Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Pullar, payetler, metalik pırıltılar ve gün ışığı

Moda Cadisi


Başlıkta saydıklarımız ve gün ışığı her ne kadar geleneksel olarak yan yana gelmeyip, partilere ve gecelere ait gözükseler de, bu artık öyle değil. Pırıltı çantalar, ayakkabılar, taytlar, bereler, tshirtler ve yelekler farklı kombinasyonlarla gündüz giyiminin de bir parçası haline geldiler.

Gece giyiminde de saltanatını sürdüren payetleri, gündüz de giyebilmek için bazı küçük noktalara dikkate etmek gerekiyor:

*Gün ışığında giymeye karar verdiğiniz ısıltılı parçanın, pamuklu, keten, yün gibi gündüze uygun materyallerle birlestiğine emin olun,


*Daha zarif parlaklık için, seçimlerinizi daha mat paletlerden yapın


*Payetleri desenlerle birleştirmekten kaçının, düz renkleri veya grafik desenleri seçin ( Çok bayılmamakla beraber bakınız Heidi Klum'um zebra desenli çantası ve Elizabeth & James elbise ve blazerı)


*Parlaklığı dozunda kullanın, tshirt, bere, çanta.. gibi aksesuarlar gündüz kullanımı için ideal olacaktır.


Sartorialistten aldığım lacivert etekli kombinasyon, renkler, materyaller ve dokuların kullanımı ile ilgili bize bir ders verir niteliğinde, eteğin renginin siyah olmaması, payetli bluzu daha bir gunluk kullanıma uygun göstermiş.


Kate Moss'un yanında metalik gri renkte eteğiyle görünen Frankie Ryder'da, eteğini grafik baskılı tshirtu ve duz sandaletleri ile birleştirip gündüz kullanmış.


Pırıltıyla pek aram olmasa da, küçük dozlarda gündüz kullanabileceğimi düşünüyorum hatta cumartesi günü tesadüfen uğradığım Mango'dan siyah payetli gri bir tshirt aldım. ( İndirim olduğunu duymayan var mı bilmiyorum ama var) Ya siz gundüz kıyafetinizde böyle bir ayrıntıya yer verir misiniz, ya da nasıl verirsiniz?

Topshop'tan pırıltılı parçalar


p.s: Ashley Olsen'da gördüğümüz Tulipa dress'i de aldım, yine indirimdeydi ;)
Sartorialist, TFS, Polyvore