Bana Ulaşın

Yandaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz

 


İstanbul,
Türkiye

MODA CADISI

Kate Moss -Topshop Christmas Koleksiyonu

Moda Cadisi


Kate Moss kıyafet seçimlerinde çoğumuzun iç geçirerek, bazen de taklit ederek izlediği ve beğendiği, tarzı tüm dünyaca benimsenen, burada ayrıca tanıtmamıza ihtiyacı olmayan stil ikonu bir isim. Benim de kendisine olan büyük hayranlığım dolayısıyla bu sayfada kendisi ve stili ile ilgili pek çok yazı okuyacağınızı garanti edebilirim. :)
Hepinizin bildiği gibi Kate Moss - Topshop işbirliğinin ilk koleksiyonu bu yılın mayıs ayında tüm dünyada olduğu gibi, İstanbul'daki bazı Topshop mağazalarında da beğenimize sunuldu. Ben de dahil olmak üzere çoğunluk koleksiyonu sıradan ve onun gardrobunun daha ucuz reprodüksiyonları olarak görsekte, pek çok kişi onun tarzına bir parça da olsa ulaşabilmek için paralarını harcamaktan çekinmediler. Ben de koleksiyonun imza parçalarından olan siyah-sarı çizgili yeleği, gardrobuma katmakta tereddüt etmedim. İşte durum böyle iken geçen aylarda bu işbirliğinin 2. koleksiyonu da görücüye çıktı, bu koleksiyonun çıkışı ilkine göre tabiki daha sessiz oldu, kimse mağaza önünde sabahlayıp, histerik bir halde hareket etmedi.

Gelelim bu yazının esas konusu olan Christmas koleksiyonuna; malum ülkemizde böyle bir gelenek olmasa bile dünyanın büyük bir kısmı Kasım ayından itibaren bir tatil sezonu ( holiday season ) moduna giriyor. Bu gerçeğe istinaden, Topshop-Kate Moss işbirliğinin 3. bölümü olan daha çok küçük işlemeli elbiseler, vucuda oturan pantolon ve ceketler, pelerinler , sık tulumlar, işlemeli dar bluzlar.. gibi genelde gece çıkarken giymeye uygun parti kıyafetlerinden oluşan Christmas Range koleksiyonunu 16 Ekim 2007 tarihinde Londra'nın Annabel's adlı hip kulübünde Bayan Moss, Sir Philip Green ve kızının ev sahipliğinde , Naomi Campbell, Elle Mcpherson, Jade Jagger, Kelly Osbourne, American Idol programından Simon Cowell, Bob Geldof, Lily Allen.. gibi moda, müzik ve tv dünyasının önde gelen ama çoğunlukla Topshop müşterisi olmanın yakınından geçmeyen isimlerinin katılımıyla, bir defile ve parti ile tanıtıldı. Kate Moss'un omuzlarda kesilmiş 70 lere gönderim yapan kahküllü yeni saçı, The Kills grubunun gitaristi yeni sevgilisi Jamie Hince ve koleksiyondan seçtiği cat suit denilen boyundan askılı saten siyah tulumu üzerine giydiği 1920lerden kalma vintage, işlemeli peleriniyle katıldığı gece, çılgın şarkıcı Grace Jones'un şarkılarıyla coşan katılımcıların, küçücük dans pistine sıkışmalarına rağmen geç saatlere kadar devam etti . ( Pek bir magazinel oldu :))


Koleksiyondan daha geniş olarak bahsetmek gerekirse; en göze çarpan özelliklerinden birisi, tüm kızların en sevdiği renk olan siyah ağırlıklı olması. 20 ler, Biba ve disco diva tarzlarından etkilenmiş şık ve sofistike parçalardan oluşuyor. Siyah payetlerle işlenmiş kısa elbiseler aynı zamanda tunik olarak pantolon ve tayt üzerine giyilebiliyor. Sir Green'in kızı Chloé üzerinde görülen ve koleksiyonun yıldız parçalarından olan krem-gümüş işlemeli çarliston stili elbise ( siyah renkte de bulunup), benim de favori parçam olmuştur. Ayrıca, Royal Albert Hall'de 18 Ekim'de yapılan Swarovski Fashion Rocks konserinde 60 bin Swarovski taşla süslü, Kate'in daha önce antik bir elbisesinden yola çıkarak tasarlanan, 20'ler tarzında krem elbise de bence almaya değer bir parçadır ( Kate'in giydiği elbise yardım amaçlı olarak açık arttırma ile 5100 pounda satılmıştır, elbisenin Topshop versiyonu 250 poundla pekte ucuz olmayan bir etiket taşımaktadır) Bunlara ek olarak, vucuda oturan kesimli smokin ceket ve pantolonlar, hipi tarzında uzun ,uçuşan elbiseler, daha klasik seçimlerden hoşlananların hoşuna gidebilir. Koleksiyon fiyat aralığı 25 -250 pound arasında değişirken, bu koleksiyona ait parçaların hangilerinin ülkemize geleceği de ayrı bir merak konusudur, mümkünse benim sevdiğim elbise gelmelidir. Daha fazla bilgi için http://www.katemosstopshop.com/ ziyaret edilebilir.