Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Makyaj çantam

Moda Cadisi
Makyaj yapmayı ve alışverişini çok sevmeme karşın burada fazla yer vermediğimin farkındayım ve bu eksikliği yavaş yavaş gidermek gerektiğini düşünüyorum, Şebnem'in yorumu da buna vesile oldu. Gündüzleri her gün makyaj yapmam, yaparsam da tabi ki daha doğal bir görünümü seçerim. Makyaj yapmadığım zamanlar MD Formulations'ın renkli nemlendiricisi veya Benefit'in "That Gal" i ve daha mat bir görünüm içinse yine Benefit'ten Dr. Feelgood isimli ürün istediğim görüntüyü bana veriyor. Yorumda da yazdığım gibi çeşitli markaların, farklı ürünlerini kullanırım, buraya konuk ettiklerim en çok sevdiğim veya kullandığım ürünler, ama makyaj çantamda hep aynıları bulunmayabilir (Zaten tüm malzemeler küçük bir bavula ancak sığar :p), yani yine ben de gördüğünüz ve beğendiğiniz bir ürünü sormak durumunda kalabilirsiniz, her şey burada değil :)
Soldan başlayacak olursak, nemlendiriciden sonra yüzüme baz uygularım, burada Mac'in bazı var ama Smashbox'ın bazı da tavsiye edilir, o bitti ne yazık ki. Fondoten olarak, Smashbox, Chanel ve Maybelline'i kullanıyorum. Ciltte seffaf parlaklık hoşuma gittiğinden bazen fondotenimi yine Smashbox veya Chanel'in ışıltı veren ürünleri ile karıştırıyorum, kapatıcı olarak kıştan beri Benefit'in ürününü kullanıyorum, Laura Mercier'in Secret Comouflage'ını denemek istiyorum, artık bitince. Fondotenlerin önünde bulunan siyah uzun ürün yine Smashbox'ın dudak ve gözler için kullanılan bazı. Pudra olarak yine Chanel'in toz pudrası veya biraz daha bronz bir görünüm istiyorsam Stila'nın pudrası işime yarıyor, zaten farkındaysınız dibi tutmuş tencere gibi kapkara bir bronz görünümden hoşlanmıyorum. Clinique'in makyaj seti de yanımda taşıdıklarımdan, her şeyi ayrı taşımaktansa oldukça pratik. Allık olarak yine Tarte markasının seffaf krem allıklarını, Mac'in krem allığını ve buraya koymadığım ama Dior'un bronz, Guerlain'in ve Mac'in pembe ve şeftali tonlarında toz allıklarını da kullanıyorum, yalnız şunu farkettim ki bir tane Chanel allığım vardı, o kayıp :(

Bu arada biraz sakar ve dikkatsiz olduğumdan bazı kullandığım ürünler insan içine çıkamayacak görünümde olup, burada yer alamadılar, ya kırıklar, ya kapakları birbirinden ayrılmış..vs vs.
Devam ediyoruz, kaşımın ve gözümün arasındaki boşluk çok olmadığından öyle muhteşem, gölgeli göz makyajları tercih etmem zaten pek sevmem de ama markaların makyaj uygulamalarında yaparlarsa hayır demem, farklı görünme fırsatını kullanırım :) Dumanlı göz makyajını severim, kalem veya Smashbox'ın krem eyelinerını kullanır ve fırça ile dağıtırım. Far olarak, Mac, Dior,Chanel, Clinique, Smashbox, Estee Lauder.. kullandığım markalar arasında, göz kalemi olarak Chanel ve Mac, maskara olarak Lancome'un Hypnose ve L'extreme'mini ve Max Factor'un ve Loreal'in çeşitli maskaralarını, farklı zamanlar için tercih ederim. Kaş kalemim YSL'dan, fırçası ile çok pratik,tavsiye ederim.


En çok para harcadığım makyaj ürünlerinden biri de rujlardır. Genellikle doğal renkleri tercih eder, hem parlatıcı hem de kremsi yapıda rujları kullanırım. Mac, YSL (İlk baştaki neon pembe ruju yazın almıştım ama daha önce paylaşmadığım için fırsat bu fırsattır deyip koydum), Benefit, Lancome, Dior, Estee Lauder, Chanel tercih ettiğim markalar arasında. Yeri gelmişken Inglot'da bir süre görmezden geldiğim ama kullandığım ojeler ve rujla, bir sürü renk seçeneğiyle sevdiğim markalar arasına girdi.


Sormak istedikleriniz veya tavsiye edecekleriniz var ise yorumlarınızı beklerim. Oh şimdi içim daha rahat, ne zamandır yapmak istediğim bir şeyin daha üstünü çizebilirim.