Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

IFD Day 2: Hakan Yıldırım for Koton fashion show and us

Moda Cadisi

Hande Subaşı
Hande Subaşı was our favorite model from the show.


Nesli kamerasıyla bir sürü fotografımızı çekti.
Nesli got a lot of picture of us with the camera.İstanbul Fashion Days'in 2. günü bir öncekine göre çok daha eğlenceli geçti, en azından bizim için!Nesli'nin basın ayrıcalığı sayesinde Hakan Yıldırım for Koton koleksiyonunu izlemek üzere ön sıraya konuşlandık. İnsanlar zar zor yerleşip, ışıklar kapanıp defile başladığında, her şey daha da güzelleşti. Kıyafetler birer birer Türkiye'nin en iyi modellerinin üzerinde görülmeye başladığında, tek düşünebildiğim bu koleksiyonu sevdiğim oldu. Canlı renkler, feminen detaylar, payetli mini elbiseler ve etekler, rengarenk şortlar, ben dahil herkese bu koleksiyondan bir parçaya sahip olmalıyım dedirtmiştir eminim. Normalde Koton daha önce de Bora Aksu gibi farklı tasarımcılarla iş birliği yapmıştı ancak ben bu sefer gördüğümden memnundum. Kumaşlardan pek emin olamasam da ( Saten gibi duran kumaşlar muhtelemen polyesterdi) , her şey podyumda, o havada daha iyi görünüyordu, uçuk fiyatlara sahip olmazsa 2010 yazında beni de bu koleksiyondan bazı parçalarla görebilme ihtimaliniz olduğunu söylemeliyim. Modeller arasında üçümüz de Hande Subaşı'nın güzelliği ve başarısı konusunda hem fikir olarak çıktığımız şovdan sonra bir başka sürpriz ile karşılaştık. Dışarıda devam eden parti sırasında müziğin sesi kesildiğinde bir anons duyduk,"moda sever hanımları en öne bekliyoruz" gibisinden bir şeyler,biz de o kategoride olduğumuzdan öne doğru yollandık. Anonsu yapan kız elinde pembe bir top tutuyordu ve bu topu bir birimize atarak müzik durduğunda kimde kalırsa ona Hakan Yıldırım for Koton koleksiyonundan bir parça hediye edileceğini söyledi. Oyun başladı, topu elinde tutan pek çok kadın, topu arkalara atınca bizim hiç ümidimiz olmamıştı ama Nesli eski voleybolcu günlerinden kalma bir hareketle topa el attı ve bana yöneltti, ben D.'ye attım,top tam ondayken müzik durmaz mı? :) Etrafı birden fotoğrafçılar, telefonunu isteyen insanlarla doldu ve Hakan Yıldırım ile bir sürü fotosu çekildi, hala D.'nin sanslı insan olduğuna inanamıyorum hangi parçayı verdiklerini size ona gönderilince söyleyeceğim.

Gecenin bir diğer sürprizi de defilede dağıtılan hediye çantalar (İçlerindeki yelpazeler, bu sıkışık ortam için çok uydundu)oldu, IFD'de 2 gün geçirmeme rağmen bu olaya kolayca alışabileceğimi düşünüp, Alaçatı'ya yollandım.

İşten geldiğim için, 1. gün kadar özenemediğim kıyafet detayları: Örgü body: Topshop -Etek ve gömlek: Zara - Ayakkabı: Fendi -Çanta: Marc Jacobs -Yüzükler: Beyoğlu mağazaları


The second day of IFD was fun, at least for us! Nesli got a press privilege so we had the seats at the front row for Hakan Yıldırım for Koton show.It got much better when people had seated and the show started. When the best models of Turkey were walking on the runway, everything seemed better and the only thing I can think of that I liked this capsule collection. The bright colours, feminen details, sequined mini dresses and skirts, colorful shorts told us that we have to own a piece from that collection. I wasn't sure about the fabrics( They all looked like satin but I'm sure they were all polyester) but if they will be cheap enough I can guarantee you'll see some pieces on me in the summer of 2010.

When the show was finished there was another surprise waiting for us. There was a game about tossing a pink ball and when the music stops the person who got the ball got a chance to have piece from the collection. The game was started and it looked like we didn't have any chance until Nesli got the ball with her former volleyball skills. She throwed the ball to me and I throwed it to D. , then the music stopped and she was surrounded with the photographers and the people asked for her phone number because she was the one who won a piece from the collection.

The other surprise was the goody bags at the show, I really got scared that I got accustomed to this life style, thanks god I had to go to Alaçatı for a holiday :).
I went to the second day from work so I wasn't good looking as the first day: Knitted leotard: Topshop -Skirt and oversized shirt: Zara - Shoes: Fendi -Bag: Marc Jacobs: Rings: From local shops.