Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Armani - Gucci Outlet kabusu

Moda Cadisi
Ailenizin cadısı yine tatil gunu falan dinlemedi, yemedi içmedi haber askı ile sizin için olay yerinde durumu yasadı hatta fotograf bile cekti :) Bilindiği ( veya bilinmediği uzere) Garanti Bankası'ndan Bonus Card sahiplerine dun gelen mesaj ve emaillerde 29-30 Aralık gunleri saat 09:00-21:00 arası Ortaklar Garanti Subesi ustu, Dogus Han'da %90'a varan indirimlerle Emporio Armani ve Gucci outlet satısının olacagı duyurulmuştu. Outlet satışları tabiki sevdiğimiz bir şeydi kim daha az paraya tasarımcı ürünlerine sahip olmak istemezdi ki. Bizde bu heyecanlı habere istinaden cumartesi planımızı buna göre sekillendirip, kahvaltı sonrası, kimlere sunuldugunu merak ettiğimiz bu fırsatı değerlendirmeye karar verdik.


Saat 12:00 gibi hedefe vardıgımızda, devlet binaları gibi eski pusku bu binanın 7. katına çıkmadan, elinde torbalarla çıkısa seğirten insanları gorunce, alınacak bir şeyler bulacağımız için sevindik. Asansörden indiğimizde sonu asansorun onunde biten kuyruktan bu haberin her hangi bir fark gozetilmeden herkese gonderilmiş oldugunu anladık. Buraya kadar gelmişken içeriye bakmadan gitmek saçma olacağından ve her guzel seye ulaşmanın bir zorluğu oldugu gerçeğinden yola çıkarak beklemeye karar verdik, sırada her ceşitte insan vardı, hatta bebeğiyle gelip şimdiden hayatın gerçekleriyle tanıştıran insanlar bile :). Biz bebeğin ağlamaması için dua ederken, içerden çıkan insanların bazılarının yorumlarını da dinledik, içeride zaten az olan cantaların çoktan bittiği, nerdeyse hiç kalmadığı, pahalı urunlerin yine pahalı oldugu ama erkekler için daha fazla seçenek bulundugu haberi verildi. Neyse ,herkes bu gerçekleri kendi gozleriyle gormeden ordan gitmeyecekti, içerden çıkan insanlar olduğu gibi, aşağıdan da insanlar gelmeye devam ediyordu ve gelen yeni insanlar nedense sıranın sonu yerine asansorden çıktıkları yerden sıraya girmeyi tercih ediyorlardı, ben yine cadılığımı yapıp bazılarına çıkışsam da çok uğraşmadım. Oradaki bekleme yerinin darlığı sebebiyle bunun onleminin insanları asağıdan yukarı çıkartmayarak, daha duzgun bir organizasyonla sağlanabileceğini ve ellerinde o kadar geniş yerler varken neden burda yapıldığını dusunurken, Doğus'un buna pek kafa yormadığı kanaatine vardık. Aslında bu satısın Doğus grubu çalışanları için oldugunu ama bu yıl ilk kez halka açıldığını öğrendiğimizde, zaten iyi urunlerin onlar tarafından secilmis olacagı gerçeğinden emin olduk.


Yaklaşık 20 dakikalık bir bekleyiş surecinden sonra içeriye girmek nasip oldu, hemen dağılıp etrafta ne var bir goz gezdirdik. 1 kata yayılmış, 5-6 odadan olusan bu yer giyinme odalarının olması, giysilerin asıldığı askıların yerlere monte edilmiş olması sebebiyle muhtemelen bir show room olarak kullanıldığı dusuncesini aklımıza getirdi. Neyse, içersi tabiki pazar/savas alanı gibiydi, söylenildiği gibi fiyatları 1500-2000 tl arasında olan ,3-5 adet pek te matah olmayan çanta ( en pahalısı 07 yaz sezonundan kalma) , 1 adet yine 07 yaz sezonundan kalma fuşya uzeri gumus plakalar bulunan clutch %50 indirimle 800 tl idi. Ayakkabıda Emporio Armani'de daha fazla seçenek kalmıştı fiyatları 150-350 tl arasında değişen, duz ve topuklu sandaletler alınabilir gorunuyordu. Hatta ben de resmini gorduğunuz , gri, rugan beyaz ve siyahı bulunan burnu ve topuğu açık, onunde tokaları olanları almaya yeltendim. Gucci'de ayakkabı cesidi olarak daha başarılı modeller vardı ama fiyatları 300-500 tl arasında değişmekteydi , gelin gorun ki çogunun numarası zaten çoktan bitmişti. Armani ve Gucci dışında Alaia, Sergio Rossi, Jimmy Choo ve Informal'ın bazı urunlerine rastladım modellerin coğu 90 lardan kalmış gibiydi, 150 tl ye bronz rengi Alaia altı kalın tabanlı sandalet buldum numarama uygun ( duz olsa çok daha alınır olurdu) ama almadım, 75 tl ye yine Alaia nın kanvas babetlerini bulmak mumkundu ama 35-36 gibi çok kucuk numaralar kalmıştı.

Hazır giyim bazında bazı secenekler olmasına rağmen yine modellerin coğu eski ve fahiş fiyatlıydı özellikle yeni sezon urunlerinin fiyatları 1500 tl leri buluyordu, konfeksiyon bolumunden de bana bir fayda olmadı. Yine ayakkabı bolumune gittiğimde 2 kadının 1 çift ayakkabının her bir tekini ellerine almış kavga ettiklerini gordum, kimse denediğini yerine koymadığı için ayakkabıların teklerini bulmak çok zor bir işti, hatta bir ara tum kadınları Armani ayakkabı reyonunun dışına çıkartıp, orayı bir duzene koymaya çalıştılar ( resim mevcut) ben gri sandaletlerin numarama uygun olanını buldum ama siyah ruganları daha bir çekiciydi, onları bulamadım. Gri almaya karar verip, her marka için ayrı kasa kuyrugu olduğunu farkedip ( Alaia için kuyruk yoktu mesela) Armani ve Gucci kuyrugunun odalar boyunca devam ettiğini gorduğumde tum cumartesimi orda geçirmeye ve almak istediğim ayakkabıların da bu kadar eziyet cekmeye değmeyeceğini dusunerek bıraktım.


Erkekler içinde durum kadınlardan farksızdı, pek secenek yoktu, olanlar eski veya fahiş fiyatlıydı, 300 tl'ye klasik Gucci ayakkabılar, 80-100 tl'ye Armani jeanler vardı, Armani'de sadece acaip plaj terlikleri kalmıştı.


Sonuç olarak bu atağımız hayal kırıklığı ile son buldu, bir daha olası bir outlet satısında aç bilaç kahvaltı etmeden sabahın körunde sıraya girmeye veya geceden kamp kurmaya karar verdik :p. Hevesimi ve paramı Beymen'in kış indirimine harcamanın ürünlerin daha guncel olması sebebiyle daha isabetli bir seçim olacağı, insanların çogunun bir şey almış olmak için o kadar eziyet çektiği, bugun geç saatlerde ve yarın gelenlerin oraya bir hiç uğruna gideceği dusunceleri kafamda cirit atarken bu Medya Markt misali yerden ayrıldık.