Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Armani ve Mercier

Moda Cadisi


Uzun süredir, ilk kez son damlasına kadar kulladığım bir makyaj ürünüm olmamıştı ama kapatıcımı bitirdim. Daha önce Benefit marka kapatıcım bittikten sonra, forumlarda çok methini duyduğum Laura Mercier marka kapatıcıyı denemek istediğimi söylemiştim ya size, geçen hafta bu markayı barındıran Harvey Nichols mağazasına bu isteğimi gerçekleştirmek üzere gittim. Aklımda markanın Secret Camouflage adlı ürünü ve Giorgio Armani'den luminious silk foundation'ı denemek vardı.


Konuştuğum Laura Mercier görevlisi, benim istediğim ürünün daha çok yüzdeki kusurları kapatmak için olduğunu ve göz için ağır geleceğini söyleyerek Secret Concelearı önerdi ve uyguladı. Göz çevresini kurutmayan kremsi yapısı ve doğal rengi ile başarılı görünen bu ürünü aldım, uzun vade de izlenimlerimi yine sizinle paylaşırım.


Fondoteni tesadüfen orda bulunan ve Armani'nin baş makyörü olduğunu söyleyen adını şimdi hatırlayamadığım ( İsim hafızam süperdir ama para ödemekle meşgul olduğumdan dikkatimi veremedim) biri uyguladı, ince yapısı ve tenimle tam uyusan rengiyle fondotende de tam isabetli bir seçim yapmıştım, ayrıca Allure dergisinin 2008 yılı en iyi güzellik ürünü ödülü, Cosmopolitan ve Instyle en iyi güzellik ürünü ödüllerini elinde bulunduran bir ürün ne kadar kötü olabilirdi ki ? :)


Esas ihtiyaclarımı karşıladıktan sonra, ellerinde 1 adet kalan sınırlı üretim Python göz farı paletine ve dudak parlatıcılarına da bir göz attım. Python baştan çıkarıcı görünmesine rağmen, 194 tl lik fiyatını fazla bularak almadım ama her tene uyacak 21 numaralı dudak parlatıcılarını aldım, pek çok markadan üstün olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle yapış yapış ve ağır değil, dudağınızda yokmuş gibi, parlaklığı ve rengi gündüz kullanım için çok uygun siddetle tavsiye edilir.


Yine Armani'den lip wax, yılbası göz paleti ve fondoten fırçası istek listesine eklendi, fırçayı ebayden bir araştırmayı düşünüyorum.