Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Hırkayla şık görünmenin 6 yolu

Moda Cadisi

Derecelerin bizi sevindirmediği kış aylarında ben de dahil pek çoğumuz giydiklerimizin sıcak tutmasını şıklığa tercih ederiz. İşte bu sebeple, bugunkü ilk postumu kış aylarının vazgeçilmezi hırka ile hoş görünmenin yollarına ayırdım, herkese biraz fikir vermesini umuyorum.


1. BROŞ TAKIN: Vintage veya değil, takacağınız sevimli bir broş hırkanızın havasını birden değiştirir.2.KEMER KULLANIN: Sizi sıcak tutan kalın hırkalarınızı deri kalın bir kemerle kullanarak, hem sofistike, hem de ince görünün. :)3.DİKİN: Eli dikiş tutan sevgili okuyucular, yetenekli insanlar! Basit bir hırkayı burda gördüğünüz gibi çeşitli kumaşlardan yapılmış fırfırlar ile tanınmayacak hale getirin. ( Bu kesinlikle bana uyan bir şey değil ama eminim sizlerden bunu uygulayabilecek olanlar vardır.)


4.ŞAL KULLANIN: Ofiste veya gunluk hayatta sık sık kullandığınız hırkanızı, kolye yerine bir de desenli bir şal ile kombinleyin, ne kadar Parisienne göründüğünüze siz bile inanamayacaksınız :) Eee nasıl takıcaz bu şalı diyenler için ben bir kaynak buldum. ( Youtube açamayanlar, ktunnel'dan deneyebilirler)

5. RENKLERDEN KORKMAYIN:Siyah bir hırka dolabımız için vazgeçilmez olsa da, canlı renklerde bir hırkanın size soğuk günlerde güneş ışığı kadar iyi geleceği kesin. Burdaki gibi parlak kırmızı bir hırka, kareli bir şal ve desenli bir çanta sizce de eğlenceli görünmüyor mu?

6.RETRO GÖRÜNÜN: Twinset hırkalar biraz eskide kalmış olabilir ancak bu tarz hırkaları vintage veya vintage görünümlü elbiselerle birleştirip farklı bir havaya bürünebilirsiniz. Ben devamlı izleyicisi değilim ama sizce de çok Mad Men işi değil mi?

p.s.: Araştırırken erkekler için bağlama yöntemleri buldum, kıyafetlerinde biraz hareket isteyen beyler sizler buraya.


Glamour