Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Pixie'nin soruları

Moda Cadisi

Resim altı(Üst sıra) : Chloé , McQ, Moschino , Topshop

Alt sıra : River Island,Dorothy Perkins,Burberry,DKNY,Marc by Marc Jacobs


Başlamış olduğum cadıya sorun bölümü, sizden gördüğü ilgi sayesinde sanırım devamlı olacak. Daha Larien'in cevabını henuz vermişken Pixie bugün bizlere iki soru yoneltmiş, ben sorulara dokunmadan onun ağzından buraya aktarıyorum:


1.Metrocity Dorothy Perkins'te güzel topuklu ayakkabı çeşitleri oluyor ama diğer mağazalarda göremedim (Avrupa yakası için konuşuyorum), Karşı tarafta var mıdır bu ayakkabılardan? Bilen? Gören?

2.Birkaç senedir tam içime sinen siyah, klasik, diz hizasında, düzgün kesimli ama sıradan olmayan, kumaşı uyduruk olmayan! bir palto bulamadım.. Zara'dan 2 model gördüm ama ehhh yanii... Sizden tavsiyeler efendimmm? :)Benim ilk soruya vereceğim cevabın çok yardımı olamayacak. Avrupa yakasında Cevahir AVM ve Nişantası'na bakmışsın anladığım kadarıyla Suadiye ve Ümraniye'deki Topshop (0 216 5251111) mağazalarında Dorothy Perkins ürünleri var mı emin değilim, bilenler konuya bir el atsın lütfen :)


Diğer soruya gelince; aradığın palto, her zaman giyebileceğin, uzun süre giyeceğin için de seveceğin bir şey olmalı ve bazen sıkıcı olmayan klasik parçaları bulmakta gerçekten zorluk çekildiği doğru. Benim de siyah palto ile ilgili geçen kış basıma gelen bir şeyi aktarmak istiyorum, Nişantası'nda Akkavak sokakta Evici diye bir mağaza vardı (Simdi kapandı :( ), bazı yabancı markaların sezon sonu ürünlerini uygun fiyata satıyordu, ben de çok güzel siyah balon kollu ve acaip sevimli Marc by Marc Jacobs bir palto beğendim fiyatı 350 tl civarındaydı, bana da cuk oldu ve çok yakıştı. Ben düşüneyim dedim çıktım ama paltoyu aklımdan çıkartamadım, bir hafta sonra gittiğimde, palto tabi ki yoktu, hala kendime kızıp üzülürüm, aradığım siyah palto oydu muhtemelen. Kendimden bahsetmeyi kesersem, Türkiye'de satılıpta, resmini post edebileceğim çok seçenek bulamadım doğrusu, ancak buraya gonderen yabancı websiteleri ve burda satılıp, bulma ihtimalin olan markalardan seçtiğim parçaları post edip seçenekleri genişlettim. Bu aralar indirimler de başladığı için, kriz ortamını da göz önüne alırsak cazip fiyat ve koşullarda bildiğimiz uygun fiyatlı markaların dışında, biraz farkla daha kaliteli markalara da eğer imkanın varsa yatırım yapabilirsin kanısındayım, ciddi bir dolaşmak lazım :)


Senin aradığın özelliklerde, birilerinin ustunde veya unlu markaların defilelerinde gorup hoşuma gidenleri de hem fikir vermesi için hem de görsel olarak içeriği zenginleştirmesi için ekledim.


Bunlara ek olarak, toplu resimdeki Topshop military siyah olanın grisini giymiştim, güzel duruyor, tavsiye ederim. Ayrıca, mağazaları dolaştığımda hoşuma giden bir parça görürsem sana haber veririm diye düşünüyorum. Benden bu kadar, evet kızlar, sizlerin de aklında kalan bu tarz paltoları satan bildiğiniz bir yer var mı?
TFS,Sartorialist,Topshop,Netaporter,Shopbop