Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Mini yeni sezon turu ve olası listem

Moda Cadisi

Stella McCartney-Elizabeth&James- Aldo ( İlk sıra)- Steve Madden(Aldoların altı)-Pembe Topshop ceket-Christian Louboutin-Alexander Wang tişört

Cumartesi günü küçük bir Zara, Mango, Topshop turu attım. Zara bu sezon ayakkabı üzerine bayağı bir çalışmış, daha önce bahsettiğim Balmain benzerleri 219 ( yada 291, tekrar bakmam lazım:p) küsür, benim Isabel Marant koleksiyonununda görüp beğendiğim bej rengi süet, üst kısmı bol, zımba detaylı çizmelerin benzerleri 319 kusurdu, henüz Zara bir ayakkabıya bu kadar verecek kadar delirmedim. Balmain benzerleri yakından daha da kötü, taşların yapışkanlarını bile görebiliyorsunuz. Bunların dışında Louis Vuitton'un etnik ayakkabıları, Prada'nın renkli egzotik yılan derisi ayakkabıları hemen kopyalanmış, etrafta zaten bir yılan/ piton görünümü enflasyonu vardı, ayakkabılar, botlar, etekler iyi görünmüyorlardı. Onun dışında neon renkler durumu var, sarılar, morlar, saks mavileri ayakkabılardan giysilere her yerdeydi, aralarında hoş 1-2 parçanın bulunduğunu söylemek zorundayım ancak tekstil ürünlerinin de fiyatları genel olarak bana uygun gelmedi.
Topshop'ta su an için fazla söz edilecek bir şey yoktu, lacivert blazer cekette gözüm var, indirim hala devam ediyor, bir şeyler bulabilirsiniz, ben komik paralara 2 adet tişört aldım. Mango'ya gelince kıyafet olarak fazla bir şey beğenmedim ancak katalogta ve dükkanda gördüğüm üzere onlar da aksesuar konusunda bu sezon bayağı bir aşama kaydetmişler. Mağazada hoş clutchlar, katalogda güzel kolyeler, korsajlar vardı, ara sıra kontrol etmek lazım.

Alışveriş konusunda bu aralar tutumlu sayılırım, fazla bir şey almıyorum ancak yeni sezon ürünleri mağazalara geldikçe ve dolabımı düşününce aklımda bir liste oluşmaya başladı.

Kırık beyaz veya notr tonlarda blazer : Pahalısından ucuzuna pek çok markada var. Stella McCartney ve Elizabeth & James marka olanlar kalbimde yatanlar ancak bu durumda sanırım Zara benim için en doğru seçim olacak.

Siyah bol bantlı, yüksek topuklu ayakkabı: Geçen gün yazdığım ayakkabı yazısında görülen power heels tarzında havalı bir ayakkabıya ihtiyacım var, onunla ilgili bir çalışma henuz yapmadım, Steve Madden ve Aldo'nun sitesinde böyle ayakkabılar mevcut, buraya genelde gelmiyorlar, zaten Nişantaşı'ndaki Aldo'da kapandı, tamamen Türkiye'den gidiyorlar mı fikri olan var mı?

Bir sürü tişört : Eskitilmiş, askılı, oversized, kısa kollu, grafik baskılı, hepsinden olabilir.

Boyfriend tarzı jean pantolon: Tamam bu trende çok direndim ama güzel durduğu kanısındayım, Current/Elliot .. gibi gözde markalara 200 dolar ve üstü para veremeyeceğime göre, seneye muhtemelen kimsenin hatırlamayacağı bu trendi ucuz yoldan geçiştirmek iyi olurdu.

Daha çok aksesuar: Zincir kolyeler, korsajlar,yüzükler, bileklikler, saç bantları.. hepsini istiyorum :)

Alexander McQueen for Target koleksiyonundan her hangi bir parça: Daha önce bu yazımda belirttiğim koleksiyondan, zigzag desenli elbise, tattoo print tişört, zımba detaylı jean ceket olabilir. Daha fazlası için buraya.

Bunlar aklıma ilk gelenler ancak hala edinemediğim, kısa deri veya sahte deri etek, Alexander Wang bahar koleksiyonunda görülen pembe blazerın Topshop versiyonu, notr tonlarda bir ayakkabı da bonus olarak listeye eklenebilir. Şimdi sıra sizin yeni sezon listenizi duymaya geldi, bu listede neler var?

In english: Last Saturday, I had a small detour at Zara, Topshop and Mango. This season Zara put alot of effort on their shoe collection, Balmain knock-offs ( You can see the glue lines, they don't look good) arrived and they have 219( or 291 I have to check again :p) something tl price tag, I loved the Isabel Marant studded suede boots' knock-offs but they were 319 something tl, I think I am not that crazy yet to pay that much money on a pair of Zara shoes. Other than those, I saw the Louis Vuitton and Prada inspired ones, they were better but still expensive. Egzotic pyton print was all over the store, shoes,boots and skirts but I can say they were tacky for my taste. Neon colours were also one of the main trends at the shop, there were clothes and shoes in bright colours and I somehow liked one or two pieces but the I thought, the clothing line was expensive, too.


There weren't many great pieces at Topshop but I like cropped sleeves navy blazer, sale is still going on with some items, I bought 2 tees at ridicilious prices. At Mango clothing line couldn't catch my attention but I saw that they do some nice stuff in accossories. I like some necklaces and flower pins from the catalog and some clutches at the shop, I might check the stores regularly to get those items.


I don't spend much on shopping lately but I'm gathering a shopping list as the new season arrives and considering my closet's assets.


A blazer in off white or nude colours:I really wish to have one from Stella McCartney's S/S 09 collection or the one from Elizabeth & James however Zara is the most appropriate one in my situation.


A black pair of power heels: As seen on my latest post, I need a pair of cool strappy black shoes. I saw reasonable and pretty ones at Steve Madden's and Aldo's website but we can't have most of the collections here and I saw that Aldo has closed their stores at some places, does anyone have an idea if they are totally going off the market in Turkey?


More tees: Oversized, vintage, with short sleeves, graphic prints.. it doesn't matter , I need them all.


Boyfriend jeans: Ok, I resisted that trend for a long time but I think they look nice. Since I can't pay the trendy brands like Current/Elliot, I have to find a cheaper way to obtain this trend which next year probably nobody will remember.


More accessories: Chain necklaces, flower pins, rings, cuffs and hair pieces.. I want all off them :)


Something from Alexander McQueen for Target: It would be nice to have zigzag print dress, tattoo print tee or studded gray jean jacket. You can see the whole collection here.


Those are the ones just came to my mind at the first glance but I still can't get a leather or faux leather mini skirt, I like Alexander Wang insprired bright pink jacket at Topshop and some nude pumps I have been looking for a long time can be added as bonus tracks :)


Now you know what's on my short list, tell me about your new season shopping list.

Mywardrobe,style,topshop,thebudgetbabe,tfs,sartorialist