlamaya devam ediyoruz,renkler, tatlar, hatta bu malzemelerin ellerimde bıraktığı kokular bile inanılmaz. Yaklaşık 2 saat süren bu eğitim hayatımda aldığım en güzel derslerden biri oluyor, samimi tavırları ve öğrettikleriyle Joe ile tanışmış olmaktan çok mutluyum, içki sever biri olarak orada bulunduğum için memnuniyetimi dile getirdiktikten sonra kendisine bana iyi bir cosmopolitan nasıl hazırlanır göstermesini rica ediyorum. Bu özel dersten sonra, damağımdaki lezzet patlamaları , Absolut Votka'nın hediyesi kokteyl malzemeleri çantası ve geçirdiğim güzel saatlerin etkisiyle kendimi yağan yağmur ve korkunç trafiğe atıyorum ama bunları hiç dert etmiyorum.

p.s: Barcelona yazıları yolda, eğer ojemi beğendiyseniz, sizi bir adet  cadıpazarında beklemekte :)

I arrived to Culinary Arts Academy in Maslak a little bit later than I should but it appeared that I didn't miss anything. While Joe McCanta, who was a mixologist and the lecturer, was giving some general information, I placed myself in my little bar where all the ingredients were ready and looking great in tems of colours, odours..etc. First cocktail was called " a night in Tunisia, a great mixture of ginger, passion fruit, orange and lemon juice, what a nice start.  The other 5 cocktails had many suprises with the fresh ingredients like sage, lavender syrup,mint, blueberry, strawberry, white pepper just to name a few. The colours, tastes, even the smell on my hands were amazing. It was one of the best 2 hours I've ever spent and I was very happy to be there as a cocktail lover and met a nice person like Joe for not only his sincere attitude but also his great knowledge. I thanked to him for everything but I also asked a little tutorial about making a great cosmopolitan cocktail and he made one for me .After I enjoyed my cocktail , I throw myself out to the heavy rain and traffic with taste explosions on my mouth, a great  bag of cocktail utensils which was given by Absolut and lovely hours spent on my mind.1. A night in Tunisia  2.The Victorian  3. Le Mistral  4.Mediterranean Exile  5. Spice Bazaar  6.Baja Bocana
1, 2,4, 5 benim en sevdiklerim oldu. / 1,2,4,5 were my favorites.Joe sertifikalarımızı imzalarken / While Joe was signing our certificates.

 Son olarak bana özel cosmo, şu açık pembe güzelliğe bakar mısınız?  The last but not least my cosmo with its light pink gorgeous colour.