Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Bir model, bir tarz: Lily Donaldson

Moda Cadisi

Versace S/S 09

Gucci S/S 09

Bloga başladığımdan beri modellerle ilgili daha çok yazı yazmak isteyip başaramamak içimde hep yer etmiştir. Burda belli edemesem de aralarında çok beğendiğim,izlediğim ve bir nevi "girl crush" yaşadığım pek çok özel ve güzel kız var. Güzelliklerinin yanı sıra, moda dünyasındaki önemleri, yetenekleri, başarıları ve kişisel stilleri ile de beğenimi kazanıp burda olmayı fazlasıyla hakediyorlar. Bu konuya eğilmek için 1 yıldan fazla bir zaman beklesem de, tembelliğe son verip, bundan sonra beğendiklerimi sizlere işleri ve tarzları ile tanıtmak benim yazar olarak kendime verdiğim bir ödevdir :))

Bu özene bezene yaratılan kızların aralarından seçim yapmak bayağı zor olmasına rağmen, bu dizilerin ilk konuğu uzun zamandır radarımda olan İngiliz Lily Donaldson olacak. Insanda sempati uyandıran ismi, modellerin kaçınılmazı uzun boyu ve ince fiziği, porselen teni, kocaman mavi gözleri ve cool duruşu ile top 5 sıralamamda vazgeçilmez bir yeri vardır. Doğal güzelliğinin yanısıra Lanvin, Karl Lagerfeld, Chanel, Gucci, Anna Sui, Alexander McQueen tüm önemli markaların defilelerinin onsuz olmaması, 2009 yılı içersinde Gucci Cruise ve S/S 09, Burberry Prorsum reklam kampanyaları ile de sık sık karşımıza çıkacak olması bilmeniz gerekenler. Babasının fotografçı olmasının etkisi var mıdır bilinmez ama kendisi Vogue, Numero, I-D.. gibi önemli dergilerin editoryal ve kapaklarının da aranılan ismidir. Portfolyosunu görmek ve daha fazla bilgi için ajansı olan IMG tıklanabilir.
Başarılarından biraz kafamızı kaldırıp, günlük hayattaki Lily'e bakarsak rahat, sade, kesin çizgilere sahip ama etkileyici stili ile benim favorilerimdendir. Siyah, gri, beyaz.. gibi klasik ve notr renklerle zorlamadan iyi ve seksi görünmesini bilir. O fiziğe sahip birinin kötü görünmesinin zor olduğunu kendime ve sizlere itiraf etsem de, model dünyasında bile özensiz ve kötü giyinen o kadar çok insan var ki şaşırırsınız. Biker botları, skinny jeanler, küçük deri ceketler, gri, beyaz basic tshirtler, siyah tayt , smokin ve blazer ceketleri abartsız tarzının vazgeçilmezleridir.


Lily'den sonra daha çoklarını yazmak dileğiyle, blogumla ilgili bir noktayı daha hayata geçirdiğim için duyduğum manevi huzurla sizi, onun herkese örnek olması gereken tarzıyla baş başa bırakıyorum.


p.s.: RSS takip edenler kusura bakmayın bir teknik hatadan dolayı bu yazının abuk subuk halini okumak zorunda kaldınız :)


p.s1: İlham alın kösesindeki Nicole Richie ve Lily'nin de sahip olduğu Givenchy ayakkabılar uzun süredir nerde? Tabi ki wishlist'im de... :)
Tfs, snap,operamystyle