Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Zebra deseni ve "This is it"

Moda Cadisi

Hola! Kısa süreli bir yokluğun ardından, hem biraz bu zamanda ne yaptığımı anlatayım hem de giydiğim bir kıyafeti paylaşayım istedim. Cumhuriyet Bayramı, izin, hafta sonu derken 4 günlük bir izin yaptım ancak havanın son derece kötü olması sebebiyle dışarda fazla vakit geçiremedim. Geçirdiğim zamanların ilkinde Ghetto'da Red Bull Music Academy Club Night kapsamında Gui Boratto ve Super Mayer'i dinleme şansına sahip oldum ki, Boratto'yu beklediğimize gerçekten değmiş, uzun süredir dinlediğim en güzel setlerden biriydi, kendisinin mimar olduğunu ve daha önce İstanbul'a gelip 3-4 gün kaldığını bu sırada mimari yapıları incelediğini öğrenip şaşırdım. Kıyafet fotoğrafları da o geceye ait, zebra deseni benim için farklı bir tercih, zaten iddialı olduğu için daha sade parçalarla birleştirdim.

Hola! I was away for a while and had 4 days free last week but the weather was awful, I couldn't go out much. I went to see  Gui Boratto and Super Mayer for Red Bull Music Academy Club Night, Boratto was fantastic, one of the great sets lately and I was surprised to learn that  he is an architect and stayed in Istanbul before to examine the buildings. My photos belogs to that night, zebra print something unusual for me and I tried to combine this bold print with simple accessories.

İkinci önemli olay ise Haziran ayında aramızdan ayrılan Michael Jackson'un son konser maratonuna hazırlık görüntülerinden oluşan "This is it" filmini izlememdi, son zamanlarda medyanın hep kötü haberlerle bize sunduğu bu efsanenin son zamanlarını nasıl geçirdiğini gerçekten bilmeyi çok istiyordum. Ağlayacağıma kesin gözle bakıp, 2 paket kağıt mendili çantama atıp sinemaya gittim. Gördüğüm şeyde beklediğim drama yoktu, zaten tüm sözlerini bildiğim klasikler art arda sıralanırken ağlamak imkansızdı. Orada gördüğüm, yaptığı işe hakim, her notadan haberdar, insan sevgisiyle dolu, diğer insanlara değer veren, hala muhteşem bir sese ve dans yeteneğine sahip bu  hayatımın fon müziği olan sanatçıyı yine en iyi yaptığı şeyi yaparken izledim ve mutlu oldum. Gerçekleşseydi muhteşem bir performans olacağına inandığım konserler serisi provaları, güçlü omuz detaylı Balmain ceketler, güzel kareografi, çok moda olan ve onun imzası olan payetler, bir birinden yetenekli dansçıların da yardımı ile keyifli bir şekilde bitti, yalnız eski performans veya kliplerinden, ödül törenlerinden kısa bir kesit görmekte fena olmazdı. En fazla "Billie Jean" ve "Man in the mirror" 'da kendimi tuttum ama hala dünyaya mesaj vermeye çalışan Michael Jackson'un kendi adına mesajını verdiğine ve dünyada oldukça büyük bir değişiklik yaptığına emin olarak, aramızdan erken ayrılmasına rağmen onun adına mutlu oldum.

I also went to see "This is it", I really wanted to see what he was doing on his last days since the only news and photos we got were always bad things :(. I was expecting to cry loads but it wasn't about the drama and you can't cry while all the great classics that you knew every word were passing by. What I saw is there a legend doing the best thing he does, performing, singing and dancing. A person who is capable of every key, a person who cares about people still with a great voice and dance talent. The concert series would be a great success if they've happened but the documentary ended by seeing very now Balmain jackets with strong shoulders, his signature sequins, fantastic coreography, really hot dancers.. etc. I would be more happy if we have seen a short part about his videos, performances and award shows and stuff. I hold on to myself when he was rehearsing "Billie Jean "and "Man in the mirror" but I felt happy for MJ, who was still trying to give a message to the world and succeed to convey his message and made a big change in this planet.


Elbise(Yeni)/dress(New): H&M -  Ceket /Jacket: Zara - Ayakkabılar /Shoes: Betsey Johnson - Çanta/Bag: Marc by Marc Jacobs - Aksesuarlar /Accessories: Beyoğlu dükkanları /Local shops, Marc by Marc Jacobs,Topman