Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Sonunda IFW

Moda Cadisi

Full time çalışan, part time blogger olan ben Istanbul Fashion Week'in üçüncü günü olan cumadan itibaren olaya dahil oldum. Olay yerine vardığımızda saat 16:00'yı geçiyordu, yakında olan İdil Tarzi defilesini es geçip, alanı keşfe çıktık ve ilk olarak her zaman olduğu gibi fuar alanına yöneldik. Fuar alanı konunun heralde en sakin! bölümünü oluşturuyordu, haftaya defilesi ile konuk olan tasarımcıların yanı sıra neden orada olduklarına bir anlam veremediğimiz ( Parayla alakalı olsa gerek), bir anlamda "Rus pazarına" hitap eden markalar da görmek ilginçti. Bir sosyal sorumluluk projesi olan Argande ürünleri ile özellikle ilgilendim ancak Zeynep Erdoğan ve Zeynep Tosun'un standını sergilenen kıyafetler bazında başarılı buldum.

I had a chance to visit Istanbul Fashion week yesterday on its 3rd day,I arrived the location around 4:00 pm, had a tour at exibition area. It wasn't very impressive I like the clothes  of Zeynep Erdoğan and Zeynep Tosun.
Dışarda yaptığımız çekim sonrası, sıcak bir bardak çayı hakettik.
It was so cold outside,we earned to have a hot tea after the shoot outdoors.

Benim için günün ilk defilesi Özlem Süer'di.Canlı müzik ve değişik bir koreografi ile başlayan defile bizde acaba tiyatroya mı geldik düşüncesini  oluşturdu. Koleksiyon siyah, pudra tonları, gri ve alt tonlarından oluşurken, askılı, önden açılan ve birbirine benzeyen romantik gece elbiselerinin çokluğu farkedildi. Biz en fazla siyah ve bej tonlarında kısa elbiseleri severken, kollarında fırfır detayı olan her şeyi genelde beğendiğimizi düşünerek bunların benzersiz veya daha önce görülmemiş şeyler olmadığı konusunda hem fikir olduk.

Images are  from Özlem Süer fashion show, I like the mini dresses with frills on shoulders but nothing new.Defile bittikten sonra loungeda biraz dolaştık, after partye baktık ancak kayda değer bir ortam olmadığı için geri döndük. Sıradaki Mavi defilesinde arka sıralarda kalmamak için erkenden salona girdik. Sıraların üzerindeki siyah çantaların içinden, fotoğrafları Okan Bayülgen tarafından çekilen içinde Mavi ürünleri dışında, İstanbul'a ait keyif noktalarını da içeren bir kitap çıktı. Defile Erdil Yaşaroğlu 'nun tişört tasarımlarını da yaptığı animasyon ile  ile başladı. Smells Like Teen Spirit'in açılış parçası olduğu defilede, payetli şortlar, dar pantolonlar, farklı yıkama da jeanler fedora şapkalar ve topuklu ayakkabılar ile kombinlenmişti. Ayakkabıları önce koleksiyona ait sansam da geçen yazın gladyatör Guiseppe Zanottiler'ini görünce oyle olmadığına karar verdim. Önü baskılı koton mini elbiselerin geniş yer bulduğu koleksiyonda, bu elbiseleri izlerken model seçimlerinin fazla kıvrımlı ( spesifik olarak büyük göğüslü diyelim) olması bu elbiseleri genç göstermekten çok avamlaştırıyordu.

Mavi Fashion show had sequins, studs and shredded jeans along with different styles.


Defile arasında makyaj tazeleme molası
I refreshed my lipstick between the shows.

Mavi defilesinden önce ön sırada laptopu ile oturan kişi görevinin bilincinde bir yabancı blog yazarı mıydı?
I wondered if she was a blogger who loves to blog much.
Tavi'nin fiyongundan sonra, D.'nin fiyongu neyseki defileyi izlemeyi etkileyecek kadar büyük değildi :)
This is D's bow after Tavi's but it's not gigantic as hers so it was easy to see the runway :)
 I like those shoes.
Özellikle bu ayakkabıları beğenmiştim.
Zımba detayları da unutulmamış.
Studs on the runway
Başka planlarım olması sebebiyle Mavi defilesinden sonra parti ve Bahar Korçan defilesine kalamadım, rotayı Nişantaşı'na doğru kırdık. İlginç ve bencil  bir konsepti olan Vapiano'da biraz muhabbet ve şarap eşliğinde karnımızı doyurduktan sonra Beymen Blender partisine bir göz attık, son bir saatine yetiştiğimiz parti çok kayda değer olmamasına rağmen, başka arkadaşlarımızla buluşup grubumuzu genişletmek açısından yararlı oldu. Bu grup geceyi Minimüzikhol ve 11:11'de devam ettirerek noktaladı. Bugün başka bir gün bakalım neler olacak :).

I couldn't stay for the last show which was Bahar Korçan's, I run to the Vapiano for meeting friends and dinner. After dinner we went to Beymen Blender's party, Minimuzikhol and 11:11 , we danced until the end of the night. Today is the last day of the IFW, will see what the day will bring.