Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Bere kullanımına giriş 101

Moda Cadisi
Larien'in yaptığı yorumdan yola çıkarak bugun kullanımı yaygın bir aksesuar olan berelerden bahsedecegiz. Son iki yıldır falan, kemerler kadar vazgeçilmez olan bereler, bu sezon Burberry Prorsum, Marc by Marc Jacobs, Alexander Wang, DKNY gibi markaların da koleksiyonlarında yer verdiği popüler bir aksesuar. Çoğunluğu yün, penye, triko.. gibi materyallerden oluşan bu bereler, fotograflardan da görülebileceği üzere, tiplerine göre hem günlük ve spor, hem de daha şık kombinler için kullanılabiliyorlar. Yine tiplerine göre Burberry'deki gibi veya yedi cücelerin ki gibi düşük bir şekilde giymeyi tercih edebilirsiniz :)


Kıyafetlerinizi hareketlendirmenin yanısıra, saçlarınızdan hoşnut olmadığınız günlerde bir kurtarıcı olarak görebileceğiniz bereler, bana kalırsa benim saçlarımın aksine uzun ve gür saçlarla birleştiğinde daha hoş görünüyor. Siyah, gri, bej tonlarının öncelikli olarak tercih edildiği bu aksesuar, canlı kırmızı, turuncu, mavi ve yeşil gibi renkleriyle de fark yaratmak isteyenlerin imdadına yetişiyor.


Benim gördüğüm kadarıyla Topshop, Gap, Muji, İpekyol Twist, Accessorize gibi markalar bu sezon farklı seçenekleri bulabileceğiniz markalardan bir kaçı. Benim çok sık kullandığım bir aksesuar olmamasına rağmen, sevdiğim bir aksesuar olan berelerden en son Topshop'tan lacivert bir tane edindim.

Podyum görüntüleri dışında, sokaktan ve blog fotografları sayesinde size nasıl kullanacağınızla ilgili ipuçları vermeye çalıştım daha çok örmek buldum ama foto ekleme işini o kadar abartamıyorum :) Ayrıca beğendiklerime de bir göz atın.


Frutzwergisland, style, sartorialist