Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Ross Lovegrove ve cadı

Moda Cadisi
Pazar gününü bir su birikintisi gibi hareketsiz geçirmiş olsam da cumartesi pek hareketliydim. Sabah arkadasımda kahvaltı ile başlayan günümüzün devamında Galerist'te sergisi bulunan Galli tasarımcı ( Kendisi günümüzde tasarım kelimesinin içinin boşaltılması sebebiyle böyle hitap edilmekten hoşlanmasa da) Ross Lovegrove'un eserlerini görmeye gittik. Serginin ismi "Ezeli", tasarım felsefesi doğaya saygılı, nazik çıplak ve o ölçüde biricik formlar yaratmakta başarılı bir sanatçı Lovegrove. Doğal ve değerli malzemelere tutkusunu bakır bir koltuğa yansıtmış, Ridon adı verilen motorsiklet tasarımı acaip bir şey, benim resimlerim arasında olan Gingko adlı bitkiye benzeyen masa ise sınırlı sayıda hafif karbon alaşımlı uçak yapım maddesiyle üretilmiş.Duvarda gördüğünüz eserler ise başka bir güzellikte, pembeli olanı evime almak isterdim. Bir Gucci çanta için kıvranmaya değer mi diyerek lüks tüketim fanatikleriyle alay edip, benim fikirlerimle biraz ters düşse de eserlerini gerçekten çok beğendim. Uzun gri koltuğa oturmam doğru muydu bilmiyorum ama bakarsanız çok hafif oturduğumu görebilirsiniz, bu güzel ortamı sizlere farklı resimler sunmak adına, tabiki sonuna kadar kullandım.

 • Hırka, çanta, jean: H&M

 • Bere,tişört,çizmeler:Topshop

 • Kolye: Agatha

 • Bileklik: Fendi

 • Atkı: Markasız, sanırım Taksim'den bir yerlerden almıştım.
 • Palto: Mango

Bu siyah atkımsı şeyi unutmuştum ama fotograflarda farklı ve komik durduğu kanısındayım :)

Günün geri kalanında ise pasajlarda yeni bir şeyler aradık, yemek yedik ve herkesin gittiği ama benim yolumun anca düştüğü Mango outlet/mağazasını gezdik. Yeni mağaza büyük ve güzel ama ben bir tek şey dışında alacak bir şey bulamadım ( Yeni sezon neon renklerde portfoylere bayıldım), arkadasım 17 tl'ye siyah blazer ceket aldı.In english : I had a lazy Sunday but saturday was full of activities. After having a breakfast at my bff's home, we headed to the first exibition of Ross Lovegrove ( Contemporary industrial designer from Wales) at Galerist in Istanbul. I really liked his pieces, especially the copper seat, the motorcycle called Ridon. Although I'm not at the same page with him on "a Gucci bag doesn't worth all the fuss that the luxury lovers make" and he said he doesn't understand them, I really loved the art pieces on the wall, wish I had the pink one on my living room wall :)) I took that opportunity to have a different background for my outfit photos.

 • Cardi, bag and jeans: H&M
 • Beanie, tee, boots: Topshop
 • Necklace: Agatha

 • Bracelet. Fendi

 • Scarf: No name ( I don't remember where I bought it but I must admit it seems funny and different at photos)
 • Faux fur coat: Mango

After the exibition we did a little shopping and visit Mango's new store on Istiklal street.It was huge and nice but we bought just one piece each.(I really like the neon clutches from new collection )