Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

What to wear on a sunday brunch?

Moda Cadisi

Okuyucu isteklerini elimden geldiğince cevaplamaya bayıldığımı biliyorsunuz, bugün pazar kahvaltılarına ne giyilebileceği konusunda yardım isteyen Fulya'ya fikir vermeye çalışacağım, harem pantolonlarıyla ilgili post isteyen Kumral'ı da unutmadım, o da gelecek ;) .

Bana göre pazar kahvaltıları için anahtar kelime "rahatlık", o yüzden platformlarınızı, kısa eteklerinizi, dar elbiselerinizi bir kenara bırakmanız gereken bir zaman dilimi. Mevsimine göre; bol pantolonlar, skinny jeanler, diz üstü elbise veya etekler, taytlar ,bol kesimli şortlar, yine günümüzün trendi bol triko kazaklar, tişörtler, hırkalarla birleştirilebilir. Ayakkabı seçimi de kıyafetle doğru orantılı olarak düz botlar, spor ayakkabılar veya babetlerden yana olursa hoş olur. Minimum aksesuar, belki büyük bir şal, bere, günlük bir çanta kıyafetinizi tamamlamanız için yeterli olacaktır. Sacınızı serbest bırakabilir, at kuyruğu toplayabilir veya dağınık bir topuz yapabilirsiniz, bunları yaparken saç bantları, taclar kullanabilirsiniz, doğal bir makyajda ( Pazar sabahı yataktan kalktığınızda muhteşem görünüyorsanız, sıfır makyajda tercih edilebilir :)), pazar sabahı ışıldamanızı sağlayacaktır, ben dahil pek çok kimse pazar günleri ayna karşısında 5 saat geçirmiş gibi duran insanlar görmek istemez.
Tarzını tam bilmiyorum, belki önerilerimi zaten uyguluyorsundur çünkü söylediklerim genel şeyler ama seçtiklerim benim de pazar miskinliği içersinde, fazla uğrasmadan cool görünebileceğimi düşündüğüm kıyafetler, umarım farklı bir şeyler önerebilmişimdir.
In english: I really like to help my readers on their questions, today I will try to help Fulya on her request about what to wear on a sunday brunch. For me, the key point is "comfort", it's a day you have to leave your platform shoes, ultra mini skirts or body-con dresses at home. Regarding to the season, slouchy pants, skinny jeans, just above the knee dresses or skirts, leggings, casual and slouchy shorts could be paired with this years big trend oversized sweaters or cardigans and graphic tees . Flat boots, sneakers or ballet flats would be nice according to your relaxed outfit. To keep the accessories at minimum, a big scarf or a beanie, a casual bag would be just enough. You can wear your hair down, or a sleek ponytail or relaxed bun, while doing this a hair band will be helpful. Natural make-up is a must (or sans make-up is ok if you look great when you rolled out of your bed :)), no one including me like to see people who spend 5 hours straight in front of the mirror on Sundays.
Since I don't know your style Fulya or you maybe are already applying the general tips that I have written above, here are theoutfits that look effortlesly cool in my opinion.
Operamystyle, TFS, leblogdebetty