Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Çorap-sandalet: En sevilen (Ya da nefret edilen) ikili

Moda Cadisi

Sandaletlerle giyilen çorapları istediğiniz kadar komik, rüküş, çirkin..gibi sıfatlarla adlandıranlardan olun, bu yaz ve önümüzdeki kış bloglarda, dergilerde, sokaklarda görmeye devam edeceğimiz bu görünüme  yol yakınken alışmaya çalışmak, belki de en iyisi :). Başından beri bu görüntüyü seven biri olarak, biraz da hazirana az kala gelemeyen yazın etkisiyle, ayaklarımızı özgür bırakacağımız günlere kadar, bu havalarda çorapları nasıl giyeceğinizle ilgili taze ipuçlarını  sevenleri için buraya yazmanın yerinde olduğunu düşünüyorum. Bana katılıyorsanız, aşağı doğru ilerleyin:

1. Kısa botlarınızla naturel tonlarda ince dokuda çoraplar giyin: Son yıllarda, yaz demek botlarınızı hemen dolabınızın en ücra köşesine atmak demek değil, dolayısı ile ılık havalarda botlarınızla giyeceğiniz açık renkte çoraplar botların görünümünü yumuşatacaktır, çorapların biraz uzun olması onları botlarınızın üzerine kıvrımlar oluştıracak şekilde kullanmanıza olanak vereceğinden daha güzel durur.


2. Renkli soket çoraplarla retro görünün: Bu  tarz desenli çorapların çocuksuluğunu azaltmak için en iyi yol onları feminen ayakkabılarla giymektir. Sonuç? Merhaba 50'ler.

3. Diz üstü çoraplara şimdiden alışın: Diz üstü çoraplar, önümüzdeki sonbaharın en çok kullanılacak aksesuarlarından, dolayısı ile şimdiden giymeye başlayacağınız ince diz üstü çoraplarınızı yazlık uçuşan elbiselerinizle birleştirin.Asi görünümlü ayakkabılar, Lolita görünümünü törpülemek için bire bir.


4.Sandaletlerinizi gri  çoraplarla tamamlayın: Tipi nasıl olursa olsun, açık ayakkabılardan görünen gri çoraplar oldukça güzel bir görüntü oluşturuyor.


Bu çorapları nereden bulacağız diye soranları Topshop, Penti, Berk, Calzedonia.. gibi mağazalar bekliyor. Ben de henüz giyemediğim 4-5 çifti en kısa sürede değerlendirmek için düşünmeye başlasam iyi olur.

Ben bu çorapları nasıl giymişim görmek için /

For to see how I wore my socks , please click the numbers :

1 2  - 3 - 4 - 5 - 6 -7


Please see Refinery29 for the whole story in english.