Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Larien'in soruları

Moda Cadisi

Yine Larien'in önerdiği üzere ( Larien, beni çalıştırmak için bu blogu okuyor, daha kısa saçlılar için bere önerilerini yazacağım :)), dolabınızda bulunan ama nasıl kullanacağınızla ilgili kafanızda soru işaretleri olan parçaların kombinlenmesi konusuna hep beraber çözüm üretme önerisi benim de kafama yattı ve Larien konuyu ortaya atan olduğu için, denek olmayı da kabul ederek bana bazı fotograflar gonderdi.


Sorular söyle:

1. Annesinin sırlar dolabında bulduğu fotografta görünen 3 clutch, demode mi ? Nasıl kullanmalı?


2. Yurtdışı seyahatleri için el bagajı olarak kullandığı çanta günlük kullanım için uygun mu yoksa büyük mü?


Ben bu konuyu haftasonu yazacaktım ama laptopu ofiste bırakınca, bir daha dönemedim ofise. Bu postta yorumlarımı yapıp, daha sonra başka bir postta bulabildiğim resimlerle yardımcı olmayı düşünüyorum, bu sırada tabi ki diğer okuyucular da, yorum yapmaktan çekinmesinler.
Öncelikle belirtmem gerekir ki, clutchlar çok güzel Larien, demode olması söz konusu değil, muhtemelen 80'li yıllardan kalmışlar, vintage değeri var, kullanılan materyal( Krokodil baskı), görünümleri gayet güzel. Benim de kullanmaktan keyif aldığım bir kaç tane zarf seklinde el cantam var, keşke benim annemin dolabından da ara sıra böyle süprizler çıksa :) Yılan derisi baskılıya gelince, belki içlerinde en fazla özellikli olan o, gerçekten beğendim, ben hepsini kullanırdım.
Neyle kombinlenebileceğine gelince, renkleri her şeyle kullanılmaya gayet uygun, o konuda bir sorun yasayacağını sanmıyorum, yalnız gunduz kullanmak için çok pratik olmayabilirler, fazla bir şey tasımayacağın akşam gezmeleri, onlar için daha uygun olacaktır, hayır ben zaten az şey tasırım dersen, tabi ki gunduz de kullanabilirsin. Yılan derisi olan daha monokrom renklerle iyi gidecektir, zaten iddialı bir görünümü olduğu için, desenli veya baskın renkler, çantanın yeterince on plana çıkmasını engelleyecek ve görünümün goz yoracaktır.
2. sorunun cevabına gelirsek, büyük çantaları seven biri olarak, doktor çantası tipinde olan bu çantayı ve rengini beğenmekle beraber, günlük hayatta kullanmak için biraz büyük olduğu kanaatindeyim, içini doldurmak zor olabilir, doldurmak zor olmasa da taşımak kolay olmayacaktır. Yine de sana önerim bir gun çok volumlu ve kat kat olmayan, sade ve spor kıyafetlerle bir kombinleyip duruma bakman, rahat edersen kullanmaya devam etmendir.
Bu post belki de bloga yeni bir boyut kazandıracak ve baska sorular olursa "cadıya sorun" gibi bir etiketle devam edilmesine on ayak olacaktır, once Larien'e sonra da yorumları ile konuya katkıda bulunacak herkese şimdiden teşekkürler.