Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

2008 İlkbahar-Yaz Ayakkabı dosyası

Moda CadisiGeçtiğimiz haftalarda yapılan New York moda haftasından sonra önümüzdeki yılın trendleri konuşula dursun, ben daha yakın bir zaman dilimine odaklanmış bulunuyorum. Ayakkabı konulu anketim bittiğinden beri önümüzdeki ilkbahar- yaz ayakkabı trendlerinden bahsetmek istiyordum. Ankete 30 kişi katılmış olsa da, bu çoğunluğun pek ayakkabı düşkünü olmadığı ortaya çıkan sonuçtur, belki de siz iflah olmaz çanta koliklerden siniz hıı??


Neyse efendim, gelelim havalar ısınınca neler giymemiz öngörüldüğüne. Bu sene ayakkabılar sevimli sıfatından çok uzak, modellerin pek çoğu cesurluk ve yaratıcılık sınırlarını zorlamakta. Geçen sene aldığımız platform, rugan, egzotik deri ( krokodil, yılan..vs), koni topuklar, stilettolar ve babetler giyilebilirliğini korurken, bu yaz bot- ayakkabı karışımı türlerin yeniden yorumlanması Gucci, Peter Som, Chloé, Chanel podyumlarında göze çarpmakta, siz de benim gibi oxford ayakkabılarınızdan kopmak istemiyorsanız, bu ayakkabılardan edinmeniz kaçınılmaz olacaktır.


Çarpıcı renk ve desenler bu yazın ayakkabılarında öne çıkan trendlerden, Miu Miu, Prada, Dries Van Noten podyumlarında güzel örneklere rastlamak mümkün. Bu yaz dolgu topuklarda az da olsa bazı tasarımcılar tarafından kullanılmakta, Phillip Lim, Allessandro Dell' Acqua ve Alberta Ferretti geyşa etkileşimli yüksek ve bantlı tasarımlar yapmışlar.Bunların dışında oxford stili dolgu topuklarda var, Michael Kors, Chanel ve Calvin Klein öncülerden.


Çok sevdiğimiz gladyatör sandaletleri de her zamankinden daha detaylı ve dizlere kadar uzanan yorumlarıyla beğenimize sunulmuşlar, aynen Balenciaga, Givenchy ve D&G'de olduğu gibi ama benim bu seneki favorim kesinlikle Burberry gladyatör sandaletleri.Benim 2008 İlkbahar-yaz ayakkabılarında ilk beşim şöyle sıralanabilir:1.Gucci Shoeboots


2.Burberry gladyatör sandaletleri


3.Gucci siyah rugan sandaletler


4.Versace turuncu rugan ayakkabılar


5.Pierre Hardy shoebootsSizin fikriniz nedir, hangi modeller sizin dolabınızda yer bulurken hangileri asla asla durumunda olacaktır?


Resim altı ilk sıra soldan sağa ( benim ilk beşim) : Gucci, Burberry, Gucci,Versace, Pierre Hardy
İkinci sıra soldan sağa: Cholé, Chanel, Balenciaga, Prada, Prada, Sonia Rykiel,Alexander McQueen
Üçüncü sıra soldan sağa: Miu Miu, Dries Van Noten, Balenciaga, Phillip Lim, Chanel, Alberta Ferretti.